Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil dj-bobr 6. 3. 2020 15:46)

Téma: Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

Ahoj,

stručně: poptávám doporučení na šikovného opraváře reproduktorů. Mám ruky olšové, radši to svěřím odborníkovi a rád mu za dobrou službu dobře zaplatím.

Z dávných dob si pamatuju Husáka (výborně mi pořešil ARE667, ale trvalo to strašně dlouho a nonTesla věci dělat nechtěl), Cimbalu (dost smíšené reference), Ledvinka umřel, Klindera je taky už po smrti, s ROLAY se mi zase pro změnu obtížněji komunikovalo..
Nějaké aktuální reference na pana Matyáše ze Zašové?

Mám tu Beymu 5MP60/N s prasklým magnetem a rozstředěnou, magnet jsem zkusil stáhnout šroubovací eskapáskou (takže mezera je cajk), vystředit cívku a nalepit pavouka si asi už netroufnu (ač snaha o středění byla, zjistil jsem, že na to fakt nejsu vybaven jemnou motorikou).
Cívka by měla být v pořádku (+ mohu přidat druhý reproduktor jako referenci dobrého kusu), stsm odpor má totožný s dobrým kusem a pochroumaná nevypadá.

Kdo by toto zvládl pořešit a je pravděpodobné, že to dopadne dobře?

(preference: Zlínsko a Praha+okolí kvůli možnosti osobního přivezení)

Web

Re: Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

Zkus Cimbalu, už to přebral syn a jde to.
Nicméně vzhledem k ceně opravy, pošty a čekání bych radši koupil nový reprák

Web

Re: Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

Tak jsme domluveni s panem Cimbalou na opravě, nejspíš po neděli tam ten měnič zavezu.
Předpokládaná cena (mám počítat až s 1000 Kč) sice znamená, že normálně by ta oprava byla zcela nerentabilní, ale jedná se o ne zrovna obvyklou 4ohm verzi, tak holt zainvestuju.

Dám pak report, jak oprava dopadla.

Web

(upravil dj-bobr 25. 3. 2020 20:14)

Re: Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

Resumé:

Na pana Cimbalu nemohu říci křivého slova. Reproduktor opravil rychle (pokud dobře počítám, tak 2 pracovní dny) a profesionálně, hraje zcela totožně oproti dobrému kusu, mám i změřené T/S parametry a frekvenční a impedanční charakteristiky.
Jak jsem již psal výše, rentabilita stranou. Za opravu si řekl 1000 Kč, ale na to, kolik toho na tom repru dělal (mimo jiné vystředění, nalepení středičky, nalepení závěsu, rozebrání magnetického obvodu, lepení magnetu, namagnetování, výměna přívodních svorek) a co všechno bych tu já sám ani omylem nezvládl - např. namagnetování - to je asi adekvátní.

Web

Re: Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

On už to dělá myslím syn, starší generace pověsila řemeslo na hřebík. Taky jsem měl dobrou zkušenost, dostal měření. Akorát teda provedení za mě bylo takový umatlané, nicméně to bylo před cca 8-10 rokama, tak už se to snad naučil.

Web

Re: Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

Dostal jsem ale ještě info z jiné strany, že dělá i starej Cimbala, což je dobře.

Web

Re: Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

Mému reproduktoru se věnoval René Cimbala.

Lehounce upatlané provedení možná trochu chápu, na koši byla malá stopa lepidla, ale nic co by mi mělo vadit.

Web

(upravil check 6. 4. 2020 10:42)

Re: Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

Ve čtvrtek jsem viděl opravený starý střeďáky do zahraničních beden, 30 let starý. Dal se nový závěs, pavouk i cívka a prachovka. Zbyl z původního repra jenom magnet, koš a membrána. Pěkně opravené a dělal to Cimbala starší.

Web

Re: Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

On je jen trosku problem , ze ty repra maji po predelavce jine parametry nez original. Co si vzpominam tak středičky na basak se po vystrihnuti daly na stredak a podobne. Poddajnost , vaha a pod se neresily.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Středění a lepení pavouka a oprava magnetu (5MP60/N) - kdo umí?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£