Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Teplotní ochrana (návlek) na přívodní kabel páječky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Teplotní ochrana (návlek) na přívodní kabel páječky

Vážení zkušenější, s větším technickým nebo obchodním rozhledem,

neměl byste někdo dobrý tip na ochranný návlek na přívodní kabel transformátorové páječky/mikropáječky? Ideálně navléknutelný na kabel bez jeho demontáže (přístroje v záruce). Něco jako ochranné oplety na kabelech v motorovém prostoru vozidla, ne však kovové, aby případné otřepy nemohly děti v Technickém kroužku zranit. A také by to nemělo stát mnoho set Kč za metr délky.

S dětmi v mladším školním věku je otázkou nikoli zda, nýbrž kdy dojde ke kontaktu rozžhaveného pájecího hrotu s přívodní šňůrou 230 V, a než se tak stane, rád bych naše páječky vybavil touto ochranou.

Za jakékoli odezvy děkuji.

Re: Teplotní ochrana (návlek) na přívodní kabel páječky

Co motat to nějakou teflonovou páskou? Chce to vyzkoušet, pod cca 280°C by to snad mohlo pomoci.
Třebas (pokud je to vzhledem k ceně vůbec teflon):

https://www.tipa.eu/cz/paska-teflonove- … nova+paska

Re: Teplotní ochrana (návlek) na přívodní kabel páječky

Pokud by šlo ustříhnout síťovou zástrčku, tak by ideální bylo navléknout na kabel silikonovou bužírku. Změna koncovky na kabelu by snad ani nemusela narušit záruku, když to není zásah dovnitř přístroje a nemá to na nic vliv.

Re: Teplotní ochrana (návlek) na přívodní kabel páječky

digiting: https://www.oplet.cz/ochranne-oplety-a- … -a-oplety/

Re: Teplotní ochrana (návlek) na přívodní kabel páječky

Rixi,dobrý odkaz, až na to minimální množství...
Takový oplet jsem koupil na ebay od " žlutého pána" jako ochranu pro kabel lambda sondy...

Re: Teplotní ochrana (návlek) na přívodní kabel páječky

Toho jsem si nevšiml, to je fakt že 25m je nesmysl. Nakonec, možná bych zajel v Brně na Vídeňskou do Gumexu a koupil tam kus silikonové hadičky a bylo by.

(upravil stiglitz 4. 3. 2020 12:34)

Re: Teplotní ochrana (návlek) na přívodní kabel páječky

Ale ratolesti by potom, takto poučeny se už nepřibližovaly k zařízení... Ano, pokud jde o kroužek, je to něco jiného. Já - jinak - měl jako dítě tolik úrazů, provázených rodičovským "...a já ti ještě přidám..!" A pak jsem si dával pozor, no... Jinak, kolik vlastně vydrží smršťovací bužírka? Pokud jde o teplotu...

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Teplotní ochrana (návlek) na přívodní kabel páječky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£