(upravil Petr32 17. 7. 2010 7:15)

Re: Čištění uší

Jednou za cas vat. tycinka s rozvahou. Vyjimkou je, kdyz nekdy potrebuju spunty do usi.. To potom pred a po vat. tycinka. O ORL jsem neslysel, to se jde k obvodakovi, ten napise predpis a je to bezplatne, nebo jak? Ja chodil jako maly hodne casto se zanety stredniho ucha, a vypestoval jsem si celkem kladnej vztah k tem trychtyrkum a tak, tak bych tam rad zasel smile

Ale (klep klep) slysim toho vic nez vetsina znamych...

Re: Čištění uší

Na tohle téma jsem četl jeden údaj který to pro mě osobně vyřešil.A to sice fakt,že každé normální ucho které je v pořádku je fyziologicky stavěno tak,aby ten maz odcházel sám.Co je na tom pravdy nevím,ale používám pouze vatové tyčinky a jen v případě že mám nějaké nepříjemné pocity ve zvukovodu.

Re: Čištění uší

Jak to tak sleduji, můžu pochválit všechna doporučení s návštěvou ušáka ( ORL ).
Pokud pracujete v horším prostředí neuškodí jednou ročně si uši nechat propláchnout. Nebude na škodu si čas od času nechat udělat audiogram - aspoň uvidíte co a jak na uši slyšíte. I při ucpaném eustachu se slyšení zhoršuje.
A samozřejmě když si při mytí čas od času necháte natéct co nejvíce vody do uší a pak ji vypustíte není rozhodně na škodu.

(upravil siss 17. 7. 2010 21:28)

Re: Čištění uší

redyuri: dajme tomu, že by to bolo ono, čo sa dá s tým robiť? som fajčiar.
vàtačka asi nepomože smile

Re: Čištění uší

Ten audiogram mi ani nepřipomínej,to bylo zklamání když jsem zahlédl tu křivku...Občas nás tam podnik pošle, ty co máme papíry na motorovou pilu.

Re: Čištění uší

anti- jo hochu, je užitečné vědět nejen co a jak slyším, ale i o tom co slyším hůře.
Když už chci filozofovat o tom jak který přístroj skvěle hraje je dobré mít na paměti též jak co opravdu slyším...

Re: Čištění uší

sis : ORL... preto nerieŠi len O ako otho (ucho) ale aj R ako rhino (nos)

Web

Re: Čištění uší

mě doktorka doporučila koupit si v lékárně peroxid vodíku 3%, ten obyčejnej na rány, a nalít si ho chvílu do ucha, bude to trochu bublat a pěnit, pak to vylejete snadno nakloněním hlavy smile vatičky mi nedoporučila, prý si akorát maz zatlačíte dovnitř. po tom peroxidu je zpočátku líp slyšet, ale ucho si rychle zvykne a pak to připadá zase v normálu

Re: Čištění uší

Dobra pomoc je poriadna open air party so silnymi basmi, tam rovno citite ako sa maz uvolnuje z usi a tecie von big_smile

Re: Čištění uší

Tedy,nečekal bych akademickou debatu na dvě stranky na věc téměř základní hygiény a navíc na webu přímo spojeném se zvukem a schopnostmi sluchu.To mi připadá jako kdyby se někdo na zubařském fóru ptal jak si má čistit zuby. smile
Pracuji v hlučném a prašném prostředí a do budky na audiogram musím pravidelně každý rok.Uši si čistím pravidelně před každým pražským HE a jinak každý měsíc až dva a to stejným způsobem jako to dělají i na ušním - mírně teplou vodu,trošku soli a větší stříkačku(bez jehly -pro blbce a narkomany smile ) a ten peroxid jak píše Rob je až krajní řešení a navíc pozor na použitou koncentraci nebo si poleptáte sliznici.Vatové tyčinky také nedoporučuji a kdo jede k moři na dovolenou,tam se mu slechy pročistí samovolně,ale vyjde to bohužel dráž než ten Audispray z reklamy,což je podle laboratorního rozboru mořská voda.

Re: Čištění uší

redyuri: tam som bol. deduško mi akurát povedal, že mám deformovanú nosnú prepážku z jednej strany. vravel aj o eustachovej trubici ale nič iné nepovedal, iba, že sa mi uvoľní. povedal, že sa mám staviť na kontrolu o 2 mesiace a to bolo všetko ...
žeby kvalitné zdravotníctvo?

Re: Čištění uší

a dostavil si sa? smile

Web

Re: Čištění uší

videl som, ze to s nim nemalo zmysel, nesiel som. chystam sa tieto prazdniny ... praca praca zamestnava ...
diky za rady smile

Re: Čištění uší

KomarD-Jeay napsal:

Dobra pomoc je poriadna open air party so silnymi basmi, tam rovno citite ako sa maz uvolnuje z usi a tecie von big_smile

To isto, ale ako blbo ten maz vyzerá na tričku....

Re: Čištění uší

Nemal som na mysli tam ist po mesacnej odstavke cistenia smile  pripadne staci vopchat handricku jednym uchom dnu, druhym von... smile

Re: Čištění uší

Byl jsem na audiu, levé ucho je ze čtyřiadvaceti procent v háji. Došlo mi to, když jsem se ráno otáčel v posteli, pravé ucho zaznamenává veškeré štěbetání ptactva, levé částečně. Je vymalováno, je mi padesát, jsem hluchej, jak dělostřelecká kobyla z těch koncertů. No, a v levém uchu tinitus, permanentně. Dostal jsem na to nějaký léky, který žeru přes rok, už, bez efektu.
Jinak, koupil jsem v LIDLu uchošťoury, už s papírovou tyčinkou, a lepší, než plast. Protože tyhle nové můžete máchat i v technickým benzínu, a vatička ani zaboha nesleze, jako u plastových, ale drží, drží, nesundáte ji. Takže dobrý, protože těch spotřebuju. Sbírám staré kazeťáky, mám jich přes šedesát, osmdesátá léta, a ty uchošťoury jsou prostě nezbytnost, pořád něco čistím, tahám bordel. Zprovozňuju to, ale už se sem za chvíli asi nevejdu.

Re: Čištění uší

Čištění uší vatovými tyčinkami je dost ošemetná záležitost. Většina lidí, kteří neumí správně čistit si ten kentus zasunou ještě dále do ucha a pak musí na výplachy. A čím čistit? Ušaři radí nečistit vůbec. Ale to také není řešení když musím mít v práci 7 hodin špunty v uších! Je třeba se naučit správnou techniku, ale záleží také na fyzické velikosti vstupu do ucha. Používám vatové tyčinky Bel. Byť jsou plastové, tak neslezou i když s nima máchám v rozpouštědlech (když čistím technické věci). Tyčinka Bel je v místě vatového smotku vroubkovaná, takže to tam drží jak přibité.

stiglitz - tak to je smutné s tvýma ušima. Já měl s levým uchem také problémy. Ale naštěstí se mi to po 2 letech stabilizovalo. Rozbuškou byla jediná příhoda v dílně při upravování plechu kdy to zahvízdalo. Na audiu mi pak naměřili propad v řečové oblasti o více jak 20%. Navíc neustálé pískání ve dne v noci. Teď když dělám v dílně, tak jen s chrániči sluchu. Ty bych si bral i do města či supermarketu kde vyhrávají dokola sračkoidní muziku, ze které by člověku spíše hráblo.

(upravil reeb 1. 3. 2020 10:38)

Re: Čištění uší

Ušař mi říkal že nejlíp je zajít k němu na výplach. Vatové tyčinky jen maz zatlačí hloubeji. Když už tyčinky tak po sprše, kdy je v uchu vlhko.

Web

Re: Čištění uší

Já samozřejmě vím, proč mám - 40% na levém uchu (a proč nedělám hifi big_smile), v mém případě to byla blbost 16letého teenagera na chemické průmce, který si udělal třaskavinu doma. A příliš nevěřil v kvalitu své práce (jo, můžou za to i mé mindráky smile).
Vyrobil jsem jododusíku takovým zajímavým postupem docela hezkou hromádku (asi tak jako tři kostky cukru). Večer mokré na filtračním papíru zcela neškodné. Druhý den ráno jsem do toho klepnul hřebenem. Rána, uši vypnuly, měl jsem brýle, tak oči dostaly jen mírný zásah, v obličeji modrý od jodu. Sousedka, když mne viděla na chodbě - šel jsem si umýt ksicht lihem, nepoznala mne, zajela do bytu a zamkla za sebou. Po cca 10 minutách zaplo pravé ucho (šum), druhý den levé...
Za práci s výbušninami byl vyhazov z průmky, tak jsem si musel vymyslet pohádku o tinktuře pro oční. A levé ucho se už nikdy pořádně nevzpamatovalo.
Zbytek jododusíku v kádince jsem zlikvidoval tak, že jsem střelou ze vzduchovky aktivoval druhou (menší) dávku na filtráku ve sklepě a ta kádinka cca 7 m vzdálená se rozletěla na kusy.
A nikdy jsem už žádné třaskaviny nedělal sad.
Elektronika alespoň zpravidla nebouchá, tak hold se věnuji tomuto hobby a máte mne občas zde usi.

Re: Čištění uší

No, ty kráso..!