Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil messyl 28. 2. 2020 15:50)

Téma: Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

zdravim,
chystam se postavit si dvoupasmovou sestavu 2x bass (do serie) a vyskovy reproduktor predelanim skrine s objemem 125L o rozmeru predni desky 81x31cm. Dle doporuceni bassreflex.
Bohuzel si nemohu dovolit drahe prepro. Proto jsem potreboval nejake levnejsi stredobasy maximalne 10'', aby se vesly a tyto se mi zdaly dobre. 

https://www.bsacoustic.cz/hlubokotonove … +61/pa104/

Psal jsem si s clovekem s bsacoustic.cz a ten mi doporucil vhodne vyskove reproduktory.

napsal toto:

- jestli Vam jde o cenu, tak: BST01, BST03
- lepsi volba je pak: BST05, GDWT 9/100, GDWT 9/80, ITS22504, nebo nektery ze SELENIUM reproduktoru (ST302,304,322,ST400BLK)
- jestli chcete vysokotonovy reproduktor vyskladat z driveru a horny, tak dobrou volbou jsou drivery SICA pocinaje CD83.26 az po CD95.44, nebo
  drivery SELENIUM D2500TIND (hornu si musite vybrat podle rozmeru, ktere Vam budou vyhovovat)
- levnejsi, ale taky ne zlou volbou jsou drivery Master Audio DR4, DR6, DR7.

Osobne se mi zamlouva slozeni driveru a horny, ale nevim jaka je spravna volba pro 2x Master Audio PA10/4 do serie. (spis mnoho moznosti na me smile)

Na dotaz na vyhybky mi napsal toto:

samozrejme je lepsi to zapojit pres vyhybku, ladenou na 6000Hz pro 8ohm vyskovy i basove repro pouzitim vyhybky CNP 01-2-18 / PS (6000HZ). Ale v tomto pripade, kdyz se podivam na charakteristiku tech PA10/4, tak by vam stacil jen filtr na vyskovy repro a basaky muzete dat naprimo, takze staci vyhybka CNP 04-2-18 (6000HZ).

https://www.bsacoustic.cz/profesionalni … 18-6000hz/

Nez vubec neco zacnu cokoliv kupovat prosim o jakoukoliv pomoc. Rad si prectu nazory od zkusenych.

dekuji za odpovedi

(upravil ondra.klofat 28. 2. 2020 17:22)

Re: Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

Výhybka je nezbytnost!!! Že je to "lepší", bych se raději ani neodvažoval někde napsat. Jako "lepší" bych pak označil variantu s odladěnou výhybkou na míru. Dále.... 6kHz je pro PA nesmyslně vysoko. Problém bude především to, že když středobas necháš hrát takto vysoko, bude hodně výrazně směrovat čím blíž půjdeš k dělicí frekvenci.

125L mi na 2x10 PAčko přijde skoro až zbytečně moc... při tvých rozměrech předku bude bedna docela hluboká, myslím, že by to sneslo i víc. Kdovíjak odspodu to tak jako tak nepůjde.

K těm výškáčům... na regulérní PA bych určitě neuvažoval o ničem jiném než driveru na horně. Ale počítej s vyšší cenou a pak i úvahou, jestli má vůbec smysl to řešit s takto levným osazením na středobasech. Z mého pohledu spíš celkově stavět takto low-cost PAčko ani moc nemá smysl, ale samozřejmě záleží jaké je použití, jak to kdo chce uchopit, a čemu ještě říká PA reprobox. Ono sice středobas za 800,- je hezká věc, ale ve výsledku tě taková bedna stejně vyjde za kus na 5-6 tisíc minimálně (něco stojí výhybka, něco stojí skelety a bižuterie kolem podle toho jak moc si s tím člověk vyhraje,....) a šance že to za tu cenu přehraje nějaký koupitelný hotový reprobox je ne vždy úplně vysoká.

EDIT: Ty 10" neznám, ale pokud chceš relativně "slušné" hobby PA 10" mrkni na Q369 od Hadexu, s ohledem na cenu to určitě není vyloženě průšvih.

Re: Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

Me se taky 6 kHz zdalo vysoko, ale nemam tolik zkusenosti. Myslel sem ze 4kHz by mohlo byt ok? Hadex znam, ale kdyz tam nemaji zadne data tak sem tomu moc neveril. Nevim jestli je nekde datasheet, aspon abych si vypocital natrubek. Vyuziti mam spis na soukrome akce, nebo max 100-150 lidi prilezitostne. Navic k tomu mam 15'' suby takze to tak neresim, ale byl bych rad kdyby zahrali obstojine i samotny. Jeste jsem puvodne premyslel o Renkforce CPA PA-10

https://www.conrad.cz/basovy-reproduktor-renkforce-cpa-pa-10-10-8--150-w.k300866

Co se tyce vyhybky. Schvalne sem se na to ptal. Vim, ze jsou basaky i na primo a vyhybka je jen na vyskach. Taky je pro me drahy si nechat udelat vyhybku na miru . To by mi uz neproslo.

125L uz to ma a rezat to zbytecne nechci. Byly delany na hloubku toho subu a puvodne to bylo osazeny 2x 8'' v uzavreny.

na hadex by byli jaky vysky?

Finance bohuzel jsou u me problem, proto se snazim o hodne muziky za malo penez. Serepeticky kolem mam skoro vsechny jen natrubky a grily a mam vsechno. Na vrch prijde koberec, aby to vizualne sedelo se vzhledem subu.

(upravil Otas 28. 2. 2020 22:12)

Re: Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

Každý začátek je těžký.
Každá bedna nějak hraje a když si na to člověk zvykne, tak se leccos dá odehrát. Ovšem jen do okamžiku, než člověk dojde někam jinam a poslouchá slušně znějící aparaturu.
K těm 10" reprákům bych rozhodně přihodil minimálně Selenium S220 s HM25-25 a pořádnou výhybku. A dělit na 2 kHz, dříve, než vše pokazí směrovost 10"
Lépe mi pak vychází něco odměřeného, tomuto níže stačí 100 litrů a v konečném součtu to vyjde o dost laciněji... A hraje to hlasitěji, než nějaké shitové 10".
https://www.prodance.cz/eminence-delta- … 25-25.html

V těch odměřeních se dá najít i lacinější (méně výkonná) sestava. Je to tak; doopravdy lidé, co staví bedny, nejsou hlupáci, co do toho zbytečně rvou peníze. Fakt cena zpravidla odpovídá výsledku. Ono ani ta S220 není nějaký zvukově suprový reprák - zato je o ligu výše, než nějaká GDWT9/100, zato bedýnka je zvukově hodně hlasitá (minimálně dvakrát, než to, co navrhuješ) a snese toho hodně (zes 500W).
Pokud chceš vyhodit peníze, jdi výše navrženou cestou s 10". K 10" bude potřebné vytvořit výhybku. Univerzálně použitelná výhybka neexistuje !!!
Hodně muziky za málo peněz neuděláš (pokud nenakoupíš dobře v bazaru).

Re: Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

4kHz je pořád vysoko...nad 3kHz to vždycky bude směrovat už hodně, nejlépe tedy alespoň 2-2,5kHz. Pokud to chceš dělat tak low-cost, že bez výhybky tak to raději fakt nedělej... to smysl prostě mít nebude, resp. nemá cenu tu pak moc řešit jestli osazení takové nebo o fous jiné, ten rozdíl bude zanedbatelný oproti tomu, kdyby se to udělalo pořádně. Jak píše Oťas... nějak to hrát bude vždycky, ale to, že s tim člověk vydrží spokojeně nějak dlouho je relativně málo pravděpodobné. Souhlasím i s tím, že odladěné věci na prodance budou mnohem lepší volba... ani bych se nebál jít k 15" subům do single 10" nebo 12" (samozřejmě záleží co za suby, co za 10" nebo 12", co nad to, čím se to bude pohánět,....) proměnných je milion a možností jak aparát poskládat podobné množství. Tvá nastíněná možnost mi bohužel nepřijde ani trochu šťastná... Už jen tím, že se začíná od hotové ozvučnice a řeší se co tam nacpat a co se tam musí vejít...to je prostě stavění baráku od střechy.

Re: Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

Jeden z kolegov mal pred tým než prešiel na aktív toto: https://www.prodance.cz/data/attachment … final_.pdf vzhľadom k cene repro (pre pár rokmi bola však cena eminence výrazne nižšie) to odviedlo dosť dobru prácu, s podporou subbasov to uhralo menší kulturák, na rodinné oslavy v reštike to nosil aj bez subov, mal to v bedni cca 100l. Samozrejme cena komponentov tam je čosi vyššia, no stále je to viacmenej low-end no použiteľný. Podľa mňa bedňu s 2*10+tweeterom nemá zmysel robiť, to rovno kúp T.Box CL110 top alebo RH HD-10 vyzerá to na oko pekne a asi ani to horšie hrať nebude a máš to bez roboty.

Re: Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

Děkuji za tipy vybral sem si pár hotových beden a vyzkouším, který mě budou sedět. Třeba dám nějaký report jak hrajou aspoň pro někoho kdo si bude něco chtít koupit, aby měl info co jak hraje.

Re: Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

tak sem par beden zkusil a od Malone nikdy nic. Pak jsem zkusil RH HD-10 ty háraly celkem dustojne az na vysky, ktery tam chybely. Nestihl sem je odzkouset na akci (korona virus) hrali jen doma ani jsem je nemeril, ale nehraly do 20kHz. V nejaky recenzi jsem cetl ze to je u tehle bedny problem. Navic mela kazda jiny terminal pry proto, ze meli jednu skladem a druhou poslal vyrobce a byly trochu otlucene, ale jen lehce. Jinak vypadaji hezky.

Re: Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

Ani od výrazně dražších PA boxů často nemůžeš čekat 20kHz. Další věc je, co je vlastně "hraje/nehraje do 20kHz"... rovně? -3dB? -10dB? ... Vliv na to bude mít značně prostor, umístění a x dalších, čili dělat podobné soudy že to nehraje od-do bez nějakých konkrétních údajů nebo ideálně měření, je možná trochu zbytečný výkřik do tmy nehledě na to že možná očekáváš výsledek, který za tuhle cenu nabídnout nelze.

HD10 jsem měl, HD12 jsem měl, oboje za tu cenu úplně v pohodě bratelné. Jak jako jiný terminál? Jinak provedenou "misku", nebo jiné konektory?...

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Sestava pro 2x Master Audio PA10/4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£