Re: LM 3886, jak to má hrát?

Looks and sounds like a much pricier product
Zlaté LMko smile

(upravil mechanik 26. 2. 2020 18:22)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Cena výrobku v HiFi nie je vôbec daná jeho kvalitou. To by trh vyzeral inak. Keď si urobíte dobré meno a budete predávať blbcom a snobom tak to môže byť kludne naleštené hovno big_smile "Veď to navrhoval tím dychtivých inžinierov" big_smile

Bodaj by sa nepredávalo... Tak 50% ceny ide do vrecka HiFi študiu čo vám to pekne predvedie a obkecá a zoberie to na nejaku High End výstavu. Z tých prvých 50% si 20% nechá sklad/ distributor. No a v tých posledných 30% je cena nákladov na výrobu spolu so ziskom samotnej firmy. Čo asi tiež nebude málo. No a zákazník zaplatí aj daň štátu. S tymi DPH v celom retazci je to zložité to už si presne nepamätám.

Ale musí sa uznať že dizajn im ide smile Je to predsa len dalej než SK/CZ výrobky.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Ano na to DPH jsi zapomněl především. 21% si vezme stát. Z konečné ceny výrobku ho odvede prodejce. Takže když si koupíš věc za 10.000,- zaplatíš státu na DPH 1.735,54 Kč ....... to není v ceně výrobku nepodstatná položka.

(upravil mechanik 27. 2. 2020 13:25)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Ano. Ale to som rozpisovať nechcel. Mna zaujímalo skôr ako je to s DPH pri jednotlivých článkoch celého retazca. Ešte k tomu keď ten tovar ide cez niekolko štátov. Ale to je OT.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Já si blbec koupil tento hiend smile)) https://www.aliexpress.com/item/32906786794.html ale zatím to nebouchlo a hraje to solidně oproti Aukrovým Sonkám a Pájonýrům za 5ku. Každopádně číňan ti prodá za doslova par Kč DPSky a můžeš si je osadit svým materiálem, avšak když jsem jednou chtěl takové desky osadit tak jsem zjistil, že musím součástky za 400kč objednat v dvou eshopech big_smile Takže bych možná jen koupil hotové moduly či desky s pytlíčkem součástek a dokoupil LMka.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Já kupoval desky na opampovu Lamu u Kohouta a stály 50,- Kč kus + pošta. Není co řešit. Trafo u JK a všechno fungovalo "na první dobrou" Podle mě kdo chce co nejjednodušší zesilovač s opravdu dobrým zvukem, nic lepšího není.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

divnypocit
To je moc pěkný. Koupím si to taky. Já už ten svuj pomalu dostavím a pak budu poslouchat a dám sem vědět. Protože a jelikož jsem koupil v akci pouze 100 VA toroidní trafo 2x18Volt.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Zdravim, som tu novy a rad by som si postavil v ramci moznosti LM 3886 co najlepsi zosilnovac. Mozem poprosit o overenu schemu? Dakujem

Re: LM 3886, jak to má hrát?

https://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm388 … le.nl%252F

Re: LM 3886, jak to má hrát?

inspiraci můžeš načerpat třeba zde:

http://opamp.wz.cz/lama2/lama.htm
https://www.hobbyelektro.eu/hifi-zesilo … -s-lm3886/

(upravil Merlin 11. 5. 2021 21:19)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Wili: to je asi najednoduchsie zapojenie co funguje, len mi to pride mozno az moc okresane.

rvx73: LaMa Mk2, tak to zapojenie sa mi velmi paci, pravdepodobne je to to prave co budem realizovat. To druhe Hobbyelektro ma pre mna zbytocne ochrany, asi nie.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Merlin: pár lidí tu Lamu stavělo a hodnotili to kladně, tak myslím neuděláš chybu

Re: LM 3886, jak to má hrát?

merlin s DC ochranami to je ako s poistenim, netreba ti ju kym sa nieco nestane smile tiez zalezi co za repro na to zavesis a ako velmi budes zmykat to LMko. Ak tam das repro za par stoviek tak je to asi jedno.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Mně ten zvuk LM 3886 přijde spíš takový "až moc zakulacený", takže mi s tím vyhovují ostřeji hrající bedýnky. Takže asi jak kdo a co poslouchá.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Mam CD Technics a Reciever Onkyo, vsetko modely z 90rokov a repro Tesla ARS 1058. Ja to potrebujem hudbu do svojej dielnicky a skutocne necakam HiFi zazitok, staci ak to bude pekne hrat. Teraz tam ma zosik s KU 605 na koncoch co som skladal v 80 rokoch, nikdy som ho nemeral takze parametre nepoznam ale v tedy som bol stastny ako hral smile

(upravil reeb 29. 7. 2021 20:04)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Zesik zalozeny na 3886 a jak je opevovany smile

http://www.highendforum.cz/viewtopic.ph … 61f0aec48f

Cena 5000 USD smile

Web

Re: LM 3886, jak to má hrát?

i takové jmého v hajendu jako Jeff Rowland prodával zesík s tuším 5-ti 3886 paralelně na konci/kanál...když máš jméno, málokdo se odváží tě kritizovat...
když se ho na to ptali, tak řekl, že nemá problém použít v nejdražším svém zesu třeba NE5534, že prej když víš, kam ho v zapojení dát a co má/bude dělat, tak tam klidně může být...co na to chceš říct? nemá pravdu?

(upravil BFU43 29. 7. 2021 19:44)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Vždyť ten test ve Stereophilu, na nějž odkazuje lokální dovozce v postovaném vlákně, nedopadl vůbec dobře. Hrozný střep. Dá se sehnat podstatně lepší a levnější  stroj na bázi LM3886.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

kal, tak ako nejaky komparátor do ochrán alebo ako operák diskretneho zdroja big_smile

Re: LM 3886, jak to má hrát?

asi ano, spíš si myslím, že nějak tomu novináři Jeff odpovědět musel a odpověď byla obecná a inteligentí,
ale i tak, vyrábět komerčně - byť highend - a šlechtit si něco doma sám pro sebe (v podstatě bez ohledu na náklady) je krutej rozdíl...
ten jeho zesík s LM3886 byl na chvostu jeho nabídky (ale krabice byla exklusivní) a zřejmě i tomto cenovém segmentu chtěl zájemcům o jeho "jméno" něco nabídnout, hloupé pro výrobce je, když kupec v jeho portfoliu nenajde co hledá a musí jít ke konkurenci sad