Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný vejšky

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 76]

Re: Levný vejšky

K cenově rozumným výškám mohu sdělit své dojmy: Do dvoupásmových PC budek jsem použil jejich "bratříčky" ND20FA-6 (viz BlackRider) s trochu širším lemem  http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=7099 a spokojenost (příkon PC budek pár W, dělící kmitočet si už nevzpomínám).

Do třípásma jsem volil výšku Vifa-DX19 (3,5kHz). Před tou Vifou mám vyhybku (směr od zesíku) sériově 4,7uF, z něj cívku 0,25mH na GND. Ze spoje první kond a civka navazuje odpor 3,3R  v sérii s kondem - opět 4,7uF na výškáč, ke kterému je paraleně cívka 0,47uH. Dělící kmitočet cca 3,5KHz a takto se to dá živit "na doma"  i 100W zesíkem. Asi už se trochu zadýchává, ale nijak neprotestuje.....

Re: Levný vejšky

Sinclaire co tam máš za žárovku, že má ve studeném stavu 2,5 ohmu? To se mně zdá hrozně moc. Používám halogénky, které se pohybují ve studeném stavu do 0,5 ohmu. Díky za odpověď.

Re: Levný vejšky

Po letech postnu něco fakt levnýho.
https://www.aliexpress.com/item/1000004 … b201603_55

Re: Levný vejšky

Toho je plnej aliexpres, ale nikdo nemá odvahu to koupit a změřit. Ale dá se předpokládat, že to bude stejná bída jako kaloty z Hadexu, co jsou cca za kilo, to znamená levný. Dobrej vejškáč (ne špičkovej) se dá pořídit do pětistovky, tak o co de? ušetřit za každou cenu?

Re: Levný vejšky

Já do toho taky nejdu, to bylo pro zajímavost, chtěl jsem vědět, jestli už s nima měl někdo čest. On tam někdo píše v tý diskusi, že ani impedančně to nesedělo.

Re: Levný vejšky

Čínský RBTčko?

(upravil mechanik 22. 12. 2019 17:54)

Re: Levný vejšky

RBTčko je čína nie? big_smile AMTčko za tú cenu je zaujímavé. Škoda, nemať rozrobených milion vecí tak to kúpim na premeranie. Dokonca 2 stoja len 22e big_smile To je šialené big_smile Škoda že to nemá ešte trochu vyššiu citlivosť. Tiež tá frekvenčka bude potrebovať kompenzáciu.

Re: Levný vejšky

Já to měl normálně osazené v bednách a je to v pohodě použitelný pro vyšší dělení.

(upravil mechanik 26. 12. 2019 16:19)

Re: Levný vejšky

Zaujímalo by ma THD pre rôzne úrovne tak aspoň 1W a 10W. Od takého čínskeho AMT neviem čo očakávať. Už som to mal v košíku ale som to nedokončil big_smile Fakt na to asi nemám čas.

Re: Levný vejšky

Mal som to niekde zmerané pre 1W. Je tam vyššia 2. harmonická, čo viem a použiteľnosť tak od 4,5kHz, takže skôr ako supertweeter. Parametre špičkového meniča nečakajte a nie je to menič ani pre tých, čo očakávajú vysoké SPL.

Re: Levný vejšky

Škoda no. Asi to fakt vyzerá že najlepšie je priplatiť si za ten mundorf   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 71#p343071

(upravil check 20. 2. 2020 12:40)

Re: Levný vejšky

Co jsem viděl přesnější měření pásků/AMT tak mají dost šíleně vysoké zkreslení vysokými harmonickými a velmi nízkou zatížitelnost.
Ostatně moje zkušenost s měřením Neo 3 a Neo 8 byla taková, že zkreslení je nepřijatelně vysoké, jednotky procent i více ale hlavně v tvrdé limitaci - vysoké harmonické. Do toho problémy s parazitními rezonancemi membrány, prostě to zahoukávalo, no prostě absolutně nepoužitelné repráky.

Web

(upravil mechanik 20. 2. 2020 13:52)

Re: Levný vejšky

Čo je to tvrdá limitacia? Čoho limitacia? Reproduktoru? Ono to chce strmo a pomerne vysoko deliť.

Tie lacné plecháče od BG ma nezaujímajú. Majú hnusne vysoké rezonancie a muselo by sa to kompenzovať nejakym šialeným LRC. Tiež vyzerajú hnusne. Sú plechové a nejde to ani zapustiť.

Asi by som nepaušalizoval. Meranie s nejakymi vysokými harmonickými toho mundorfu nemáš a ja tiež nie.

To zahučávanie BG bude predpokladám spôsobené tou rezonanciou a bude to vidieť na meraní CSD.

Re: Levný vejšky

Když se tolik řeší výfuk basreflexu z bedny, proč se neřeší i druhý konec uvnitř bedny?

Web

Re: Levný vejšky

Ja verím že rieši. Určite by sa mal. Turbulencie je počuť na oboch stranách. Ak narážaš na moje fotky tak ten 20cm kus trubky je tam len na test či pasuje ako má... Nie je to "final".

(upravil hranatybraska 21. 2. 2020 9:33)

Re: Levný vejšky

Výfuk je děj povšechněm směrový, kdežto nasávání probíhá v podstatě ze všech možných směrů.

Proto má třeba přední strana proudového motoru letadel takový oblý tvar - všechen vzduch se v reálu nenasává zepředu, ale část v podstatě zestran i "zezadu" Dělá to nezanedbatelnou část tahu motoru.

Proto basreflex fouká. Energie výfuku je směřovaná více do prosoru před basreflexem, kdežto nasávání probíhá z celé plochy před basreflexem.

Takže basreflex na přední desce je správně zaoblen do roviny přední desky. A podtlak si to nasává z poloroviny desky. Jak tomu bude vevnitř v bedně.. tam polorovina není, tam to jde do volného prostoru..

Zase by uvnitř bedny naproti basreflexu mělo být i dost volného místa pro výfuk vzduchu do bedny. Nebo kuželový difuzor, chceš-li to mít ultimate.. smile

Web

Re: Levný vejšky

Príliš som nad tým neteoretizoval. Oblúk tam mám z dôvodu turbulencií a bude na oboch straných. Volný priestor zas BR sa určite hodí a tam bude.

(upravil check 23. 2. 2020 23:47)

Re: Levný vejšky

hranatybraska: smile Zapomínáš, že akustický tlak je střídavá veličina, takže jde vzduch v BR oběma směry. Taky mícháš nelineární aerodynamiku (letadlo 200 m/s) s lineární aerodynamikou (pod 20m/s) - zcela jiné chování.

Prosím o vysvětlení kuželového difuzoru big_smile.

Web

(upravil kal 24. 2. 2020 9:31)

Re: Levný vejšky

měl jsem levné RBT od Monacoru i trochu dražší od JVC, laboroval s tím (supertweeter), ale necinkaly - jen šustily sad , ať byla dělička kdekoliv,
schválně si zkus připojit blbý levný piezo na klasickou výhybku zatíženou odporem (jmenovitým Rz) - možná prasečina - uznávám - ale pro moje uši to hraje, a mnohem lépe (mám to pověšený na T-článku tuším 0,8u-0,06m-2u2+8R)

Re: Levný vejšky

Původně jsem nechtěl reagovat ani na pásky, ani na "nový" výklad fce BR - to sem do vlákna ani nepatří; každopádně ty výšky: ano, jsou pásky, které kreslí jak sviň - zrovna tyhle malinký RBT, těm není pomoci a většinou se dělí velmi vysoko, takže 3H teoreticky už nejde slyšet, ale třeba to trpí větším IMD, nevím. Jsou ale taky pásky, které byť při malých výkonech mají vyšší zkreslení než lepší kaloty (třeba některý Mundorf), ale neroste jim tak rychle a v jistém okamžiku se jazýčky vah převrátí, což může psychoakusticky být ku prospěchu. A pak AMT co nekreslí "vůbec", Beyma TPL a jiné.

Co mě se z pásků líbí a nestojí raketu, je HiVi RT1.3WE.

Příspěvky [41 až 60 z 76]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný vejšky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£