Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 338 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 336 337 338 339 340 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [6,741 až 6,760 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Radosť pozerať na takúto prácu smile

(upravil mechanik 20. 2. 2020 14:05)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dík, vážim si to. Názor človeka z oboru smile Uvidí sa ako to pôjde dalej. Celkom sa bojím lesklej povrchovky. Ale s upraveným priestorom a dobrou technikou by to hádam mohlo ísť. No a panel elekroniky smile To sa ešte pochválim smile Už sa neviem dočkať na objednávku 12-14 párov sankenov big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Moc hezká práce. Taky jsem na krakenech zvažoval použít na BR trubku KG-čko. Ale nenašel jsem k tomu morál. Bál jsem se co to bude na přechodu dřevo - plast dělat. Navíc to mám přírodní. Ty budeš jistě tmelit, brousit a lakovat do barvy, tak to jistě bude dobré.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jarda Mikyska na svých super bednách ty plasty z oranžových trubek používá. A hovno se děje. Jukněte na Mikesound.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil mechanik 20. 2. 2020 22:21)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jawis, ďakujem. Práve pred pár hodinami som na teba myslel smile Pretože sa tiež začínam trochu obávať o prietok vzduchu a všetky tie priečky s doma kruhmi prekreslujem na elipsy... Sice nemám rád keď frézujem do kruhu ešte rovné čiary ale inak to nepôjde... Stredák ma už zapraxoval big_smile

https://i.postimg.cc/JyjXzsTX/20200206-210452-comp.jpg

Jj, pôjde tam lesklá čierna. Na prednú stenu. Pri tebe to asi dobre vyzerá tak ako to je smile Velkú trubku si tam neviem ani predstaviť... Ja tu má vnútorný priemer 105mm a rádius urobí z každej strany 38,1mm. Na 2x 12" by to chcelo nejaky šialený priemer...

EDIT: Inak tú trubku nastriekam na čierno aj z vnútornej strany smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tvar, tvořený částí kružnice s spojenou s částí přímou není nikdy elipsa, ale když už, tak snad ovál, jenom pro přesnost. Co se dívám na fotky, tak to máš fakt dvacetkrát předimenzovaný, ale "proti gustu žádnej dišputát" je tuším ze švejka, jestli se nepletu... Třeba to napojení BR je fakt owerkill.

(upravil mechanik 20. 2. 2020 22:45)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Máš samozrejme pravdu. Ale lahšie je napísať elipsa a každý to pochopí než vysvetlovať tvar z dvoch prepojených kružníc. Ale som si plne vedomý tejto chyby. Ďakujem za uvedenie na správnu mieru big_smile

EDIT: Napojenie BR nie je až tak overkill. Dolepený kus má sice hrúbku 36mm ale 6mm tvorí z časti ešte radius. Trubka je zasunutá 30mm v stene. Bude mať dlžku asi 400mm. Nízke ladenie v malom objeme. Lepiť ju tam z dôvodu výmeny a rozoberania tiež nebudem... Čo je predimenzované je diskutabilné. Naposledy som mal rádius malý a bolo pri čisto basových veciach počuť turbulencie. Nakoniec išlo aj o estetiku. Lesklá bude na takmer 40mm rádiuse vyzerať dobre. Hrúbku materialu sme už riešili. Nejedná sa o PAčko. prvoradý je zvuk a nie hmotnosť.

Výrobca má basák tiež na 8 šrubách a dalo by sa debatovať či to má alebo nemá zmysel. Mne už sa stalo že na 4 šroubách reproduktor rezonoval a to napriek penovej podložke.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

já mám na 8-mi vrutech i malej sica6.5H , protože se mi nelíbily ty prázdný dírky...
Pazvuk z basreflexu jsem řešil nedávno - do každé bedýnky dávám schéma výhybky a něco měření, a tohle se v jedné bedýnce odlepilo ze zadní stěny a padlo přes BR, s odpovídajícím zvukovým projevem...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik: nad pasívmi namiesto BR si neuvažoval? Alebo si vhodné nenašiel?

(upravil mechanik 21. 2. 2020 13:45)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pasivy vždy výchádzajú horšie o cca 5Hz. Aspoň teda v simulácií. Jednoducho ak v BR máš 25Hz s pasivom máš 30Hz. Teda konkretne dvoma pasivmi ku dvom reproduktorom. Ale našiel som zaujímavejšie basáky čo idú ešte hlbšie takže sa to vykompenzuje... Sú dobré ale 4 stoja 1000e a pasivy dalších 600e. Ale zvažujem to pre další projekt. No predraží sa to celé kedže zosilňovač už do bedni nevojde...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pasív má o niečo nižšiu účinnosť ako BR a pod Fb klesá strmšie o cca 12dB/oct. Ale 5Hz rozdiel medzi BR a pasívom môže znamenať, že ten pasív má pár Hz nad Fb zase vyššiu účinnosť, kľudne aj 2dB (tých 5Hz si bližšie nešpecifikoval). Napr. rozdiel medzi Dayton RSS390HO s BR a s pasívom RSS390-PR pri rovnakom priebehu hore, je menej ako 2Hz pre F(-3dB). Pasív je o dosť drahšie riešenie, ale keď je človek limitovaný rozmermi a nechce použiť BR s kompromisným priemerom, nič iné mu neostáva. Tie nevýhody pasívu z hľadiska prenosu, sú pri správnej implementácii zanedbateľné.

(upravil dokken 22. 2. 2020 23:29)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dodělal jsem áčkovej mosfet preamp VX PRO. Modul dálky s motor. alpsem a relé input selectorem z Ali. Zbejvá čelní panel s VU metrem a kryt.
https://i.postimg.cc/hfGFq6MS/IMG-0079.jpg

(upravil mechanik 22. 2. 2020 19:30)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

marcin, určite tie pasivy skúsim. Ja niesom nejaky auto hifi opičák big_smile Nemám rád keď mi to ofukuje nahovavice. Ale zároveň ma láka niečo s čím by bola realizovatelná uzavrenka. Na sub by som jasne volil ultimatívny 18" ako BMS 18N860 s Xmax 19mm peak. No a ak by moderné 21" zvládli kvalizovať o 15db, čo by mohli. Tiež by to stálo za úvahu. Ak riešiť spodok zo samotncýh reprobední rozumnej velkosti tak by som by som volil tak 4x8" až 4x10" do každej a niečo brutálnym príkonom a pevnou hliníkouvou membránou. Ak má máť uzavrenka slušné SPL tak je prakticky nutnosť tlačiť do každej reprobedni 1kW a viac. Aký to má oproti pasivu alebo BR prínos sa uvidí. Ale uzavrenky majú niečo do seba...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Celkom sa mi to paci. Mozes dat odkaz na ten driver z ali? Potreboval by som nieco podobne pre preamp. Dik

(upravil dokken 23. 2. 2020 1:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tento

https://i.postimg.cc/MfJwMjNz/VU-Meter-Panel-Kit-2-Pcs-Analog-VU-Meter-Driver-Board-Cable-with.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dik, ale myslel som modul na dialkove s rele driverom.

(upravil Digiting 23. 2. 2020 15:18)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

K relaxaci a odpočinku přistupujeme různě, tentokrát třeba oblečením pro opravdové drsňáky http://www.tahacky.cz/tk/obleceni/polok … 20list.pdf a víly http://www.tahacky.cz/tk/obleceni/polok … 20list.pdf s páječkou v ruce.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Našel jsem na půdě po dědovi odložený kousek ořechu. Mám nahrubo vykutaný přední panel na zesík...Ještě pár drobností, pak dobrousit a tvrdý voskový olej.

https://i.postimg.cc/9RSBMNN9/DSC06468.jpg https://i.postimg.cc/jn74JQGF/DSC06469.jpg

(upravil mechanik 25. 2. 2020 22:11)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ten orech vyzerá super. Ale na zosilňovači si to neviem zatial velmi predstaviť. Možno na nejake monštrum s obrovskými chladičmi po bokoch smile Na MODU krabicu by toho bola škoda.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Udělal jsem si supertweetery k hornám s Fostexy FE206, plně nahradily Fostexem doporučené T90A za výrazně nižší cenu. Osazení doporučil Jarouš (díky), jsou to Audaxy TW014-G3 s 6dB výhybkou - kondík v sérii, stejně jak to má Fostex. Mým na výšky stále více hluchým uším to příjemně pomohlo, očím zase na pohled smile (krabičky jsou lepené z javorového dřeva jedním moc šikovným truhlářem)
https://www.pzwak.eu/tubes/audax.jpg

Web

Příspěvky [6,741 až 6,760 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 336 337 338 339 340 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£