Téma: AIWA AX-7550

Zdravím všechny fandy na těchto stránkách.Mám dotaz:sehnal jsem si do sbírky krásný receiver od Aiwy,v nádherném stavu,se všemi papíry,včetně účtenky z TUZEXU.Receiver má problém s nf koncem.Jedná se o symetrické zapojení,na výstupu je proti zemi skoro plné napětí.Začal jsem s měřením zdroje,měl jsem podezření na elyt,má přeci jen 42 roků za sebou,ten je však v pohodě,stejně koncové tranzistory HITACHI jsou v pořádku,vypadá to že jsou otevřeny naplno,takže budu muset zkontrolovat budiče 2SA850/2SC1735.Nezdá se mi to ale,v každém případě bych je na zkoušku zkusil nahradit BC639/640,a pak teprve objednal na Ebay originály,ještě se dají sehnat.Paradox je,že když stroj zapnu,ochrana s relé co hlídá napětí na výstupu nesepne,což má logiku,ale pokud vytáhnu konektor se signálem na vstupu,relé sepne.Bývalý majitel mi tvrdil,že stroj dlouho ležel v depozitu,ale do poslení doby jel.Napadlo mně ještě zkontrolovat trimry,v každém kanálu je nastavení klidového proudu na 30 mA,a 0V na výstupu.Přístroj byl údajně skladován v suchu,čemuž věřím,ale nožky TR jsou všechny úplně černé,nikde ale žádná koroze.Trimry mají jen čepičku z vrchu,je možnost elektrochemické koroze na dráze ???.Můžete mi prosím někdo poradit?,díky moc Petr.Komplet manuál se schématy ,DPS a osazovák s hodnotami mám.