Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Smetiště » Pračka, kterou?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 101]

Re: Pračka, kterou?

Přeji ti, aby tvá vira vydržela stejně jako pračka, kde jsi zaplatil minimálně 30% ceny navíc za tři písmenka...
Beko nevím, ale mě zatím vždycky vyšel Indesit nebo Whirpool. A když je to z nejmenovaného obchodu, tak pračku donesou až na místo, původní si odvezou a já zapojím odpad, vodu, a do zásuvky a to mě stojí tak 10 minut času...

Re: Pračka, kterou?

Teď třikrát po sobě vyždímala, a dneska zase ne. Známý mi žekl, že za to může bezolovnatý cín, někde se uklepal spoj. Zítra to rozeberu.

Re: Pračka, kterou?

Netuším, jak moc chytrá je zrovna Vaše pračka, ale podobné příznaky, t.j. zdánlivě nahodilé ne/vyždímání, provázely u nás závadu čerpadla (to jsme řešili u Electroluxu u rodičů), jakož i ne zcela průchodný, aniž zcela neprůchodný, filtr vypouštěné vody (spodní síto). O ucpaném nemluvě, ale tam by odpadla ta nahodilost. To jen pro úplnost, aby to nebylo právě uvedenou banalitou nebo jen uklepaným přívodem k čerpadlu.

Re: Pračka, kterou?

No, já píšu o pár příspěvků dál, že mám vyčištěný filtr, měl jsem rozebranou hadici - vypouštěcí až dole u čerpadla, je to čistý.

Re: Pračka, kterou?

Napada me jeste jedna casta zavada.
Muze byt ucpany, privod ku tlakovemu snimaci hladiny, je nutno ho profouknout, nebo prostarat.
Stava se to casto, ze hniloba a plisen z modernich pracich prostredku, se ulepi v te hadicce a pak to muze delat podobne psi kusy.
Satci sundat dekl z te pracky, spinac tlakovy, je v nevtchnejsi casti, vede ku nemu mala, obv. 6-8mm hladicka z nejspodnejsi casti bubnu, nebo u vyvodky cerpadla vypousteciho.
Ma li pracka i vrchni oplach, tedy nuceny obeh praci vody, castokrat se ta hadicka zacpe drive.
Pak pri zdimani, kdyz se pracka rozjede na a buben po prani se roztaci na vyssi otacky, se spina a plisen nabobtna a ucpe se hadicka a pracka ackoli vodu vypusti, vycerpa, stale zustava sepnuty spinac hladiny a pracka se pak zastavi.
V horsim pripade napusti pracka vody vice, jak ma, nez zapne spinac, ponevac pres ucpanou hadicku pomalu stoupa tlak a vody napusti vice, nebo v nejhorsim pripade pracka protece a preplni se.
Melo by to ale v tomto pripade, hlasit eror.
Ja si spis myslim, ze umira zdroj napajeni, kdy pri sepnuti vice civek rele, jiz nestaci napeti na napajeni logiky.
Je to zapojeno kaskadove, obv. 12V nebo 9V dela primo zdroj sitovy, obvykle dnes pulzni, pak logika ma stabilizator 5V.
Podle napeti civek rele, lze urcit priblizne, koliko ma davat ten zdroj, napeti neni prilis stabilisovane, neni nekdy ani oddeleno od sitoveho napeti.

Jeste jedna curina, se stava, ze pokud ma pracka rotacni volic a nulovou polohu uplneho vypnuti, tak ten rotacni volic, krome programoveho jemneho prepinace, nekdy reseneho jako u multimetru, tedy jezdec chodici po plosaku,  ma jeste v zadu jeden velky spinaci par vykonovych kontaktu. Byva to separatne ve vlastni "kaplicce" do tohoto prichazi primo sitova snura, L,N privod. Dale se pak vede sitove napeti po plosnem spoji ku vykonovym rele a pripadne regulatoru motoru a td.
Tyto kontakty nesou cely vykon zatizeni pracky a nekdy kdyz se opotrebi, vyhreji a opali, pak pri vybracich pri zdimani, na plny ceres, se na
nektere pracky kontaky na chvili rozpoji a pak to udela bud restart, na zacatek celeho cyklu, nebo se to zblazni a udela to neco jineho.

Re: Pračka, kterou?

tatko Tom napsal:

Napríklad Beko? big_smile
No ak nám vydrží naša AEG 8 rokov, tak tie 3-4 Beko za tú cenu a ten čas nejak nepovažujem za úsporu...

Beko máme teď,zatím jen cca rok a půl,ale žena ji koupila protože už máme cca 5 a půl roku sušičku od téhle firmy a zatím jsem na ni nemusel šáhnout.Levné ne vždy znamená špatné...

Re: Pračka, kterou?

My sme mali Beko 8r, zasa sme kúpili jednu z najlacnejších a OK asi 3r...iba minule sa "pomýlila", napúšťala a zároveň vypúšťala vodu.
Mohla to robiť asi 15 až 30 min kým som si to všimol. Dal som pauzu a po spustení už napustila normálne a doprala. Odvtedy sa to nezopakovalo.

Re: Pračka, kterou?

Nechcel som sa dotknúť konkrétnej značky - ono je to dnes asi skutočne jedno...

Re: Pračka, kterou?

wimshurst: Díky za Tvůj čas, prověřím to.

Re: Pračka, kterou?

Já mám prádelnu pod barákem smile

Re: Pračka, kterou?

Klidně napiš značku tě dotyčné pračky, ta ti nenakope prdel...

Re: Pračka, kterou?

Electrolux na 8kg pádla spredu plnenú máme v práci (kupovaná na FO), pere viackrát denne, má dačo vyše roka, bola pri kúpe akcia na predlženú záruku, tá je do 2022 už teraz počuť ložiská, nahlásene to bolo na reklamáciu, prišiel technik pozrel a že dokedy netečie, pere normálne, tak to nemôže zobrať na reklamáciu - závada sa  neprejavila. Namietali sme zvýšenú hlučnosť a vibrácie, odpoveď technika bola, že keď doložíme znalecký posudok že nespĺňa parametre uvedené v tech. špecifikácii čo sa týka hluku tak to budú riešiť...inak až keď to nebude fungovať alebo sa roztečie, oni to riešili iba v prípade ak by mala menej ako pol roka, potom je dôkazná situácia už na zákazníkovi... Ďalší kolega čo opravuje práčky mi radil keď kúpiť niečo drahšie tak odporúča siemens, celkom dobré skúsenosti má aj s AEG (ide to väčšinou opraviť, ceny dielov elektronika, zámky otvoru, motor nie sú porovnateľné z cenou novej práčky). Ináč všeobecne kúpiť čim lacnejšiu kvalita sa zo zvyšujúcou sa cenou nezvyšuje.

Re: Pračka, kterou?

Dovolím si oživit toto vlákno a zeptat se, kde lze sehnat tlumící gumu pod pračku? Preferuji jako lokaci Brno, ale není to podmínkou. Děkuji za příhodný tip.

Re: Pračka, kterou?

Já to cítil smrdět v OBI.

Re: Pračka, kterou?

Mají to myslím normálně i hornbach a bauhaus. Jak poznamenal Digiting, smrdí to ale jak bolavá noha.

Re: Pračka, kterou?

Ten smrad je skutečně tak nepříjemný a stále přetrvává (nevyčichne)?
Já si nyní pořizuji novou pračku menších rozměrů pro jen občasné praní (pro jednoho člověka), tak jsem myslel, že bych to podložil a trochu odhlučnil. Není to ale nevyhnutné, zvláště pokud to tak zavání. Sousedé pokud vím, nic takového nemají. Když perou, slyšet to rozhodně je.

Re: Pračka, kterou?

Za měsíc po položení to není cítit.

Re: Pračka, kterou?

si zvykneš big_smile

(upravil emge 16. 2. 2023 15:25)

Re: Pračka, kterou?

Skús hroty smile

Dobrá práčka by mala mať kvalitné nastaviteľné nožičky. To by malo stačiť.
Aj tak sa bude pri odstreďovaní mierne pohybovať. Guma v jednom kuse by potom mohla byť "iba na oštaru". A môže sa pod ňou držať vlhkosť.

Ak ide o zníženie hlučnosti, Číňania ponúkajú niečo takéto (sú aj iné typy), to by mohlo fungovať:
https://www.aliexpress.com/item/1005004 … 70854270_0

(upravil tatko Tom 16. 2. 2023 16:50)

Re: Pračka, kterou?

Odhmotňovacie hroty na pračku big_smile

Som toho názoru, že výrobca pračky nie je debil a ak má jej celá konštrukcia určitú tuhosť a nožičky, určené na PEVNÚ podlahu, nemalo by sa to ovplyvňovať homemade zásahmi. Ak už bolo napísané, jej nožičkami nastaviť vodorovne. Nemala by byť umiestnená na "tancujúcej" podlahe - bývalo v návodoch umiestniť ro rohu miestnosti práve preto, aby mala pod sebou čím pevnejšiu podlahu. Samozrejme mramorovú podložku si asi pod pračku nikto nedáme smile

Příspěvky [81 až 100 z 101]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Pračka, kterou?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£