Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Prosím o radu ohledně přístrojového vybavení. V následujicích 14-ti dnech se budu stěhovat do nového baráku a chtěl bych si dovybavit i audio soupravu. Výstupní část mám vyřešenou - koncový zesilovač + reprosoustava už jsou na místě. Mám následujicí představu. Před koncákem bude preamp s přepínačem vstupů. Mám spousty CD-ček, takže určitě přehrávač, Dále mám z historickýc důvodů spoustu hudby v digitálních formátech, takže MP3, Waw, Flac a rád bych vyzkoušel i nové vymoženosti typu Spotify. Otázkou je co nakoupit, aby to za něco stálo. V obýváku je taky chytrá telka připojená internetu. Dále mám k dispozici DAC Focusrite Scarlett 2i4, nicméně už bych nerad parkoval u teky počítač. Předem děkuju za náměty

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Mini PC (HTPC) a bezdrátová klávesnice. Taky jsem to řešil a na nic lepšího jsem nepřišel.

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

sieťový prehrávač s CD transportom a úložište..

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

https://avmania.zive.cz/marantz-melody- … /2020-test

Poradí si s přehráváním CD, hudbou po síti, streamovacími službami Spotify, TuneIn Radio a Tidal, FM/DAB+ rádiem, k dispozici jsou analogové i digitální vstupy, takže systém poslouží i jako soundbar k TV. Je také kompatibilní s HEOS, může se tedy stát součástí multiroomového bezdrátového zvukového systému.

Ovládat jej lze i hlasem pomocí Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple Siri. Výrobce navíc „přibalil“ možnost spuštění dvou párů reproduktorů se samostatným ovládáním hlasitosti (případně zdvojnásobením síly do páru jediného) Více na: https://avmania.zive.cz/eisa-nejlepsi-a … 020#part=6

To len ako príklad, po čom sa obzerať v zmysle funkcií..

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

https://www.trinasty.sk/tovar/yamaha-cd-n301/

Yamaha CD-N301 sieťový CD prehrávač • Podpora formátov MP3, WMA, FLAC • Analógový výstup / digitálny optický a koaxiálny výstup • DLNA / LAN / Sieťové funkcie / Internetové rádiá / Air-Play / Spotify • Farby: Black / Silver
339,00 € – 431,00 € s DPH

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Síťový přehrávač CA jsem měl, ale pořád bylo nějaký ale. Nakonec to mini PC mělo vše pro. Jediné co mi trochu vadí, že při přehrávání mám puštěnou televizi (monitor), ale i ta se při delším přehrávání dá uspat.
Řešení potom pro mě bylo mini PC Intel NUC na Linuxu, ovládám bezdrátovou klávesnicí s touchpadem, Foobar, VLC player, Spotify. Přehrává vše z hudby i filmů. Nenarážím na problém, že "tenhle formát to nehraje" (např. některé Hi-res). Zvuk do DACu USB a do televize HDMI. Připojíš úplně všechny externí zařízení bez problémů (LAN, WiFi, USB, HDMI). CD to sice nepřehraje, ale ty si ripnu na disk v notebooku. No a to celé cca za 10.000,-

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Také jsem skončil u PC a pokud příliš nezáleží na vzhledu, tak to jde ještě levněji. V roce 2014 jsem za cca 4.000 Kč koupil v https://www.vtdata.cz/ repasovaný s 2 r. zárukou Dell Optiplex 755. Měli jich více, byly to malé (šířka 40 cm) PC, asi z nějaké banky ve výborném stavu, absolutně tiché, zřejmě pravidelná obměna. Instaloval jsem Lubuntu, které neobsahuje žádné zbytečnosti a neotravuje se zbytečným přihlašováním. Dále jsem si nainstaloval potřebné věci pro audio, výborný je Jack Audio Connection Kit, který umožňuje vytváření virtuálních kabelů + Calf Studio, což je balík SW komponent pro domácí audio studio.
V tomto stavu to provozuji už nejméně 5 let, bez nutnosti jakéhokoliv zásahu. Pokud by někoho zajímaly podrobnosti, tak vše je popsáno včetně postupu instalace na https://premsvo.wordpress.com/audio-a-linux/ a navazujích stránkách.

Následně jsem v r. 2015 koupil od stejné firmy ještě menší (šířka 34, hloubka 39, výška 10,3 cm) repasovaný Fujitsu ESPRIMO E5730, zkušenosti stejně dobré, instalace podrobně popsána na https://premsvo.wordpress.com/lubuntu-instalace/ . Oba počítače mají CD mechaniky, které používám jen k ripování a hraji pak z FLACu.

Web

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Stále preferuji "stolní" přístroje, ne PC a tak něco takového:
https://www.panasonic.com/de/consumer/h … ubs90.html
Tady koupit:
https://geizhals.at/panasonic-dmr-ubs90 … ml?hloc=at

(upravil mechanik 13. 2. 2020 13:24)

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Ako náhradu HTPC by som dnes doporučil raspberry za pár desiatok eur. Beží tam normálne operačný systém ako v PC a má to dostatočný výkon na bežné veci. Je to natolko univerzálne že z toho ide urobiť čokolvek. Od náhrady PC až po vymakaný sietový prehrávač. Dá sa to dať do krabičky o málo väčšej než velkosť mydla. Všetko ostatné by malo ísť pripojiť externe. Dnes by som HTPC fakt neriešil. Je to velká, drahá, zbytočná krava. HTPC som staval asi v 2010 pre otca. MODU krabica asi 160e. Pasivne chladený fortron asi 170e. Doska s integrovaným pasivne chladený CPU 90e. GK pasivne chladená prekúpená asi 25e. Nová ESI julia asi 130e. Ak to chcete urobiť s bežnými hlučnými komponentami v bežne PC krabici tak by som tomu HTPC nehovoril. Malo to cenu ešte v dobe keď sa pre audio používal S/PDIF výstup PCI zvukoviek ako ESI julia ale dnes keď sa audio rieši cez USB velký HTPC nemá zmysel.

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

zkusil bych to jinak, stačí nějakej intel NUC, nebo deska s nějakým intel Jxxxx a ty mají běžně napájen í 19V zdrojem, takže zdroj z NB, zvukovka do USB a je hotovo. A kdo to dá do jaké bedny, je jeho věc,  já mám naplánováno, že jako druhej displej bude 5" dotykovka pro místní ovládání, příp něco vzdálená plocha pro ovládání tabletem, mobilem z jiné místnosti (VNC, NX nebo co mě zrovna napadne) Raspberry je fakt pomalý, naopak bych řekl, že na tohle je to na hraně, obzvlášť pro někoho, kdo spěchá...

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Mechanik:Prdlačky.Před týdnem jsem koupil Dell optiplex 7010.Velikost cca 30x30,integrovaná grafika zvládá HD,a i když jede procesor na 70-80%,není slyšet ventilátor,je to absolutně tiché.Stálo mě to 700kč.Kopnu USB DAC a mám po starostech...

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Děkuju všem za postřehy a vlastní zkušenosti. Nějaký obrázek jsem si udělal a už mám jistou představu. Asi Půjdu cestou staršího Mini PC nejlíp v pasivu + Solo CD přehrávač.  Tady bych ječtě poprosil or radu. Slušný poměr cena/ užitná hodnota - přístroj z druhé ruky.

Díky

(upravil mechanik 15. 2. 2020 2:36)

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Anti, záleží aké nároky na hlučnosť máš. Je to len môj pohlad na vec. Ja mám v PC čo používam na bežné veci pasivne chladený seasonic zdroj rady platinum. Pasivne chladenú GK GTX75Ti ktorú plánujem vymeniť za niečo výkonnejšie... Potom i7 ktorú chladím obrovským pasivom a aj tak je tam pre istotu 15cm noctua z boku s otáčkami asi len 360/min. Aj 5400 otáčkový disk s gumičkami je hlučný chce to určite SSD. Napriek tomu si myslím že je to oproti raspberry velká tažká a drahá krava. Pri tom nulovú hlučnosť mať nikdy nebude. Klasický PC by som do zostavy už dávať nechcel a HTPC tiež nie. Zatial som to vyriešil asi 5m USB káblom. Až budem chcieť časom niečo samostatne skúsil by som tablet alebo niečo ako to spomínané raspberry alebo niečo toho typu.

Jawis, ak je to otázka na cd player tak by som cd player využil čisto ako transport a poslal to do prevodníku a na druhý USB vstup dal ten PC. Nech sa to nerieši 2x. Cd player by mal mať kvôli jitteru S/PDIF výstup a nie len optický. Harman kardon hd980 je zaujímavý. Mal by mať nejake zaujímavé čítanie CD kedy plní buffer takže tam nevzniká odchylka. Inak má aj slušný prevodník. Možno by ho s nejakym USB-S/PDIF modulom išlo použiť rovno ako prevodník. Ako prevodník myslím použiť ide len nemá ten USB vstup.

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

mechanik:Kdo chvíli sleduje tvoje příspěvky,je mu jasné že tobě je standardní řešení málo.....Pouze jsem reagoval na prohlášení,že htpc musí být drahé.Předpokládám(možná mylně),že Jawis je standardní "uživatel".Pak mu by mu stačila moje varianta.Pokud má dostatek peněz,času,netopýří uši a speciální poslechovou místnost,zřejmě by měl hledal něco sofistikovanějšího a dát na tvoje rady.

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Pánové nevím co tady řešíte. Už asi tři roky provozuji mini PC napájené pasivním zdrojem pro noťas. Regulace otáček ventilátoru nastavenou podle dosažené teploty - po náběhu ventilátor vypne. Výstup USB DAC. Nainstalované widle, podle preferencí cokoliv jiného, přehrávač Foobar. Přehrávání ze sítě, úložiště jinde. Na zobrazení výprodejový LCD monitor, vím dá se to ovládat i jinak. HDD SSD disk pouze na systém-za hubičku. Na přehrávání CD DVD mechanika a ta je zároveň nejhlučnější komponent celé sestavy. Vím je to řešení pro holoprdelníky a dá se to i jinak cool, ale funguje to k mé plné spokojenosti. Musím teda podotknout že to nemám umístěné v obývací místnosti, to by můj lotosový květ, světlo mých očí asi nerozdejchal. Nevypadá to jako ten Panasonic ale není problém s kompabilitou je možné nainstalovat jakýkoliv nový kodek.

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

No řešíme tu ideální řešení pro domácnost....Ale když dva dělají totéž,není to totéž... smile

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

mám celkem ověřený ty malý dell optiplex jakýkoliv model jako nesmrtelný mašinky, stejně jako intel NUC...

Re: Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

O víknedu jsem objednal repasovaného Optiflexa smile. K tomu bezdrátovou klávesku s touchpadem. TAk uvidíme. Ten CD přehrávač budu určitě chtít. Nemám takové nároky jako mechanik, proto věřím tomu že mě slušný přístroj zvukově uspokojí. Jeden z důvodů je taky ten, že nechci aby to byl nějaký super domorobo udělátor, aby si to uměla zapnout a obsluhovat i manželka po dobu mé nepřítomnosti.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Ideální řešení pro domácnost - prosím o rady a doporučení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£