881

Re: Skutečná situace ...

A jedeme dál...:
https://zpravy.idnes.cz/nemecko-deti-mu … nicni_luka

882

Re: Skutečná situace ...

Bacha přátelé na ty veřejnoprávní a i jiná média.Pravě čtu zprávu: J.Balda,který způsobil vykolejení dvou vlaků,byl odsouzen ke 4 letům vězení.
Pravda je ovšem jiná.A to taková,že k vykolejení vlaku naštěstí nedošlo ani v jednom z obou případů.

883 ...editoval PB (15. 1. 2019 10:36)

Re: Skutečná situace ...

Za nehody dvou vlaků poslal soud seniora do vězení na čtyři roky

Praha 14. ledna (ČTK) - Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes uznal soud seniora Jaromíra Baldu vinným z teroristického útoku a poslal ho na čtyři roky do vězení. Nařídil mu také ambulantní psychiatrické léčení. Jedenasedmdesátiletý Balda, který je příznivcem hnutí SPD, předloni pokácel dva stromy na železniční koleje a navíc šířil výhrůžné letáky. Chtěl tak u lidí vyvolat strach z muslimských migrantů. Verdikt není pravomocný, muž si stejně jako státní zástupce ponechal lhůtu pro případné podání odvolání.
Státní zástupce Martin Bílý uvedl po vyhlášení rozsudku na dotaz ČTK, že Balda je podle jeho informací vůbec prvním člověkem odsouzeným v Česku za teroristický útok. Seniorovi hrozilo pět až 15 let odnětí svobody. Bílý pro něj požadoval trest rok pod zákonnou sazbou, čemuž soud vyhověl. Přihlédl totiž k tomu, že příčetnost obžalovaného byla při obou útocích na vlak zmenšená - podle psychiatra má organickou poruchu osobnosti, která ovlivňuje jeho chování a mimo jiné mu zhoršuje úsudek.
Srážky se obešly bez zranění cestujících, překážky na trati však mohly vlak vykolejit, případně proniknout do kabiny strojvedoucího. Podle předsedy senátu středočeského krajského soudu Jiřího Wažika je zjevné, že Balda se na skutky delší dobu připravoval. "Nešlo o náhlý nápad, náhlý vztek, náhlé zatmění obžalovaného," konstatoval soudce.
Muž usiloval o to, aby společnost připsala jeho činy migrantům vyznávajícím islám. Podle něj by totiž přijímání těchto osob vedlo ke ztrátě tradiční české kultury. Chtěl proto vyprovokovat obyvatelstvo k tomu, aby po politicích vyžadovalo přijetí opatření proti migrační vlně.
Důchodce, který byl doposud zcela bezúhonný, se k činům doznal. Už dříve uvedl, že jej pronásledovaly hrůzné sny o migrantech. Wažik dnes podotkl, že Balda byl určitým způsobem obětí manipulace lidí, kteří ve společnosti šíří extremistické názory.
"To ale neznamená, že za své jednání není odpovědný. Měl více použít kritické myšlení. (...) Měl si být daleko víc vědom toho, že jakákoliv nenávist plodí další nenávist," řekl soudce. Baldovi podle něj přitěžuje mimo jiné i to, že činy páchal z náboženské nenávisti. "Stát musí dát najevo prostřednictvím své soudní moci, že takovéto jednání bude přísně trestáno, protože jde proti základům společenského zřízení této země," dodal Wažik.
K dalším přitěžujícím okolnostem patří to, že Balda skutky páchal po delší dobu a že se podle soudu poměrně sofistikovaně snažil zametat stopy. Naopak mezi polehčující okolnosti zařadil soud částečnou lítost obžalovaného i jeho vysoký věk.
Balda tvrdí, že nechtěl nikomu ublížit, podle soudce si však počínal minimálně v nepřímém úmyslu. "Poražení stromu na koleje předpokládá jednoznačné srozumění s tím, že vlak nezabrzdí, vykolejí a že případně cestujícím ve vlaku může být ublíženo," podotkl Wažik.
Senior byl sympatizantem hnutí SPD Tomia Okamury, při kampaně před volbami v roce 2017 poskytl politickému uskupení dar ve výši zhruba 12.000 korun a veřejně ho podporoval. SPD se od jeho činu minulý týden distancovala. "Hnutí SPD považuje jednání důchodce Jaromíra Baldy za jednoznačně odsouzeníhodné. Podobné zoufalé a pomatené činy nejsou a nesmí být nástrojem řešení problémů," uvedla SPD v tiskové zprávě. Upozornila, že Balda nikdy nebyl členem hnutí.
První strom muž nastražil počátkem června 2017 na koleje mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou, druhý o necelé dva měsíce později mezi stanicemi Bezděz a Bělá pod Bezdězem. Podle znalce neměli strojvedoucí navzdory použití rychlobrzdy šanci včas zastavit a vlaky nevykolejily jen šťastnou náhodou. Do stromů narazily rychlostí 74 a 67 kilometrů v hodině.
V okolí pokácených stromů zanechal Balda letáky se zvoláním "Alláhu akbar!" (arabsky Bůh je veliký). Další obdobné tiskoviny pak rozesílal do schránek a rozvěšoval na veřejných prostranstvích. Soud jej proto uznal vinným také z vyhrožování teroristickým trestným činem.
Podle verdiktu musí senior uhradit škodu, kterou způsobil Českým drahám a Správě železniční dopravní cesty. Organizace ji vyčíslily na 155.000 a 63.000 korun.
Tereza Palečková str rot mal

884

Re: Skutečná situace ...

https://www.youtube.com/watch?time_cont … 1H79Kk4mG8

885

Re: Skutečná situace ...

To sedí, skutečná situace smile

Web

886

Re: Skutečná situace ...

Kritik napsal:

To sedí, skutečná situace smile

Mně to úsměvné nepřijde.

887

Re: Skutečná situace ...

doporučuju k přečtení a zamyšlení se nad současným stavem věcí: o praotci čechovi a stěhování národů zajímavý je to od místa "Co to znamená?

V našem případě třeba to, že na naše území mohly skutečně přicházet z východu malé skupiny bojovníků, kteří zabili muže, vzali si jejich ženy a postupně získali i v širokém okolí dominantní roli."

888

Re: Skutečná situace ...

To jsou věci, které plynou tak, jako voda z kopců do moře. Vítězi zanechávají svůj genetický otisk - z ne tak dávných časů například Španělé v Jižní Americe, tam jen občas máte pocit, že jste u čistokrevných Indiánů. Odvěké právo vítězů....
Provokativní otázka: Proč je na jižní Moravě tolik černovlasých smile?
A jsou národy, které vymírají a jsou přečísleny těmi, které jsou nativnější (nebo jak se to říká smile). Starověký Řím je příkladem (Římanky si užívaly a dávaly pozor, aby neměly moc dětí).
Na(ne)štěstí pro lidstvo jsou národy a náboženství, které ženám nenechávají možnost jejich biologické poslání obcházet. Respektive je nenutí zapojovat se do pracovního procesu.

889

Re: Skutečná situace ...

Ja osobne bych to "nase" uzemi nevidel, jen jako semeniste vitezu, ale zde nekolikrat, doslo ku mohutnemu exodu obyvatel, nebo velmi silne depopulaci, odchytu otroku, vymreni, mimo sferu vplyvu.
A pak muselo dochazet, ku ruznym opatrenim a take zalidnovani na umele basi.
To neni vtip, vemte si treba Valsskou kolonizaci, ktera probehla relativne nedavno.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vala%C5%A … kolonizace
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vala%C5%A … pr%C3%A1vo

Takovychto epochalnich doosidlovani a doplnovani stavu, se delo opakovane, ponevac kdyz se vytratil smysl sfery vplyvu, jako treba na Slovensku tezba zlata, obyvatelstvo postupne decimovali valky a mimo sferu vplyvu, obyvatele utikali, rodilo se malo deti.
Nejenom blahobyt, ale take upadek sfery vplyvu, ma znacny podil na tom, ze pokud se nejaka sfera vplyvu objevila, nebo nejaky zajem na tezbu surovin, nebo jen obdelavani pudy, muselo se obyvatelstvo nejak doplnovat.
Prirozeny demograficky vyvoj, na to nestacil, nebylo dost zdroju a pracovni sila se musela importovat, ponevac to melo rychlejsi vysledek hospodarsky.
Historie se v podstate neustale opakuje, jen ji ne dostatecne chapeme.

890

Re: Skutečná situace ...

Čtu a nestačím se divit. Žádné stížnosti? Tady se asi má OVEČKA, byť je jí jen půlka, nenapase. No, nic. Jde se dál. big_smile

Web

891

Re: Skutečná situace ...

Hlavne - jeotázne, koľko pôvodného genofondu má ktorý "národ".
20% je optimizmus...
Ono ak niekto neznamená nič - ešte sále sa môže pre vlastný pocit cítiť hoci "HuráSlovákom-Čechom, Maďarom atd..."

892

Re: Skutečná situace ...

https://www.youtube.com/watch?v=KSga33monHs
Vážení,kdyby jste měl někdo z vás nějaký hezký tip,kam do podzemí si od signálů odpočnout,budu rád.Něco oficiálního,legálně přístupného.Ideálně ve Východních Čechách.Myslím,že georadary jdou do hloubky několika desítek metrů,to ale dám.

893

Re: Skutečná situace ...

Ono se da i doma odstinit, treba v panelaku, uvnitr mistnosti, na spani nad postel, neni to takova veda.
Deti to ale neoceni, ponevac nebudou mit na mobilu signal a nebou mit signal wifi, ani radio nejde prijimat, pokud se to udela poradne..
https://www.aliexpress.com/wholesale?mi … eedQuery=y

Problem je, pokud koupis "EMI" moskytieru, musis udelat take podlahu, nebo pod lino, koberec, dat sitku vodivou, /staci duralova metraz / aby se to neseslapalo a pak na misto, kde doseda ta sit, potreba udelat vodive "tesneni" z Cu lepici pasky. Na tuto vodivou cestu, musi dosedat okrajem ta sitka postribrena.
Do lemu takove moskytiery, je potreba dat neostry, hladky dostatecne hmotny retizek, jako zatezovaci a dosedaci zavazicko, po celem obvodu.
Vsechno pospojovat a "uzemnit" na dobrou zemi, treba stupacku topeni, nebo si udelat vlastni zemni bod.

Sitovina je polyester, na kterem je vylouceno stribro a je velmi vodiva. Da se to opatrne i prat v pracce, nesmi se ale pouzit avivaz, a nesmi se to zdimat.
Vodivost je ale nebezpecna, pokud se na tom dotknes treba tuzkovou baterii, vypali se v tom podle vodivosti kanalek, nebo flek, mam to overeno.

Utlum to ma neuveritelny, pokud je udelana opravdu dobre zeme, podlaha, utesneni, tak si v te siti opravdu nezavolas telefonem, ani radio nefunguje.
Mam to merenim ocichano a utlum je 90dB, duplovanim sitky i vic.
Mereno v hluche komore, na kalibrovanych pristrojich, (VTÚPV) ruzne sitky, ruzne moskytiery.
Methoda- emitent /radiator/ uvnitr stanu z EMI tkaniny, merici antena venku, nebo merici antena vne stanu a radiator venku. Vse v komore.

Podminka je, ze na to musi navazovat podlaha, nebo tu sitku musis sedic na zidli podstrcit pod sebe.
Moskytiera se da najit i levna, do 100USD, ale provedeni vlaken a kvalita pokoveni, neni tak vysoka, po nekolika pranich se straci vodivost a vazba.

Existuje to i ve forme, ktery normalne pripomina zaclonu.
Pokud si das trochu prace, da se vytvorit faradayova klec i v beznem obytnem prostoru.
Zakladem je zase vodiva sitka, radeji ne folie, ktera se musi dat na zed, dvere, vodive propojit, se stropem, podlahou, na okno EMI zaclony, nebo sitka do ramecku a mas doma neco, co neoceni deti a mladez.
Pokud to ma byt opravdu kvalitni, musis sitku dat na dvere a na tom udelat propojene vodive tesneni, dolehajici na vodive upraveny futra dveri. A take prah.


Zpusob pripevnovani sitky, mam overeny v praxi, pomoci lepidla soliflex, (na lepeni korku na zdi a podlahy) ktere necha zavadnout, pak se na vycistenou a napenetrovanou zed, strop, i podlahu, valeckem suchym, nebo navlhcenym vodou, natlaci sitka hlinikova, metraz vyjde celkem levne i u nas.. prodava se to jako metraz sitky proti hmyzu na okna.
Pokud sezenes levne z ciny tu sitovinu, metraz polyesteru, pri peclive praci, se da primo na zed, strop, ta sitovina ulozit lepe, jako hlinikova tlanina. Ale neda se stukovat a zahladit, da se ale valeckem pouze barvou zatrit a nevypada to hnusne, textura je jako malirske platno.

Na podlahu ale bych si netrofnul davat tu pokovenou tkaninu, ani pod lino, nebo koberec, to se chozenim znici.
Sitka hlinikova se na zdech, pak zastukuje, nebo stredne ridkou sterkou se zanese valeckem a nasledne se vyhladi.
Tady vim, ze kdyz se hodne tlaci na prilepenou hlinikovou sitovinu, tak se pri prvnim stukovani maze a dela smouhy, ja nejsem stukater a ani zednik, mne prislo lepsi, to valcekem projet sterkou a pak to molitanovym valeckem rozjezdit do hladka. Textura je sice sitova, ale neni to hrozne.
Pod sadrokarton, je radost to natahovat. Ze sadrokartonovych profilu, se da udelat cela komora, vestavena v mistnosti.
Vytvoril sem takto 2 mistnosti, ktere maji i dverni tesneni, utlum je vyssi, jak 70dB, nema to zadny esotericky ucel, je to ciste prakticka aplikace pro mereni a provoz zarizeni, ktere maji vysokou citlivost, kalibraci a tak podobne.
Ja sem to ani nevymyslel, ale prachsproste okoukal kdysi v zahranici, pred lety a je to funkcni i bez pouziti exotickych a hodne drahych komponentu, od renomovanych firem.
Neni to ale zadara, nic mene funguje.
EMI samolepici tesnici profily, jak penove, tak planzetove, se daji sehnat v Cine, nebo i v EU. V EU je to ale drahe..
http://img.directindustry.com/images_di/photo-g/72222-5076369.jpg
https://www.tech-etch.com/images/trackmountpr.jpg

Kdyz neuspechas schaneni dilu, komponent, vyjde to asi 2x-5x draz, jak bezne vystukovani a malovani pokoje, instalace novych zaclon, plus oprava oken, vyrobeni sitky na okna, proti hmyzu.
Nezmensi se svetelnost v byte, nebo prostoru instalovanem, nedelas li doslova komoru.

894

Re: Skutečná situace ...

wimshurst,díky za příspěvek.Věřím že pomůže nejenom mně.V bydlení to budu řešit taky,až bude vyřešené bydlení.Zatím asi začnu utíkat pod zem.

895

Re: Skutečná situace ...

horemic: Jestli se chceš schovat do podzemí, můžeš si zkusit odkoupit nějakej kryt CO nebo UŽ6, podle toho, jestli chceš spíš ve městě nebo mimo zastavěné území smile Nedávno stát jeden takovej objekt prodával u Nové Paky... Jestli to není vysněná lokalita a chceš to mít přímo pod sídlem, můžeš si třeba koupit dům v Josefově, tam jsou sklepy, že se do něj můžeš třeba odstěhovat smile

896

Re: Skutečná situace ...

Tady na tomto kanálu to žije.Dost dobrý.
https://www.youtube.com/watch?v=eFg9PS8uKxM

897

Re: Skutečná situace ...

https://aeronet.cz/news/la-llum-negra-p … uciho-oka/

898

Re: Skutečná situace ...

https://www.youtube.com/watch?v=dZu0aIxFED8

899

Re: Skutečná situace ...

Drísty...

900

Re: Skutečná situace ...

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop … e-40313497