Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Všimol si si inzerát s tymi toshibami? Môžeš robiť zásoby smile Na koncáky do 200-300W sú to super tranzistory smile Potom už vzhladom k SOA vychádza velmi vysoký počet. Tak ale tranzistory v dlhej rade máš rád a tiež sa to dobre chladí big_smile Až si kúpiš kvalitné reprobedne spätne doceníš ich kvalitu smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tie v TME sú fake? smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ty na aukru jsou originaly smile

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František, neviem. Ja som neoriginal tieto toshiby ešte nevidel. To že zadná čast púzdra nie je občas uplne rovná platí aj pre originály. Originál má nápisy tenkým laserom a dole tušim nápis japan. Ak nemenili púzdra za nové ako on semi. Ak sem dáš fotku môžem napísať či je to originál či nie. V najhoršom prípade to poznám z velkosti čipu.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Existuji pajcy, dokonce horsi a lepsi verze. Poznaji se i podle toho jak pada beta s proudem..

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ja ich nemám. Len keď som uvidel ten inzerát tu, spomenul som si že som ich tam videl a porovnal cenu. No zdá sa že TME je lacnejšie. Neviem možno tu už niekto má skúsenosť s tými z TME a podelí sa o ňu smile
Predsa sa len  traduje, že sú to najpajcovanejšie typy pre audio.
Tie z Onsemi niesú také dobré ako originály? ON sú dokonca drahšie.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Mohol by niekto prosím ukázať fotku tej kopie toshib? Nemyslím krivej základne... Aké značenia majú na púzdre byť a ako presne púzdro vyzerá je dosť poznať už z datasheetu. Ja som v TME pre istotu OZ ani tranzistory nikdy nekupoval. Ale v GES som občas niečo skúsil s prekvapivo vždy to boli originály.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Z tme beru polovodiče běžně - pravda asi ne zrovna takto exponované typy, většinou potřebuji buď ne příliš běžné nebo ty, které kopírovat nestojí za to smile Nikdy jsem neměl pocit, že by šlo o pajcy ani nedošlo k nějakým problémům. Samozřejmě s jednotlivými typy, které kopírováním trpí, problém být může. Takže za sebe tme zatím důvěřuji, dtto GES.

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

mechanik napsal:

František, neviem. Ja som neoriginal tieto toshiby ešte nevidel. To že zadná čast púzdra nie je občas uplne rovná platí aj pre originály. Originál má nápisy tenkým laserom a dole tušim nápis japan. Ak nemenili púzdra za nové ako on semi. Ak sem dáš fotku môžem napísať či je to originál či nie. V najhoršom prípade to poznám z velkosti čipu.

Tak já na neoriginál TOSHIB i s nápisem JAPAN právě koukám. Koupil jsem je jak jinak za dobrou cenu na ebay i s vědomím že riskuju. A taky jo, jsou lehčí o 2,5 gramu a při zkoušce odešly do křemíkového nebe už při kolektorovém proudu 4A. Jeden jsem rozštípnul a našel čipík asi 1,5 x 1,5 mm. Štěstí jsem ale měl při nákupu OPA2134PA a LME49720NA. Nedokážu sice zjistit jestli to jsou originály ale když jsem jimi nahradil 5532 v korekcích tak jsem zíral jak se reprodukce zlepšila.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

doma som nasiel tieto. ktory je origos ?

https://i.ibb.co/fHknmmW/2SC5200.png

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Dej je na váhu originál má 9,75g.

(upravil František 25. 2. 2021 22:05)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Je to síce drahšie, ale s tranzistormi neskúšam šťastie a beriem len Farnellu a Mouseru, predtým aj Digi Key.
Ešte 1387/4793 mám z ecomu a rocelec mi nechcel poslať 50ks 2SA1381 lol ešte keď som zháňal.
V TME beriem len zenerky vishay a ledky. Ešte nejaké pasívne veci, ale aj to skôr z ecomu.
S 1943/5200 som zaťial neplánoval robiť. Hovorím si radšej 1302/3281, prípadne 0302/0281.
Lepšia SOA a menšia fakeovosť big_smile

(upravil mechanik 13. 2. 2020 0:52)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

laco, lavý

František, ja rovnako. Ale v GESe sa občas objavili zaujímavé tažko dostupné typy a vždy to boli originály. SOA nie je všetko big_smile

chemik, tak to je pre mna nové. Vyzerali presne rovnako ako tie lacové na lavej strane? Potom už asi fakt jedine kladivo a pozrieť čip. Ja by som nikdy lacné polovodiče a ešte k tomu zo zdrojov ako ebay a alík nekupoval.

Takto vyzerajú originály, čip aj púzdro:   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 46#p355046

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ty moje padělky vypadají právě jako ten levý a možná ještě lépe. Chybí jen ta nula v řádku v levo pod označením typu a dvojka neuskakuje dolu. Podle mého je spolehlivější než vzhled váha. Ty moje váží 7,2g místo 9,75 jak je uvedeno v datašítu.

(upravil mechanik 13. 2. 2020 3:40)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To je zaujímavé. Každopadne že tam nie je to O je dobrá informácia. Chýba tam trieda hfe. Už som si to kedysi všimol na iných kopiách. Blbé že ich púzdria asi teda rovno tam čo aj toshibu sad Chce to teda váhu alebo kladivo alebo zátažový test. Alebo teda kupovať od kvalitného dodavatela ako je mouser smile Človek toho nepotrebuje stovky tak tých pár korún je vlastne jedno.

(upravil laco 13. 2. 2020 14:22)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

lavy 9g, pravy 8g(chybaju vyvody), nemam lepsie rozlisenie na vahe

edit: lavy kus - pravdepodobne som to kupil v GME, cca pred 10 rokmi
https://www.gme.sk/bipolarni-tranzistor-2sc5200-to-264

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Vsadil bych si na ten levý.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

10V 10A 10min dobre chladiť a uvidí sa smile
Ale do koncáka by som to už aj tak nedával. Načo. V podstate sú to najlacnejšie audio tranzistory vo veľkom púzdre.
Vidím to skôr na pokusy s vtáčim hniezdom smile

Trochu som pátral lol a 1943/5200 a 1302/3281 od ON Semi sú zvukovo pokladané za vyrovnané alebo ešte lepšie, ako pôvodné Toshiby.
Zatial nikto ďalší nespomínal, že by tranzistory ON patrili len na spínanie relé big_smile
Ale so zvukom to bude vždy silne subjektívne. Najlepšie aj tak hrá ten najnovší DIY koncáčik wink

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

laco napsal:

doma som nasiel tieto. ktory je origos ?

https://i.ibb.co/fHknmmW/2SC5200.png

tak tu je chip praveho, 5x5mm

https://i.ibb.co/WWPFg2n/2-SC5200-chip-pravy.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ale to pouzdro s okénem Toshiba nikdy nedělala.