Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 6)

Audioweb.cz » Smetiště » Pračka, kterou?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 101]

(upravil jardabradler 9. 1. 2016 19:54)

Re: Pračka, kterou?

Klasikk napsal:

Jadrabradler: a nie je hlucna pri napustani vody? Lebo na heureke sa jeden tak vyjadril... Moja pracka uz pomalicky zomrie tak sa tiez pripravujem na nakup. Kazdu chvilu môze klaknut, tak musim byt pripraveny na rychly nakup big_smile. Chcem nejaku 8kg, asi AEG.

Invertorovy motor- ano ci nie? Cenovo su tie pracky o dost drahsie...

Pri napousteni ano to je trosku hlucnejsi ale ono zalezi asi na tlaku vody,kdyz bude regulovany melo by to byt nizsi.co se tyce motoru tak to netusim ale slyset nejde vubec a myslim ze uz by tam asi mel byt.

Re: Pračka, kterou?

Klasikk:
tak bezuhlikovy motor to ma.ted jsem se to docetl.

Re: Pračka, kterou?

djRIX: je to něco za něco, ty omezení jsem ti vysvětlil, třeba pro mně, když máme dvě děti ještě v plenkách, by bylo to kombo úplně nahovno a radši obětuju místo pro soudobost provozu těch mašin a velikosti náplní...

pro člověka co pere občas a má malý byt se to dá pochopit, nicméně neušetří se tím peníze, jak si spousta lidí myslí...

Re: Pračka, kterou?

JJ souhlas, ty důvody chápu, pro mě je prvotní důvod že mě v bytě sere sušák visícím prádlem a v zimě to ani moc neschne a za druhé k smrti nesnáším věšení prádla na ten sušák big_smile

Re: Pračka, kterou?

Už jsem to zkraje psal. Pro nás (doma, cca před 30-15r. kdy jsme ji měli) byla kombi pračka-sušička jako sušička nepoužitelná, neb to sušilo tak na 50%... a ještě z toho šla spousta páry (vlhkosti). Ale aspoň to pralo velmi dobře...

Možná jsou dnešní "stroje" lepší? Tzn. nejlépe najít v okolí někoho kdo jí má a poptat se.  Ale většina lidí  (asi i včetně DJ_Rixe smile ) obhajuje svoji volbu i když tuší nebo i ví, že to není asi to nejlepší. Případně, že je to úplně blbé, ale už se tak jednou rozhodli...nebo to už tak mají (a často nepřiznají chybu i když je to musí "sr´t").

Každý "stroj" zvlášť je úplně jiná "liga"... A jsme pár let velmi spokojeni.  Pokud není v koupelně místo, je možné dát sušičku jinam (chodba, kuchyň atd.)... 

Pro mě je to jasné smile , ale trochu chápu, že pokud není místo, tak není... a téma je původně vlastně jen o pračce smile

Re: Pračka, kterou?

Koho jsem se ptal  a vlastně jste to potvrdili i vy tady kluci, tak mě odrazoval od toho, že kombo je na prd. Ale všichni kdo mi tohle řekli, měli tu negativní zkušenost cca 10 let zpátky, nikdo se současnými stroji kolem cca 20k...
Jediné co mě štve je ten zabraný prostor, jinak by mi nevadilo mít ty mašiny dvě...

Re: Pračka, kterou?

zuki:Co bych za to dal,kdyby se "ta moja" vrátila k sušení na sušáku.Máme stropy ze sádroše a přes zimu velmi suchý vzduch.Co koupila sušičku,nesuší na sušáku ani v létě!Venku třicet a v baráku hučí sušička.Má je na proti sobě-otevře oboje "vrata" a tahá to z pračky rovnou do sušičky...

(upravil zuki 10. 1. 2016 15:58)

Re: Pračka, kterou?

Asi by mohla být dobrá kombinace např.: https://www.alza.cz/aeg-lavamat-99695-h … d=18852778 ...  Při sušení nespotřebovává žádnou vodu (stejně jako ta moje smile kondenzační s tepelným čerpadlem ).  Má to výhodu, že jsem k ní nevedl ani vodu, ani odpad (jen elektřinu - přes prodlužku do pračkového okruhu - tam jsem dal dvojzásuvku - což asi není úplně OK... ale je tam 30mA chránič a napojení na prodlužku je 80cm nad podlahou, takže tam nemůže voda).

Mám sušičku vedle vany a kondenzát po sušení jen vyleji z nádržky do vany...

Ty levnější kombi (co jsem namátkou jednu skouk za cca 22t.Kč), mají při sušení spotřebu + 30l vody navíc, než jen při praní...

Anti: taky mám koupelnu (vyjma jedné zdi) včetně stropu ze sádroše a žena to provozuje tak napůl... Když jde do práce, tak přes noc vypere a ráno dá prádlo na sušák nebo ven. Pouze o víkendech používá sušičku, neb prádlo z ní je nutno včas vyndat a nemůže tam prý zůstat ležet apod... Něco vyndavá i dosušené né zcela a pověsí to na ramínko nebo sušák, prý by se to mohlo zdrcnout...
------------------------------
EDIT: Crifodo - není jednoduché si dnes vybrat něco co dobře funguje... takže pár zkušeností se občas hodí.
A jak jsem po pečlivějším shlédnutí zjistil, tak např. kombi sušička z odkazu v tomhle příspěvku, má při sušení spotřebu jen v třídě A. Ta moje samostatná  a poměrně stará má poloviční (A-40%)... tj. 2,7kWh (AEG) versus 1,7-1,9kWh(Siemens - dle konkrétního materiálu k sušení).

Re: Pračka, kterou?

Pochopil bych, (docela rád) když se na technickém audio fóru dopodrobna občas probírá kulinářská věda, ale že se tu v padesáti postech budou sdělovat zkušenosti pradlen, jsem teda nečekal smile
příště si probereme kojení?

Re: Pračka, kterou?

crifodo - kojení z pohledu kojence nebo kojné? big_smile

Web

Re: Pračka, kterou?

Já si vybírám pračku podle datumu. Jak jí vyrobili v pondělí a nebo v pátek, tak nebrat. Nejlepší je středa. To jsou zaměstnanci pěkně rozjetí, ale přitom neunavení smile

Re: Pračka, kterou?

Mladenci, zacal som triedit pracky podla hmotnosti vychadzajuc z predpokladu, ze idealne je co najmenej plastovych dielov, a zistil som zvlastnu vec. Pracky BEKO su v ramci kategorie vzdy o cca 15-20 kg tazsie ako ostatne. Neviete uplnou nahodou cim to môze byt?

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Pračka, kterou?

že by větší betonové závaží?

Web

Re: Pračka, kterou?

Takže už taky vzhledem k stěhování stojím před koupí pračky, a jak to tu pročítám, tak na kombo kašlu, sušička půjde extra. Koupím obojí. Budeme mít byt, ale v domě není sušárna.

Re: Pračka, kterou?

Tak pánové, pračka, kterou jsme koupili, nakonec byla předem plněná Gorenje. Je to neskutečná mrdka. Byla v provozu od září 2017, takže odešla dva a půl roku po záruce. A to jela jednou týdně, jsme sami dva, takže žádný provoz, kde jsou děti, každodenní. Ne. Mívali jsme Fagor, do novýho bytu jsme chtěli novou, a ještě extra sušičku. Tak jsme koupili za dvacet Gorenje, v setu se sušičkou. Předtím jsme měli Fagor, která nám bez jediné poruchy vydržela jedenáct let, a to asi dost možná někde ještě jede, nechali jsme ji jako bonus lidem, co nás stěhovali. S tou nikdy nic nebylo. Tahle jebka mě doopravdy nasrala. Měl jsem to rozebraný, na nic jsem nepřišel, v pátek jsem vymontoval hadici na vypouštění, až dole u čerpadla, takže hadice je čistá, na programátoru jsem taky na nic nepřišel. Údajně se na něj může dostávat voda, řekl mi po telefonu servisní technik. Nic tam není, je to suchý. Chová se to tak, že po vyprání vyždíme, ale neukončí cyklus, ale rozsvítí se vždycky na vteřinu všechno, všechny kontrolky, a během té vteřiny dopouští zase vodu. To se opakuje v třívteřinových intervalech, dokud ji nevypneme natvrdo, takže z toho žena tahá mokrý prádlo. Gorenje už mi nesmí do baráku.

Re: Pračka, kterou?

20 let stará indesitka s bočním plněním, pere 3x týdně, dodnes jsem u toho neměnil ani šroubek. Mechanický programátor, nic co by se mělo po***
jenže takové už se nedělají ...

Re: Pračka, kterou?

Zkus skontrolovat zdroj.
Byva tam takovy pitomy svab, ktery dela provozni napeti, 9, nebo 12V, za nim je obvykle jeste stabilizator na 5V logiku.
Maji to skoro vsechny pracky.
Pokud tato pracka, ma moznost nastaveni casu, kdy ma prat, treba v noci, tak cela ta napajeci cast bezi porat a nevypina se otocenim prepinace do "0" nebo uplne se neda vypnout.

Pravdepodobne umiraji elektrolyty ve zdrojove casti.
Kdyz pri zdimani, se zapinaji rele postupne a pri nejvyssi rychlosti sou zapnuta pro motor 2 rele a jeste rele cerpadla, tak uz pravdepodobne poklesava napeti za tim zdrojovym svabem a nestaci pro rozdil napeti stabilizatoru 7805 a logice klesne napajeci napeti, udela to reset a proces se neukonci.

Jednoducha zkouska spravnosti, staci pripojit vetsi kondenzator, pro vystup napajeni 9V, nebo 12V a take za stabilizator 7805, aspon 1000mikro.
Pak by to melo prestat.
Pokud tomu tak bude, je dobre vymenit pak elektrolyty i sitove, byvaji kvuli cene a mistu nekdy 2ks seriove razene kolem 10mikro na 200V, nebo jeden cca 4,7mikro na 400V.
Pokud mas cim merit ESR kondiku, tak je zmer, pravdepodobne budou na konci zivota. MAji zivotnost kolem 1000, nebo max 3000h.

Nekdy pomuze nahradit cely zdroj, nejakym jinym, kdyz nahodou prdne ten svab zdroje, nebo tam nevlezou vetsi kondiky, staci podle napeti rele, dat zdroj nekde kousek dal, v pracce je mista habadej. Staci na to plastova krabicka typu OBO, takova jako osizena ACdurka.
Stabilizator nechat pro 5V kde je, staci tomu obvykle zdroj trochu lepsi, 9, nebo 12V.
Nejhorsi byva, kdyz sou ty rele na 5V a zdroj je take jen 5V, ma to nejkratsi zivotnost.
A to plati i pro mycky nadobi atd-

Re: Pračka, kterou?

Zajímavej tip. Já mám odloženej jeden kousek s horním plněním, pračka jede úplně krásně, akorát neždímá. Ani nehlásí chybu, prostě to v době, kdy má ždímat nedělá nic. Nechápu. Předse když se neroztočí, tak nepřijde napětí z tachogenerátoru pro měření otáček a mělo by to napsat chybu. Je to obyč indesit, po 5-ti letech těžkýho provozu, takže mě to nijak nepřekvapuje, ale čekal bych nějakej error na displeji...

Re: Pračka, kterou?

Nám Gorenje vydržela cca 6 let,pak jednou přestala reagovat na program.Ženská řekla,než kupovat novou desku elektroniky,tak radši celou pračku.Předtím Whirpool,ta vydržela dva roky,poté začaly hroutit ložiska v bubnu.Buben nerozebiratelný,proč bychom to kutilovi zjednodušovali...
Fagorem byla vybavená kuchyň.Myčka se začala srát asi po roce provozu.Vydržela sice cca osm let,ale s téměř každoročním "servisním" zásahem.Trouba Fagor prorezla po šesti letech.

Re: Pračka, kterou?

Nejdříve 17 let Tatramatka, pak chvíli zděděná Whirlpool s horním plněním, pak již éra novodobých praček, kdy člověk trne, co bude kazítkem. 
23 let, z toho posledních 12 na chalupě, nám Electrolux s bočním plněním funguje stále výborně - ještě mechanický programátor. Pravda, občas má pochodové cvičení na začátku ždímání. Jediné, co jsem na ní kdy měnil, byl kondenzátor.
Nyní, cca 4 roky, Electrolux s horním plněním, trochu více elektroniky, zatím dobrá. Impementace fuzzy logiky některé členy domácnosti trochu mate - na displeji svítí odhadovaný čas do ukončení 5 minut, po uplynutí minuty je konec, a to je občas předmětem vysvětlování, že to není nutně špatně.
Nám domů nesmí AEG - vzdor deklaraci o dB byla hlučná i při "líném převalování bubnu", žila 7 let. Jednou jsem jí musel nasazovat řemen, a jindy sundávat a vracet horní panel pro závadu elektroniky, což nebylo zrovna komfortní. Pak ložiska a další divné zvuky pohonu. Tak šla bez emocí pryč.

Příspěvky [41 až 60 z 101]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Pračka, kterou?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£