Téma: LM 3886, jak to má hrát?

Ahoj. Mnohokrát bylo vysloveno, že si musí reprobedny sednout se zesilovačem.
1.Zakoupil jsem z Číny hotový modul 2 x LM 3886. Nepodařilo se mi sehnat pořádné trafo, tak jsem se musel spokojit jen s 2 x20 Vss.
Přečetl jsem pár zahraničních recenzí na bastly s tímto LM a většinou spokojenost. Mně to třeba nerozhýbalo regálovky s alu membránou.
2.S tímto integráčem vyrábí firma Cambridge Audio jednoduché, přesto řádně drahé integrované zesilovače.
Otázky zní : Pokud zvýším napětí někam k 2x35-40 Vss, zvuk se zlepší ? Poznám zvukově rozdíl mezi IO Čína a nějakým originálem?
Pozn: Psal jsem do firmy CA, kdo jim vyrábí ta LM ka a je to firemní tajemství, nesdělili.
Dík za názory.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

3886 je (spolu s 1875) nejpovedenejsi svab. Ovsem original od TI..na spravne navrzene dps. U cinana je velka sance ze jsou pouzity fake soucastky.

Web

(upravil Otas 13. 1. 2020 18:13)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Zvýšení napájení zlepší rezervy výkonu a tím i celkový projev zesilovače. Je nutno počítat s tím že i ve cca 1W průměrném výkonu se objeví 100W špičky. Když je zes dovede zahrát, je to znát.
Má to své limity podle zátěže. Na 4 ohmy zátěže cca +-33V, na 8 ohmů cca +-40V. Je potřeba velmi dobře chladit, zvláště na ty 4 ohmy to výkonově maká nadoraz. A na těch 8 ohmů zase napěťově (nutno počítat rezervy na špičky v napájecím napětí).
S fejkama bych tomu nevěřil, že to tahle napětí (a výkony) vydrží. Jak se to projeví v kvalitě zvuku, těžko předpokládat (co se pajcovatelům podařilo a co ne sad ).
V origo verzi podle mne zvukově asi nejlepší běžný integrovaný výkonový zesilovač. Ve verzi TF navíc i pohodlně montovatelný. Mám ho a jsem s ním spokojen.

(upravil j_paseka 13. 1. 2020 19:35)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

šaryk: Zahoď ty "čínské" IO a dej tam tyto - http://www.ezk.cz/e-shop/select.php . Budeš spokojený.

Odkaz moc nefunguje. Chtěl jsem tím napsat ať si v EZK koupíš značkové LM3886 á 199,- .

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Mám obavy že šaryk má problém jinde. Fake IO většinou buď nefunguje vůbec nebo shoří. Ale když už funguje, málokdo dokáže na ucho poznat rozdíl. Možná měkký zdroj?

Re: LM 3886, jak to má hrát?

když ony ty moduly vypadaji tak hezky.. big_smile nekupte to za ty prachy

https://www.ebay.com/itm/LM3886-Indepen … SwuOZeFDdO

Web

Re: LM 3886, jak to má hrát?

já to řeším tak, že si koupím buď PCB nebo kit, protože ty desky mají udělané v řadě případů hezky, a pak si tam dám co potřebuju.
Třeba zesík s LM1875 jsem takhle řešil - oboustraný prokovený plošňák za 35,- Kč - nekup to

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Dík za hodně postřehu. Do měsíce vyzkouším vaše rady včetně toho, že pujdu na mezní hodnoty dle katalogu. Když to shoří, byl to fejk.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Možná budeš lépe zvládat kontakt pouzdro - chladič lépe, než já; já to pomocí jednoho šroubu nedokážu sad.
Tak používám přítlačný příčník na dvou šroubkách, který přitlačuje i plastovou část LM k chladiči.
Pro nejvyšší výkony je dokonalý přenos tepla základní podmínkou.
U origo LM by se mělo přehřátí projevovat vratným vypínáním, nikoliv zničením.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Dík. Pochopil jsem asi správně problém s přenosem tepla do chladiče. Co jsem měl ten čínskej stereomodul, 1x chladič z procesoru, oba LM. Pouze 1,1 šroubek, pokojová hlasitost, mírně teplé. Slabý zdroj. Zvuk LM oproti TDA 7294 měkčí, se stejným zdrojem. Nehledám ozvučení tělocvičny, ale měkký i srozumitelný zvuk.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Mám tenhle modul doma,i s dodávaným chladičem.Když přišel, nedočkavě jsem ho osadil,zapojil a totální zklamání,asi jako u tebe. Náhodně vypínala ochrana,chladič se po chvilce přehříval.Ale celý problém byl u mě v kompenzacích.Ty Lmka jsou tam zapojené jenom s minimem součástek okolo a doháněný servem.Stačilo dát přímo na nohy Lmek kompenzační kondíky a rázem to hraje normálně,bez přehřívání a vypínání.Třeba to u tebe bude podobný problém.

(upravil Lojzek 1. 2. 2020 19:00)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Já mám modul od Opampa. Je to lama mk2 a na první šťouch to jelo a jede suprově do dnes.
Ti číňani to mají pěkné, mají to krásné ale ta funkce a kvalita je bohužel v pr*eli.
S tím jedním šroubkem, Otas má pravdu. je lepší tam udělat přítlačný pléšek
Já jsem to udělal totak
https://i.postimg.cc/vDyc1fyz/IMG-2641.jpg

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Šváb celkem "slušnej" , ale dobře udělanej Transiwatt ho přehraje s přehledem i přesto, že je to velmi vousaté zapojení siliče --- a myslím, že jeho evoluce Danwatt půjde ještě mnohem dál. smile

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Totiž, přijde mi zvláštní, že: Si nikdo zatím netroufl dát do prodeje zesík s TDA 7293. Naproti tomu Cambridge Audio Topaz AM 10 a Cambridge Audio AXA35 mají LM 3886, podle obrázku. Dokonce tahle značka ho měla:
Arcam FMJ A19. No a všichni v testech uspěli. Asi to jde, když se to umí.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Když budeš "šikovnej" uděláš si ten zesík s LM3886 za menší peníz, než by si dal např. za ten Arcam FMJ A19, kterej se prodává-val za cca 15000Kč.  Jak jsem již psal, LM3886 špatně nehraje a většině "normálních" lidí bude jeho projev bohatě vyhovovat. Má slušnej, ničím neurážející zvukově "měkčí" projev. Ono záleží taky na tom, co posloucháš a jaký "zvuk" preferuješ. Co se týče "mých" zvukových preferencí je pravda, že se mi nepovedlo postavit si s tímto švábem zesilovač, který by se mi zvukově líbil víc než AU/RA Z-1, nebo NAD-C320bee, nebo Adcom GCA-510, i když toto je nejspíš spolu nesrovnatelné.

Obvody TDA, hold nemají tak dobrou pověst jako LM3886, hlavně co se jejich spolehlivosti týká a tak výrobci sází na "jistotu". smile

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Když koupím u EZK dva LM a dvě desky, s poštou to je 700 Kč. Těch pár dalších součástek bych dodal na každý modul jinak s otazníkem, jestli budou oba hrát odlišně a jak vuči China assembled board. Tak nevím, zdali to má cenu. Takhle to popsali Poláci :

Zvuk Cambridge Audio Topaz AM10 je poměrně spolehlivý, Cambridge Audio Topaz AM10 nebude klást důraz, bude se chovat spíše neutrálně a zdrženlivě.Zajímavé je, že navzdory své mírné síle a dynamice, Cambridge Audio Topaz AM10 vytváří poměrně velký zvuk, jehož hybnost je dána nízkými, šťavnatými basy./NEMĚL JSEM/ Jeho vyšší podrozsah nemá velkou energii nebo defi nicji, ale spodní část je pěkná a občas dokonce okouzlující. Uprostřed - mírně otupený, tlumený,/SOUHLAS/ Zvuk není působivý, ale slušný. Téměř každé album, bez ohledu na typ hudby a způsob, jakým je realizován, hraje alespoň stravitelné. Bez velkých emocí, ale je možné poslouchat po dlouhou dobu a bez nátlaku.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

To už je lepší koupit stavebnici celou, ostatní součástky určitě nebudou špatné. Pokud máš cestu a budou je mít, podíval bych se do GME, několik jsem jich kdysi koupil a byly levnější.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Sehnal jsem po šuplíkách dvě výkonná trafa a protože to vylezlo asi na 2x 40 Volt, netroufl jsem si opětovně otestovat LM 3886. Pro jistotu jsem zapojil mono modul s TDA 7293 jako zamýšlený příposlech. Spadla mi čelist, jak se tu říká. Taková dynamika a "vstřícný zvuk" za tak málo peněz...S pruměrnou regálovkou velmi dobré. Ale aby to nebylo až tak dokonalé, po připojení na 1x větší sloupek: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece … hadow-207, nepříjemně přebasováno. Nějak to spolu nehraje a vubec, ta honba za nízkými kmitočty pomocí dvou bassreflex nátrubku, přestávám tomu fandit. Jaký máte názor? Dík.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Je uplne jedno či to má 1 alebo 4 bassreflexy...

Nie je na tom nič tak prekvapujúce že to s nejakym šuntom TDA hrá mizerne.

Neviem vlastne čo sa tu rieši. Najskôr si kúpiš kopiu  LM3886 a potom radšej používaš TDA pretože sa bojíš že to zhorí... Kúp si originál LM3886. Distrelec ho už vyradili ale stálo 8e/kus aj s DPH. Stále ho majú napríklad tu   https://sk.farnell.com/search?st=LM3886

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Hordek napsal:

Když budeš "šikovnej" uděláš si ten zesík s LM3886 za menší peníz, než by si dal např. za ten Arcam FMJ A19, kterej se prodává-val za cca 15000Kč...

A nebo taky za mnohem větší peníze:
https://www.whathifi.com/moon/240i/review
https://hifilivemagazine.com/wp-content … 240i-6.jpg