Téma: DIY zaramovane LP

Ahoj majstri, chcem sa opytat ci mate niekto skusenost, pripadne navrh ako nastriekat vinyl (LP) do striebornej (platinovej) farby, chcem si spravit obraz diy, svojich oblubenych interpretov. Da sa to kupit, ale je to moc drahe + vysoke postovne...dik za info
PS: prikladam link pre predstavu o co vlastne ide

https://www.amazon.co.uk/OZZY-OSBOURNE- … KY92BBN1WT

(upravil wimshurst 2. 2. 2020 15:54)

Re: DIY zaramovane LP

Kdyz to chsec mit pekny, nech si to vakuove pokovit.
Neni to drahe, Al je v pohode, dokonce se da ta deska i prehrat, za snizene kvality.
Dokazi obvykle ruzne kovy, dokonce se da finalne i zlatit, nebo nanest rhodium.
Druha moznost, je pouzit "strikaci chrom" na plasty, dela to spoustu firem.
Take se tomu rika vodni chrom /water chrome/ coloidal chrome atp.
Dokonce se to da udelat i doma, strikaji se vodni roztoky na pripraveny povrch.
Prehravat se to ale pak neda.

Pokovovani ve vakuu, delaji kupr. v Bratislave, objekt Meopta, za firmou Amcorth, je dilna, kde brousi sklo, hranoly a take pokovuji.

strikani chromu, delaji vselikde, zakladem uspechu je dukladne ocisteni a odmasteni. Da se to podomacku udelat z roztoku, strikanim pomoci rucniho rozprasovace. Je dobre to pak finalne lakovat, ale kdyz se to nebude chytat rukama, neni to bezpodminecne nutne.
Na trubkovinach, najdes spoustu videi, jak se to da udelat.
Vrele doporucuji, na oplach, redeni, zaverecny oplach, pouzivat destilovanou vodu, da se pouzit i osmoticka voda, bez postkalcifikace.
Pri strukturovanem povrchu, jako je gramodeska z PVC, doporucuju na dokonale odmasteni, pouzit roztok louhu v destilovane vode, nebo velmi silne detergenty ve vodnim roztoku /destilovane vody, nebo osmoticke vody/ napriklad Eternal, nebo prumyslove odmastovaci pripravky, jako kuprikladu Shiny side, nebo sootaway, aqua sol power.
Je to velmi dulezite, jakekoliv smitko prachu, spiny, mastnoty, ti udela skaredy flek.
Na lesklem povrchu plastu, tento problem nebyva, lze totiz lestit a omyvat, kontrolovat povrch. U strukturovanych povrchu, se vzdy najde nejaky bordel.
Povrch se da "odchromovat" v roztoku slabsi kyseliny chlorovodikove a pridanim peroxidu vodiku. Roztok musi byt slabsi, jak je na leptani plosnych spoju. Koncentrace HCl, je asi 10% H2O2, par kapicek.


https://www.youtube.com/watch?v=c9-wFTUhpT4

P.s.
Kdynych to delal ja osobne, tak bych si vyrobil pripravek z nejakeho lavoru, kde bych udelal uprostred pruchozi hridel a vespod motorek, a strikal bych to pri stale rotaci, aspon 100 otacek, aby se odstredivou silou rovnomerne rozlezl ten vodni chrom do drazek a nedelalo to meandry v tech drazkach.

Lavor zabrani tomu, aby se to rozstriklo dosiroka po baraku, nebo po dvorku.

Rada je zdarma, kdyz si na to udelas zivnost, pripadne natocis video, muzes  mi pak podekovat.

Re: DIY zaramovane LP

Ahoj, dík za odpoveď, skúsim osloviť tu firmu v BA, ide mi o to aby bola zachovaná kresba na LP, a samozrejme aby to bolo dokonalé ako originál....to že to nepôjde prehrávať ma netrápi, nakoľko to pôjde do rámu.....s pozdravom ostávam