Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Tester součástek zde z fora

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Tester součástek zde z fora

Ahojte . Už  před dávnem jsem koupil od borců z tohoto fora tester součástek . Byla to hromadná akce . Napájení je přes 9V baterii . Už sem doma nenašel  plánek a tak se chci zeptat , zda někdo neví , jestli  by se ten tester mohl napájet 12V . Chci použít 12V napáječ . Dík za odpověď .

Re: Tester součástek zde z fora

Nemuselo by to dělat dobře 7805L
https://i.postimg.cc/bvhJRKhq/schema.jpg

Re: Tester součástek zde z fora

Monolity 780X mají vstup max 35V. Takže nevidím problém. A pokud někdo počítá s baterií 9V, musí počítat +-. I nová má přes 10V.

(upravil JoinerNet 1. 2. 2020 13:00)

Re: Tester součástek zde z fora

On je na začátku měření test  baterie , tak nevím jak je to na tom měřáku nastavené . Mám problém , že pokud připojím na test kondenzátor, tak mi poblikává display ( mám modrý typ ) . Někdy to píše slabou baterku  i když to jede přes 9V napáječ . Proto jsem to chtěl zvednout na 12V .

(upravil Hippo007 1. 2. 2020 13:35)

Re: Tester součástek zde z fora

Změřil jsem odběr ze zdroje u podobné verze a je asi 11mA. Těch 30mW navíc ta 78L05 skousne bez problému.

Edit: tak zkus připojit na ten 9V zdroj na vyhlazení napětí filtrační elektrolyt a změř na něm napětí. Odběr není takový, aby to mohlo zacloumat s napětím toho zdroje. Při měření kondu 100uF lítá mezi 11 a 20 mA.
Problém nebudeš mít s napětím, ale s vyhlazením a možná i stabilitou napětí zdroje. S baterkou to běží od necelých 7V, displej mi neblikal nikdy.

Re: Tester součástek zde z fora

Tak díky za rady smile  Už jsem to pořešil. Pomohlo zvýšit napětí na 10V . Zmizelo blikání a zatím vše jede jak má .Udělal jsem do krabičky malý regulátor s  7810 a můžu použít napáječ do 16V . Dík

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Tester součástek zde z fora

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£