Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Pomoc s návrhem výhybky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Pomoc s návrhem výhybky

Zdravím,
potřeboval bych od Vás poradit ohledně návrhu výhybky. Doma se mi válely 4ks ARN 230-0000/4, od kamaráda jsem levně sehnal H1262-08 MCA15RCY a dokupil jsem už jenom Visaton G 25 FFL. Představa byla dát 2x ARN 230 do série (bedna 70l/zatím uzavřená) a dělení někde kolem 350hz/3200hz. Pokud si ale hodnoty součástek vypočítám dle vzorečku a potom to hodim do simulace např. LSPCad, vychází blbosti.
Bylo by možný tuhle sestavu dát rozumně dohromady?
Díky.

Re: Pomoc s návrhem výhybky

V dnešnej dobe sa už výhybky nerátajú podľa vzorčekov, ale odmerajú sa frekvenčné (a iné) charakteristiky použitých reproduktorov priamo v ozvučnici meracím mikrofónom, namerané dáta sa nasypú do simulačného programu, kde si zdatný merač/ladič výhybiek nasimuluje výhybku. Všetky potrebné hodnoty, vzhľadom na výsledné charakteristiky, impedanciu, atď... To je tak v skratke. Takže ak chceš z toho rozumne hrajúce, nájdi si niekoho, kto sa tomu venuje a bude ochotný ti to odmerať a nasimulovať. Rátanie vzorčekov a kupovanie súčiastok by bola strata času a peňazí a výsledok by ani zďaleka nestál za vynaložené úsilie a financie.

Re: Pomoc s návrhem výhybky

G25ffl strcit do wg148r ktery je na to delany. Arn prodat a poridit par levnych osmicek jako visaton w200s nebo
http://www.sbacoustics.com/index.php/pr … pfc30-4-r/
A je to slusne jednoduche 3p. No a jasne, zmerit a dat tomu dobrou vyhybku.

ruzne DIY repro

Web

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Pomoc s návrhem výhybky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£