Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak som drobčeka odkáblikoval a pribastlil všetky diódy:

https://i.imgur.com/lZiKR4V.jpg

https://i.imgur.com/X3uFQ8y.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

a teras vyskusaj skrat, najpr bes budenia, potom full kotel

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

A keď Laco napíše skočiť z mosta František skočí big_smile
Zapojil som najskôr na 1R a omedzilo na cca 21V. Čo sedí pekne so simuláciou, ak správne chápem výraz 30Ap.
Dal som 0,5R a obmedzilo na cca 10V, takže funkčnosť potvrdená a až potom som dal skrat a aj "plný kotel".
Poistka funguje, overené zakaždým pár sekúnd. SSR vypne pod 1ms takže je to cesta smile

(upravil laco 21. 1. 2020 13:45)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

super, a bez SSR ? iba poistky 4-5A F

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Teraz mám poistky len "opravené" drôtikom.
SSR ešte nemám riešené s nadrúdovkou. FQA ten skrat znášajú aj takto na tvrdo, bez istenia vhodnou poistkou alebo s SSR.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Minule som už bol obvinený z týrania polovodičov big_smile
Plný výkon aj limitácia do 2R a do toho skraty priamo na záťaži lol
Drôtik odpalovalo rovnako, ako pri skrate na trafe. Zelené LEDky veselo poblikávali big_smile
Napájanie +-51V + pomocné.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ty se toho nebojíš smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To František: znovu jsem se zálibně díval na tvoje matky v dírkách. Pokud by sis chtěl ušetřit práci, a trváš na ocelové matici, tak můžeš zespodu nasunout tohle:
https://www.bralo.cz/produkty/nytovaci- … -hlava-90/ když je to do přesné díry a nedejbože je na tom trochu loctite na závity (ložiska)
tak je to poloprofesionální řešení za jednotlivý koruny. Já si pořídil i lisovací kleště na tohle, je to vlastně něco jako trhací nýt se závitem uvniř, nejjednodušší metoda, jak udělat pevnej závit do uzavřenýho profilu, a je jedno, jestli hliník nebo tenkostěnná ocel.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Teoreticky by som získal dlhší závit a možno by ostala aj o máličko väčšia styčná plocha, ak to má menší priemer ako 8mm
Uvažoval som aj o použití predĺžených matíc akoby 6mm vysokých distančných stĺpikov, ale tie obyčajné matice M4, čo majú v každých "potravinách" tam vyhovejú. Závity sa netrhajú, ani to neprešmykuje, ak áno stačí maličky šrobovák pichnúť vedľa matky a ono sa to zareže a ide utiahnuť až na doraz. Aj závit ide chytiť ľahko, nemusím s tým bojovať, že by sa matica nejak bránila big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ber to jako tip, když už sem se smířil s tím, že ti závity v hliníku nevoní... Pokud to budeš mít namontovaný v krabici a z nějakýho důvodu budeš muset jeden šroubek povolit a ta matička odpadne, tak to by pro mě byla konečná - buď by mě ranilo, nebo bych ten krám rozflákal...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Také by nastalo asi len v prípade, že by prerazilo sľudovú podložku, inak nevidím dôvod povolovať tranzistor a nechať ho tam. Pri výmene už bude musieť ísť koncák dolu z chladiča, tak či tak.

Možno by stálo za to skúsiť aj skrutky do plechu a tú špičku skrátiť, aby bol závit v hranole čo najdlhší.

https://www.remab.sk/content/images/thumbs/0001668_imagen_415.jpeg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tohle by se nehodilo ?
https://cz.rs-online.com/web/p/zavitove-vlozky/0278556/

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Na začiatku som pozeral aj tieto rôzne hmoždenky a závitové vložky, ale toto jednoduché riešenie sa mi osvedčilo.
Ale zrejme v chladiči keď pokazím, budem to musieť riešiť nejakou takouto vložkou.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

danhard: Píšou, že je to do plastu. Zdá se, že když se to narve do kovu, závit se sevře a šroub tam nepůjde.
Plast povolí a ty vroubky se do něj zakousnou, tam bych to chápal.

(upravil kaed 22. 1. 2020 13:07)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

A hlavně, mosaz do hliníku, i když je to v suchu, bych nedal už z principu.
Ty texy dobrý, ale mnoho dempntáží a montáží to nedá, šroubky nejsou moc přesný a závit se opotřebovává. To už je lepší udělat normální závity. Ostatně pokud je v hliníku závit dlouhej aspoň 2d, tak jsem s tím nikdy neměl problém. Na jakýmkoliv profi výrobku do průmyslu nenajdeš nic jinýho, než M3 závity v cca 5mm tlustým hliníkovým chladiči, a nikde s tím nebyl problém.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Laco, ešte pre úplnosť prúd pre difer. má byť 2mA, pre VAS 8mA a koncové 100mA na pár?

Nameral som pre dif. cca 1,86mA (4,1V / 2k2), VAS má 9,7mA (0,97V / 100R). Môže byť?
Zmena oproti simulácii je vyššie napájanie pre fornt end +-54V a R55 je 66k (2x33k).
Koncové majú teraz asi 80mA na pár.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Texy jsou v tomhle případě blbost. Ze závitových vložek je v poměru cena, výkon, pracnost top řešení ta nýtovací matka co posílal kaed. Ještě pro doplnění, abychom ta možná řešení měli všechna pohromadě, existuje něco čemu se říká helicoil - do Al se nařeže speciálním závitníkem větší závit a pak se do něj na lepidlo vešroubuje spirálka se závitovým profilem z ušlechtilého materiálu. Na otěr a otlačení to pak drží neskutečně.

https://www.google.com/search?q=helicoi … mp;bih=632

Pro nás a naše potřebu určitě závitník. Od těch matek zapuštěných zezdadu do děr se upustí jakmile se konce začnou montovat do krabic kde je málo místa a potřebuje se deska s trazistorama rychle zhodit. Pokud se pak musí kvůli matek někde zezadu rozebírat víc je to otrava.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nerozumiem čo myslíš. Veď zhodím celý koncák dolu na štyroch šróboch. Do chladiča už budú normálne závity. Nevidím, respektíve nechápem dôvod vyberať dosky bez hranolov.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ahoj, zrovna tady třeba jo. Ale obecně můžeš mít těch polovodičů na hranolu hromadua z nějakého dvodu budeš potřebovat sundat, nebo jenom "odtáhnout" jediný. Třeba ti šlusne slída. A jak jsem napsal, všechny tyhle představy o snadné demontáži se rychle rozplynou po montáži všechn nezbytných komponent do skříně.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

V porovnaní s pracnosťou a časom stráveným nad výrobou jedného modulu, to v prípade šlahnutej sľudy nejak predýcham smile
Inak tie časy strávené nad tým sú neskutočné. Front end som lepil asi 1,5 hodiny plus mínus. Výkonovú časť ešte dlhšie. Predtým výroba hranolov, pílenie, značenie, vŕtanie, leštenie a umývanie ani vlastne neviem koľko času to zabralo a keby som mal ešte rezať závity. Fuuu
Nesťažujem si. To samotné bastlenie ma baví. Už keď je to zložené a môžem počúvať, mám chuť sa pustiť do niečoho ďalšieho. V podstate cesta je cieľ. Mám chuť urobiť vždy niečo lepšie, zaujímavejšie, tak načo strácať čas dávaním do krabice toho "starého" big_smile
Nevravím, že to je správne, lebo chcem to do krabíc dať. Ale nie som nikým v ničom nútený a netlačia na mňa žiadne deadlines.
A krabice si skôr predstavujem "poloprázdne" ako u priemerného DPA big_smile