Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

Dobrý deň
Včera som kúpil reprobedne elektronika praha rs 338. Keď som zmeral ich impedanciu multimetrom tak jedna mala 4 ohmy a druha 10-11. Vybral som reproduktory a zmeral všetky maju 8 ohmov. Keď som to pripojil k 8 ohmovemu zosilnovacu tak bolo vidno ze basak na tej 4 ohmovej sa značne viac hýbal. Neviete niekto čím môže byt spôsobená tá zmena imoedancie?

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

Aby som to najprv uviedol na pravú mieru. Impedanciu si asi nemeral, tým multimetrom si mohol maximálne zmerať jednosmerný odpor. Impedancia je komplexná záležitosť a jej hodnota sa v tomto prípade veľmi mení s frekvenciou. Nie je teda problém, aby sústava s menovitou impedanciou 8 Ohm mala DC odpor  na svorkach 4 ohmy. Obe sústavy by však mali mať hodnoty približne rovnaké - či už DC odpor, alebo celkovú impedancnu charakteristiku. V Tvojom prípade by som sa zameral na stav jednotlivých meničov a kondenzatorov vo vyhybke. Tam bude pes zakopaný.

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

Dobre tak skúsim vymeniť hovňáky a zmerať či bude tá hodnota na svorkách približne rovnaká

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

Vymeň všetky. Vo výhybkách nebývajú problémy len s hovňákmi. Rovnako problematické už sú aj krabicové, ale hlavne elektrolytické bipoláry. A osobne by som premeral aj jednotlivé repráky. Bez tohoto, by som tie bedne už na zosilňovač nepripájal - ak oň nechceš prísť.

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

Na vedlejším fóru se tyto výhybky již řešily - viz zde: http://www.repromania.net/domains/repro … amp;t=5402 a zde: http://www.repromania.net/forum/viewtop … amp;t=5937
Jsou tam použité klasické elyty, nikoliv bipoláry, které jsou dnes, po těch letech, již zcela mimo. V některých výhybkách je v obvodu výšek rovněž elyt, jindy tam výrobce Elektronika Praha použil sestavu hnědých svitků. Ty pokud nejsou prasklé by ještě mohly vyhovovat, ale když už se revize výhybky dělá, tak je vhodné je rovněž vyměnit. Ono se to nezdá, ale od data výroby již uplynulo zhruba 30 let, což se na použitých součáskách musí nějak projevit.

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

zmeral som kapacitu tých elektrolitov a hodnotu majú aká je písaná trochu väčšiu mam ich aj tak vymeniť?

(upravil TheLastUnicorn 21. 1. 2020 15:48)

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

Vymeň ich. A zmeraj aj odpor cievok a skontroluj spoje.
A napíš sem prosím presné hodnoty, čo si nameral. Cievky, aj reproduktory.

(upravil technicman66 22. 1. 2020 16:34)

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

tu sú hodnoty ktoré som nameral na tej bedni čo ukazovala odpor 4 ohmy
L1 1.5 ohm
L2 0.9 ohm
L3  0.4 ohm
Arv 3608 7.3 ohm
Arz 4608 7.7ohm
Arn 6608  7.7 ohm
a chcem spýtať mám doma nové bipolárne kondenzatory 2.2 mikro farradu ale cital som ze do výškovej sekcie iba svitkove tak že či to je až taky velky problém tie bipolárne. Alebo mám ešte tie hranaté tuším polypropylenové. Ktoré by boli lepšie?

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

Zrejme budú v prdeli tie kondy, čo idú v basovej a stredovej časti na zem. Ťažko je povedať ktorý. Vzhľadom k veku povymieňaj všetky kondy. A ešte si over, či sú meniče fukčné, ináč sa do toho neoplatí investovať.

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

meniče sú v poriadku ale chcem vedeť či môžem  dať na výškovú sekciu bipolárne alebo radsej tie hranaté tušim polypropylenove

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

Dej polypropylen.

Re: Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

Vymenil som zatial tie hovňáky a odpor na svorkách je teraz 9 ohm takže tam bol ten problém. ďakujem za rady

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Elektronika Praha RS 338 - no impedancia 4 ohm

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£