Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 40]

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Láďo, mám tady jeden PA2000BM, jeden kanál zkresluje už od malých amplitud a nedává plný výkon. Ptám se Tě jako konstruktéra a výrobce, na co bych se měl první zaměřit. Díky.

Web

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Je to rovnaké so záťažou aj bez nej? Nekmitá to  ("široká stopa" )? Signál zo vstupného zosilňovača do vstupu konca je v poriadku, nie je poškodený len vstupný OZ? Možností je viac..

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Zdravím, dá sa CF1000 BM  premostiť na 1000W/8R?

(upravil sinclair 14. 4. 2011 17:54)

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Obávám se, že nedá. Na výkon 1000W byl přece určený PA2000BM...
Nikdo nikdy totiž nezajistí, že zátěž bude mít doopravdy 8 ohm, u některých exotických konstrukcí beden padá impedance repráku z původních 8R až např. na 5 ohm i méně a to je pro ten zesilovač vražda. Na můstkový provoz jsou určené jiné stroje.
Jinak jsou to výborné a kvalitní stroje / i na dnešní dobu/, ovšem ne pro hovada, ale pro normálně slyšící heterosexuální bělochy....
Myslím, že Láďa jednu dobu dělal i variantu PA2000BM s výstupy 1000W/8ohm, nebo se pletu?
Láďo osvětli to tady trochu, kolik bylo těch variant.

Web

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Mě se zdá být počet tří paralelních párů MJL na 500W / 4Ohm málo.

(upravil sinclair 15. 4. 2011 15:15)

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Mně ne,páč konce jsou chráněny výbornými limitéry a při pohledu na SOAR zjistíš, že právě tyhle konce toho při muzice /=přrozeném signálu/ vydrží nejvíce. Jak jinak by mohly dvě sérioparalelní kaskády v SPD600 a předtím i v SPD800 dávat takové výkony a bez poškození? MJL21195/21196 jsou jedny z nejodolnějších tranzistorů, pak už je jenom jejich varianta MJ v pouzdře TO3 a to by se muselo montovat přímo na zalapovaný chladič a chladič izolovat.
Když ještě byly KD15003, tak to velkou většinou odjebalo jenom budič, konce skoro nikdy.
Hlavně ať do toho někdo nekupuje IRFka v GMku nebo podobných šopách.

Web

(upravil tulis 10. 9. 2011 0:38)

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Zdravím.
Poradíte mi někdo, kde tedy lze sehnat zaručeně "originální" IRF960 vhodné do CF1000 BM když (jak jsem se dočetl) IRF960 prošly inovací a tranzistory ze stávající výroby mají trochu odlišné vlastnosti?
Díky předem.

Opravuji: IRF9640....

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Vishay Siliconix přebral od IR výrobu a třeba v DPA380 použitelné sou...

Web

(upravil sinclair 10. 9. 2011 6:33)

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Znovu opakuju - pokud Ladovy zesilovače /BV AUDIO/ nejsou rozmrdane nejakym patnactiletym debilem, funguji do roztrhani tela. A ver mardo tomu, ze tri pary MJL21195/21196 jsou na 500W/4 ohm dostacujici, sam jsem delal s jejich TO3 brasky vselijake pokusy, at jsem z toho tahal treba 200W na par, nikdy neodesly. Tyhle pomalejsi verze MJLek jsou daleko odolnejsi, nez jejich 30MHz kolegove MJL1302A/3281A. Kor kdyz je cely konec chraneny perfektnim limiterem, ktery tam Lada ma a ktery ani DJskeho debila nepusti pres caru a staci se uchladit. A propos chlazeni-pokud nekdo ten zesilovac kopne nekam do kouta a navic na koberec, pripadne si nevsimne, ze odesel ventilator /bezne poruchova soucast zesilovacu/, tak je jasny, ze se neco stane. Nevim, jestli v CF1000BM je nejaka tepelna pojistka, ve starsich modelech PA1000BM a PA2000BM nebyla, zato tam byly dost spolehlive ventilatory.
Doporucuju zesilovac dopravit do Trnavy primo Ladovi, ten nejlip vi, co a kde se muze stat. Bez schematu stejne spravite hov no a se schematem nezkuseny amater spravi dvakrat tak velke hov no.

Web

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Mám 8 párů MJ21195/6 TO3 schovaných, ale to je trošku jiné kafe než plastové MJL21195/6. Kazzatel mi doporučil max. 150W výkonu na pár.

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Ahojte. Ktoré IRF patria do tohto zosiku? Po roku používania odišli budice pri vypnutí zosiku. Dal som druhé a skontroloval okolie a opäť funguje ale môže sa to opakovať pretože asi tam treba naozaj kvalitné IRF. Kde ich prosím vás kúpim, objednám a akú značku? Ďakujem veľmi pekne, inak skvelý zosilňovač a výkon.

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

IRF640, v núdzi IRF640N, výrobca IR, ,resp. VISHAY.   Po výmene budičov je nutmé skontrolovať 1R odpory medzi B,E koncov a nastaviť kľudový prúd, úbytok na 1R cca 15-20 mV

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Ďakujem.

(upravil Ljb 13. 7. 2022 21:26)

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Nazdar borci.
Dnes som si zaobstaral CF1000 BM. Nefunguje mi jedna strana - predpokladam, ze odpalene koncaky MJ15003 a MJ15004.
Tipkovi sa podarilo skratovat chladic na ktorom su MJ15003 s kostrou. Na koncakoch som nameral skrat medzi B E.
Zaujimave je, ze poistky neodpalilo...
@BV zaujima ma tvoj nazor, ci je tam este moznost, ze odpalilo aj budice, pripadne nieco ine?
Diky moc.

(upravil BV 14. 7. 2022 6:06)

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Konce majú medzi B-E odpory 1R, budiče sú fety IRF610/9640. Je tam (B-E)skrat, alebo niečo okolo 1R?
Ak by odišli konce/budiče, bol by skrat C-B, C-E. Takže špatné je niečo predtým . Viac na diaľku neporadím, ale vadné bude "niečo" na vstupe.. Bez diagnostiky (merania) to nepôjde. A je to cca 20 rokov staré, ak sú tam ešte MJ15003/15004 (nie MJL21193/21194) tak možno aj 25-27 rokov..

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Lepsie by to bolo so schemou...
Viem sa ku scheme nejako dostat?
Na tak staru konstrukciu by uz hadam nemal byt problem s okopirovanim...

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

https://i.postimg.cc/ryGj5scQ/CF1000sch.jpg

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

@BV: Super. Vdaka.
Sice dost slabe rozlisenie, ale aspon nieco. wink

Este doplnkove info k tej skratovanej polovici - svietia ledky Protect a Limit.

Dalej sa chcem este opytat, aky je potenciometer na vstupe? 15k linearny? Na tej scheme je to zle citatelne...
Na mojom chybaju oba. Niekto to prepojil napriamo na max vykon a ja by som to chcel dat do povodneho stavu...

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Daj mail, pošlem pdf.. Tu sa to priložiť nedá. Ak svieti protect a limit, tak je výstup "uletený až k napájaniu. A signálová zem je asi "v lufte". Potenciometer je 5k.

(upravil Ljb 25. 7. 2022 14:50)

Re: Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Nakoniec to bola len prepalena poistka.
Premeral som vsetky tranzistory, opticky skontroloval suciastky na DPS, vlozil novu poistku a zosik facha.. smile
@BV vdaka za pomoc.

Příspěvky [21 až 40 z 40]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač BV AUDIO-CF1000 BM aneb jaky mate na nej názor

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£