Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 335 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 333 334 335 336 337 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [6,681 až 6,700 z 8,408]

(upravil mechanik 31. 12. 2019 13:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak teda to ako sa frekvenčná charakteristika a citlivosť mení s uhlom. Zjednodušene som napísal smerovnosť. Vlastnosti dlhšieho pásku mi boli jasné už pred jeho kúpou. Inak neviem že by THD niečo malo s citlivostou a zatažitelnostou. S tým súvisí tak tepelná kompresia.

Inak navrhujem aj komplet elektroniku a tam sú sakra velké rozdiely vo zvuku... Ako píšem. Pre srandu časom ešte nejaky projekt s kalotákom skúsim a 4 pásmo s malým páskom by ma zaujímalo velmi. Len ešte neviem čím by som to osadil...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik napsal:

Inak neviem že by THD niečo malo s citlivostou a zatažitelnostou. S tým súvisí tak tepelná kompresia.

To nie, ale vyššia citlivosť a zaťažiteľnosť znamená aj menšiu tepelnú kompresiu pri rovnakom akustickom výkone.
Napr. pre mňa je lepšie udávať citlivosť reproduktora pri 2,83V ako pri 1W, je to lepšie na porovnanie. Porovnáva sa THD reproduktorov pri 2,83V, prípadne 0.5, 1, 5W. Tiež to nič nehovorí o realite, keď jeden menič má citlivosť o 10dB vyššiu ako druhý.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Súhlasím. Dobré premerať pre rôzne SPL nie len pre určité napätie.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

STB zn.MAX pro formát signálu T2 za nejnižší možnou cenu všechny běžné funkce vč. napájení výhybkou po kabelu anténního předzesilovače SWA-7 co byl součásti UHF antény - síta

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes jsem doplnil foto ze snažení svých svěřenců zde http://www.tahacky.cz/fotografuji/zivot … alerie.htm. Kdož nám fandíte, děkujeme za to.

(upravil Otas 4. 1. 2020 12:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já určitě fandím (nejen ten traumaplán pro učitele se mi líbil smile). Je posláním ty mladé něco naučit a ta praxe to v nich skutečně může podchytit. Hezká zaměření - hraje to, hýbá se to, to člověk k zaujetí potřebuje.
Všichni chlapi jsme hračičkové, ať je nám 5, 15 nebo 60, jen ty nejzajímavější věci k hraní se s věkem občas mění smile.
Škoda, že mé nezdárné praneteři znechutili studium elektrikářství někteří spolužáci - byla jediná holka ve třídě a přitom háklivá na vulgarity, tak to nepřekousla a po roce vzdala.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Otas: Díky za podporu, osud praneteře mě pochopitelně mrzí. Rád bych napsal, že u nás na škole vulgarismům pšenka nekvete, ale holt výslednicí mnoha vlivů vulgarismy žijí, některé i sám uznávám. Samozřejmě, že nejsem světec a když jsem se uhodil 5 metrů nad zemí, v jednom větrném stupni Celsia, u listopadového hřebene střechy, 2 kg palicí do palce, nekřičel jsem "to jsem ale nešikovný chlapec" a vypůjčil jsem si výrazy ze Švejka. Ale vytrácí se individuální ochota rozlišovat a zadržet, co je kde ne/patřičné.
Jelikož našim chlapcům by společnost kultivovaných dívek prospěla, již mám opatřených několik šicích strojů, a potřebná tvůrčí témata (čepice s čelovkou a týlovkou, elektrifikovaný batoh, aktivně-pasivní dětské a psí reflexní oblečení, aj.), abychom v rámci mimoškolního zájmového vzdělávání snadněji získali ke vzdělávání příslušnice něžné rasy, a tím trochu ujařmili a zjemnili chování našich mustangů. Tolik pozitivní výhled, na výsledky musíme ještě chvíli počkat, a hlavně si je odpracovat. Pardon, že jsem se trochu rozparádil, ono to celé totiž trochu kulhá - slyšel jsem i děvčata vyžívat se v silných výrazech. Důvodů může být zase celá plejáda, a tak konec teoretizování, vzhůru do práce.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

máte někdo zkušenost s eshopem kondik.cz ?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Osobnú nie, ale: https://www.zbozi.cz/obchod/121082/
Čo budeš od nich brať? smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

nějaké chladiče + pár drobností - prozatím

(upravil mechanik 16. 1. 2020 1:38)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ouuu, tá makita je neskutočná. Zase mi dnes musela zapózovať big_smile (To už píšem ako František)

https://i.postimg.cc/G34yqft9/20200113-211107.jpg

https://i.postimg.cc/zf7mgV5H/20200113-213350.jpg

https://i.postimg.cc/1thJkjC0/20200115-025132.jpg

https://i.postimg.cc/zDR8Bnvy/20200116-012916.jpg

Radosť frézovať... Kludne ju môžem odistiť alebo aj vypnúť a zanoriť hlbšie a ono je to vždy presne v drážke. Drážka ako pravítko smile a ten regulátor čo udržuje konštantné otáčky a urchýluje rozbeh...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

I'm a big big girl, in a big big world

https://media1.giphy.com/media/Ge9sRb2kX8RtS/giphy.gif

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pridal si nové fotky, už sa to rysuje, šikovnejší ako ja wink

https://media1.giphy.com/media/kigfYxdEa5s1ziA2h1/giphy.gif

(upravil mechanik 16. 1. 2020 18:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mal som aj rozpísaný dlhší príspevok ale potom som to radšej zamazal. Je to OT aj tu... Antonio tie 3 bodky zmaže... Dnes dokončím zvyšok drážok tejto reprobedni. Potom musím upraviť kružítko čo som používal k bosch pre väčšiu rozteč a môžem začať robiť kruhy smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nezapomeň na tu bednu dát jeřábový oka, protože až nalepíš tu poslední stěnu, nedejbože osadíš repráky, tak to bude pro dva chlapy moc.
- a ne že zas bude nějaká litanie na mou drobnou provokaci smile

(upravil rvx73 17. 1. 2020 12:59)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Na kralikarnu by to bylo malé, ale pár morčat by se tam ubytovat dalo smile Těch přepážek tam je požehnaně

(upravil mechanik 17. 1. 2020 14:04)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ste tu príliš útoční. Uznávané sú len rôzne kopie DPAčok aktidampov a MODU krabice. Ak sem človek dá niečo iné než ste zvyknutí tak máte velký problém to prekúsnuť. Pretože keď to tak nerobí pol fora k čomu to je dobré?

rvx73, ty si ten čo mi vypisoval maily ohladom strieborných kabelov a že foobar nehrá dobre s viac skladbami? Tiež zastávaš len širokáče v horne?

kaed, stačí použiť trochu rozumu a urobiť si k tomu napríklad aj podstavec s kolieskami. Bude to mať lesklú povrchovku takže celkovo je potebné manipulovať jemne. Masívnejšia reprobedna, lesklá povrchovka. To nie je nič neobvyklé keď dá človek za meniče napríklad cez 1000e. Jasné že pri budkách s TVM to asi nikto riešiť nebude. Ani investovať do lesklej povrchovky a masivnejšej konštrukcie.

Do basov pôjde 30A a 800W a očakávam SPL cez 120db v celku. Stačí si pohladať merania v klang ton-e. Kedysi skenoval jeden člen fora. K čomu potrebujete spektrum na -120db keď potom použijete MDF 18mm s jednou priečkou? Pre príklad rozdiel medzi MDF 16mm a 28mm je 10db.

Další postup budem dokumentovať pre vlastné stránky alebo nejake forum kde ludia aspoň vedia čo to je diffuser sad Škoda že neviem lepšie anglicky. Na diyaudio.com sú neskutočné projekty...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Provedení je super, akorát si myslím, že je to dost overkill, nějaký bedny už jsem postavil, nebyly ku podivu všechny s TVM repro... a myslím si, že to zdvojení materiálu na stěnách vlastně jenom zmenšuje vnitřní prostor a jinej přínos nemá. Máš tam hromadu výztuh, a takhle silný stěny jistě nerezonují ani bez nich. Proto jsem zarýval ohledně těch jeřábovejch ok. Mám třeba 120l bednu pro sub, která je na poklep na kterýmkoliv místě zcela inertní, a je jenom z 22mm laťovky, ale je v ní celkem dost výztuh, který jsou poměrně tenký.
Když jsem bednu slepil, poklepal jsem na stěny a podle odezvy přidal výztuhu. A pak proběhlo ještě jedno kolo. a pak ještě nějaký drobný doladění. Výsledek je 120l bedna, která má cca 35kg včetně LAB12. Tohle odhaduju s reprákama a zesilovačema klasické, na materiálu předimenzované konstrukce na celkovou váhu hodně přes 100kg... Potom už jsou uši, závity pro oka a jiný podobný věci prakticky nutnost, protože ti dva chlapi to hladký lesklý nebudou mít za co chytit. Já tam mám aspoň štěrbinovej BR šířky 2.5cm, tam se dají v pohodě strčit prsty pro chycení. Navíc 35kg dokážu zvednout na svěr dlaněma, 100kg jistě ne.

(upravil mechanik 17. 1. 2020 14:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To si mal vidieť ako sme v zahraničí s kamarátom nakladali BW 800D2. Ktoré majú taký tvar že ich fakt nemáš za čo chytiť. Jedna má tušim 102kg. Predajná cena nového modelu je dnes okolo 24 000e pár. Práve že to moje sa bude držať luxusne big_smile Ten problém s rezonovaním je paradoxne horší na vyšších kmitočtoch než tie ktoré používa sub. Je dobré si dohladať nejake merania. Názory ludí čo porovnávali dve reprobedne rôzne hrúbky a podobne. Chápem že tomu nechcete venovať tolko času ani penazí ale bolo by si z toho aspoň nerobiť prdel wink

Tvar ktorý som navrhol tiež bude slušne eliminovať stojaté vlnenie. Nakoniec je tu aj časová oblasť. Pri reproduktoroch sa to meria dnes už často tiež... Na rezonancií trvá daleko dlhší čas než material "doznie". Reprobedna užšia byť príliš nemohla, ani nižšia a hlbka mi opticky vyhovuje. Reproduktory nepotrebujú velký objem takže nejaky problém s rozmerom hrubého material nemám.

Niečo pre inšpiráciu wink Sú v tom fotky od Tonyho Gee, iné DIY, aj BW   https://www.google.sk/imgres?imgurl=htt … B0AAAAAEBE

(upravil rvx73 17. 1. 2020 21:58)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik: promiň, nemyslel jsem to ve zlém. Vtip se nepovedl, omlouvám se ...


edit: některé věci od Tonyho Gee mi silně připomínají tohle:

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1gv4AHFXX … XFXXXW.jpg

Příspěvky [6,681 až 6,700 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 333 334 335 336 337 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£