Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Nazor na Megaton DS312 - 12TBX100

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [3]

1 ...editoval pet007 (13. 1. 2020 8:04)

Téma: Nazor na Megaton DS312 - 12TBX100

Zdar, mam jen takovy dotaz, ze mne to zajima. Co si myslite o techto subech v dnesni dobe - Megaton DS312 s 3x12TBX100 (1x zadni v protifazi a s delayem (pres DSP)).  Byl jsem o vikendu na plese, kde to hralo (4xDS312 - viz foto) asi pro 400-500 lidi ve velkym kulturaku, nad tim jen maly 12" satelity (+ dole na ty dvojici DS312 bylo jeste neco malyho jak z line array, nevim). No nehralo to vubec spatne (ziva kapela taky smile, docela to i tlacilo, ten vrsek byl ukazkovej, tak to dle mne ma vypadat. Ze i s malym kasparkem lze zahrat velmi dobre (kdyz se ale vi, jak smile. Mozna je to i tim, ze pan zvukar si sel sem tam s klukama zazpivat (a vubec ne spatne smile, takze asi porad slysi smile
  Ale rikam si, ma to cenu se tahat s tolika malejma bednama (a zrovna ze by tech 57kg/ks bylo nejaka uspora oproti napr. 2x18" si nemyslim). Nebo je ta kardioida na basech takovej prinos, ze to stoji za tu investici ? Diky za nazory. (jinak pohanela to cely klasika FP10000 - "kdyz suby tlaci, 4x kanaly na to staci" smile

Edit: a to tomu zadnimu menici nevadi, ze se cela bedna prirazi az takhle k podiu ?

http://www.mervart.eu/!projects/!audio/megaton_4x_DS312_12TBX100.jpg

2

Re: Nazor na Megaton DS312 - 12TBX100

Ahoj, určitě bude někdo mnohem konkrétnější, ale za mě toto:

Kardoidu na subech lze z mého pohledu považovat za takové "rozumné", nebo lépe "dospělé" řešení. Není to pro mladé divočáky, co potřebujou každičkou desetinu Wattu proměnit v SPL, ale jsou ochotni něco příkonu investovat jinam. Ze zkušeností musím uznat, že přes počáteční nedůvěru jsem byl obdobným řešením velmi mile překvapen. Je to hlavně o komfortu. Asi většina lidí co hrajou větší akce ví, jaké to je, pohybovat se celou noc za subama (kraválu tři prdele), jak se u nás říká. S tím zadním poklesem charakteristiky na basech se muzikantům dost uleví. Taky musí být na celkovém projevu znát, že do toho tolik nekecá ta zadní složka, normálně odrážená od zdi za muzikantama. Nevím jak moc se dařilo tlumit zadní vyzařování, když to postavili takhle ke zdi, ale asi s tím jezdí a už trochu ví co si můžou dovolit. Určitě by se to doalo postavit na měničních s neodymem, tam by to na třech kusech udělalo v hmotnosti už dost.

3 ...editoval ondra.klofat (14. 1. 2020 19:35)

Re: Nazor na Megaton DS312 - 12TBX100

Může to být fajn, ale asi bych se osobně přiklonil spíš k variantě 6ks menších 2x12" než 4ks tohoto. Bude to variabilnější, kardio z toho uděláš stejně tak, silnější "nekardio" cluster v případě potřeby taktéž (což v tomto případě nelze). Bude to sice o dvě bedny víc, ale klasická 2x12 bude určitě o něco menší i znatelně lehčí. Záleží také kdo a pro koho to provozuje... pokud to má kapela pro sebe, tak asi ví proč takto, a ví že to takto chce. Jsou ale umělci, kteří při kardiu mohou mít pocit, že to do lidí nehraje.

Jinak ten frontfill vypadá na EV ZLX12p.

EDIT: ještě když na to koukám... 4kanály, to znamená že dopředu to jede do 2x2ohm, dozadu do 2x4ohm. Vlastní zkušenost s FP1000q nemám, ale asi bych do toho nešel pokud by to nebyl origo LabGruppen. U Gisenu jsem z mnoha míst slyšel že do 2ohm není úplně zdravé to provozovat... ještě tak možná do 2,6 na dvou ze čtyř kanálů s přivřenýma očima.

I pokud by bylo k dispozici 6 kanálů zesilovače (předek do 4ohm každá bedna zvlášť, zadní repro dvou boxů paralelně do 4ohm) tak to zase dává prostor nějaké chybičce při drátování, kdy je nutné si dávat pozor, a propojovat paralelně pouze zadní, nikoliv i přední. Takto od stolu se to zdá jasné, ale z vlastní zkušenosti vím, že pak při rychlé stavbě se udělá chybička ani se neví jak. Prostě mi to přijde jako trošku nevariabilní, zbytečně omezující a v mnoha věcech "složité" řešení, které bych řešil klasickými suby raději.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Nazor na Megaton DS312 - 12TBX100

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£