Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Levný měřící mikrofón

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 79 z 79]

Re: Levný měřící mikrofón

1. Kapsle za pár kaček není problém. Nechat zkalibrovat, třeba i jen porovnáním s jiným (spolehlivě) kalibrovaným mikrofonem - O.K.
Hledat kapsli, která "měří nejrovněj" podle nějakého výškáče - hovadina, jak již řečeno.
2. Že se bedny neměří jenom v ose, ale měří se směrovky a to pro více úhlů, než jen 30°, to je snad samozřejmost.
Jinak debata by měla být o konkrétních věcech, souhlasím. Můžeš se vyjádřit ke zcela konkrétním výrokům 1. a 2.
Lustrování, co kdo kdy kde napsal a posuzování zásluh snad přenechme soudruhům a dobám, které jsou naštěstí již minulostí.

Re: Levný měřící mikrofón

Koukám, že se to tu nějak rozjelo. Ale ne moc idealně smile. V klidu, chlapi smile

Chci vám oznámit radostnou novinu. Dnes jsem se stal majitelem Checkofonu č.44.

Děkuji Mechanikovi, že mi ho prodal.

Jelikož se blíží svátky, ostatní potřebné věci budu řešit až po svátcích.

Re: Levný měřící mikrofón

Korekce Checkofon_44 vypadá pravděpodobně, některé mikrofony mají podobný průběh.
Začíná na 4 kHz, pod tím jsou čisté nuly bez korekce. Chtěl jsem dát obrázek, ale tady to nějak nejde, což je škoda.

(upravil kaed 22. 12. 2019 11:32)

Re: Levný měřící mikrofón

To elox: a co kousek pod příspěvkem modrý P s odkazem "nahrát obrázek"?
Moc složitý?
A odkaz img na obrázek někde na webu (rajče, imgur.com...) taky složitý?

Re: Levný měřící mikrofón

Odkaz na web jsem už dával, to není problém. Ale postimages se mi ekluje, serou tam okolo obrázku nechutný reklamy.

Re: Levný měřící mikrofón

AdBlock a je po probléme wink

Re: Levný měřící mikrofón

A proč není možné vkládat obrázky přímo do příspěvku, jako je běžné na jiných fórech tohoto typu ?
To by bylo řešení a né se spoléhat na nějaká externí úložiště, kde obrázek zítra už být nemusí,
případně zmizí úložiště jako celek. Navíc je to velmi nepřehledné a komplikované. Četl někdo ty podmínky použití postimage ?

Re: Levný měřící mikrofón

Ale no tak jó, nakonec jsem ( s velkým odporem ) ten postimage zkusil.
Korekční křivka Checkofon_44.
https://i.postimg.cc/jS5SbL2V/Checkofon-44.png

Re: Levný měřící mikrofón

Mně tady akorát není úplně jasný, k čemu mi bude směrová charakteristika mikrofonu a jak s ní naložím. Standardně lze totiž vložit třeba do ARTA-y jen jednu korekční křivku, tím pádem vkládám osovou. Nebo je potřeba udělat průměr ze směrovek? smile
Taky bych poopravil tvrzení, že pokud charka mikrofonu na výškách padá, bedny budou mdlý - právě naopak. Výsledné ladění beden (pokud je naladíme dorovna) bude vertikálně zrcadlovým odrazem charky mikrofonu. Čili bedny budou mít lesku až moc. Naopak, pokud má mikrofon zvednutej ocas, bedny budou mdlý. Ale i to jen teoreticky, protože záleží i na konkrétním výškáči. Ladění pásma nad 8kHz jen podle mikrofonu je celkově dosti ošemetné, protože i při naladění narovno (a s vyrovnaným celkovým výkonem) je jednou výšek moc a jednou málo.

Re: Levný měřící mikrofón

A neexistuje nejaky treba ne uplne nejlevnejsi, ale merici mikrofon USB?
Tedy nakalibrovany a hotovy z interni zvukovkou, aby se to nekomplikovalo pak dalsi zvukovkou.

Re: Levný měřící mikrofón

S tím prvním případem jsem se setkal a ve výsledku dostnatrápil u mé prvotiny...
Další věc je, že jako stařec už na 12k nic neslyším, takže co je nad 10k už je mi jedno, tak jedině dát na dojem lidí kolem mě...

(upravil TheLastUnicorn 8. 1. 2020 14:08)

Re: Levný měřící mikrofón

A to je přesně to, o čem mluvím. Co vím, tak minimálně 25 lidí stavělo projekt URS3100. Věkové kategorie dá se říct od 20 do 70 let. Ti mladší hlásili přebytek výšek, starší jich měli nedostatek. Věková kategorie kolem 40 obvykle tvrdí, že jich je akorát. Podle koho se orientovat? Takže nějaký 2-3dB někde na 10k bych vůbec neprožíval, protože výšky se stejně ve výsledku dolaďují dle ucha. Je jich málo? Otevřu simulátor a dle něho jim přidám nebo uberu. Samozřejmě, že někdy nestačí pohnout jedním odporem. To samý platí ohledně prožívání simulací objemu ve WinISD nebo amplionu a honění se za absolutně rovným spodkem. Stejně je základem výsledku místnost. smile
Takže kalibrovaný mikrofon určitě, ale důležitý je jeho průběh především v kritickém pásmu do 8kHz - kvůli napojení jednotlivých pásem. Ten vršek pak doladit individuálně uchometricky.

Re: Levný měřící mikrofón

A jak jsou na tom kalibrační mikrofony dodávané k AV recieverům? Dají se použít i na měření přímo?

Re: Levný měřící mikrofón

problém je, že jsou to takový všesměrový divnosti a nikde nenajdeš kalibrační křivku...

(upravil marcin 11. 1. 2020 9:53)

Re: Levný měřící mikrofón

S tým, že najdôležitejšie je pásmo do 8-10kHz sa dá iba súhlasiť.

TLU: áno, napísal som to naopak, pokles na frekvenčke bední bude vtedy, ak je prevýšenie na frekvenčke mikrofónu, ospravedlňujem sa.

Re: Levný měřící mikrofón

Nezvažuje někdo prodej checkofonu?

Re: Levný měřící mikrofón

Chlapi kde ste kúpili mikrofón na meranie?

Re: Levný měřící mikrofón

Ja som volakedy davno kupoval SONARWORKS XREF20 neviem ci sa este predava.
Toto by ti malo stacit. Len je potrebna zvukovka s fantomovym napajanim +48V
https://www.gear4music.sk/sk/Nahravanie … byEALw_wcB

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil archeo 28. 10. 2021 16:20)

Re: Levný měřící mikrofón

Tá zvuk.karta s fantómovým napájaním sa týka konkrétne linkovaného mikrofónu alebo všeobecne, prípadne Vituixu?

Příspěvky [61 až 79 z 79]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Levný měřící mikrofón

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£