Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Skúšal som ešte včera s tou uťahovačkou.
Závitníky z lídla = nepoužitelné. Človek by si myslel, že do AL bude stačiť, ale prd. Celá špička sa zaniesla hliníkom a následne strhávala rezaný závit.
Nejaké staršie zo socíku super.
Budem musieť kúpiť aspoň M3-5 ale "profi" a skúsiť si to.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Vďaka sviatkom, som čakal presne 20 dní, na balík z ecomu big_smile a on dnes prišiel big_smile
Ešte nejaké drobnosti z TME a môžem sa pustiť do UHS 3 smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Závity do Al - použiť špirálový záviitník,niečo takéto
A ani vhodné samorezy nie sú špatná voľba, ušetrí to spústu práce.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Na spájanie plocháčikov s hranolmi ich tiež používam. Drží to veľmi dobre, nebál by som sa to použiť aj na menšie púzdra (TO220,216).
Ale železná matica z druhej strany, je istota lol

https://i.imgur.com/St6Tg7f.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak dneska prišiel aj balík z TME. Som objednal aj kalafúnu a na miesto pekných hrudiek ako majú na obrázku mi prišiel prach a piesok. Jak keby sa s tým v sklade po sebe hádzali. Skoro jak keby som tam robil ja big_smile
https://www.tme.eu/sk/details/kalafonia … t-agt-094/

Horšie je, že mi nejak nejde osadzovák robiť. Mám pocit, že UHS 3 je to čo som hľadal a chcem to urobiť poriadne na prvý krát, možno aj v BJT verziach, tak nech ten front end vizerá big_smile

Na vstupe bude ten istý šulec ako v K63.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Usporiadanie front endu sa už rysuje, ale nejak to ešte nieje to pravé orechové, nechám ho ešte trochu poležať bokom smile

S trochou volného času, som zapojil starčeka lol Error440 na 4x 150VA toroidy. Na kondíkoch +-75V naprázdno. 620W/2R cool
Zdá sa, že UHS 3 by to s dvomi pármi FQA tiež mohla dať big_smile 300W na pár je tak akurát big_smile big_smile big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Od 200W by jsi měl už uvažovat o něčem s lepší účinností.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

UHS 3 bude mať reálne tak 220W/4R max. Tieto merania sú len zo zvedavosti.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

danhard napsal:

Od 200W by jsi měl už uvažovat o něčem s lepší účinností.

urcite dexan v Bcku ze? big_smile

ze ty si danhard spozorovany z EU aby si nam tu propagoval energeticky efektivne riesenia? big_smile nepatris do nejakeho spolku zelenych? wink

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Dexan v Bcku není účinností vyjímečný, jenom s ní neplýtvá, vhodný do 100W.
Patřím do spolku, který nedělá v zesilovačích zbytečné píčoviny.
Serou mě zesilovače (všechny, které jsi František vytvořil ), které protopí v balastních odporech kolem 10% výkonu, protože se to tak dělá, a protože to tak nějaký blbeček opsal smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Energeticky efektivní řešení je třída D napájená spínaným zdrojem. Ostatně prodává se to po kontejnerech, akorát tady to pořád nikdo nechce vidět, a je jedno, jestli je to PA třeba pro kino, nebo pro kapelu, a nebo domácí AV receiver, a nebo autorádio, a nebo dokonce výstup pro sluchátka z telefonu...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Kaed, po tvojom príspevku som si spomenul na film Vesničko Má Středisková smile scénku kde ten maliar povie: Jak se mi něco nelíbí, tak to nedovedu namalovat.
Bastlím a určite nie len ja, to čo sa mi "líbí" a ako sa mi to líbí. Danwatta si načo staval? Mal si si objednať Dčko za "1€" a hotovo wink Robil si to lebo si si to chcel skúsiť vo volnom čase, je to záluba predsa. Chcel som "vlastné" DPA postavil som si Error440 big_smile možno aj Ty si mi vtedy odporúčal do posilky nejaké D. Načo...chcem si postaviť vlastný zosík a zapojenie, ktoré ma zaujme. Práve teraz chce nejaký chalan na svetelektro robiť DPA110 na vlastnej doske s Tesla súčiastkami. Poradím alebo poradíš mu Déčko? Keby mu šlo len o zosík ako taký, objedná si JPA alebo z aldaxu alebo nejaký kitt z aliexpressu alebo hotový modul. Teraz chcem UHS 3 s chuťou si ju postavím. Front end už mám vymyslený, zajtra ráno idem odpíliť plocháčik na uchytenie tranzistorov VAS a začnem "lepiť". Nie preto lebo musím, alebo iné neviem, ale preto že chcem, je to hobby. Nepotrebujem v podstate ďalší 200-300W zosík. Robím to pre radosť. Smutné, že aj na takomto fóre sa nájdu ľudia čo to nechápu smile
Nepotrebujem robiť radosť zelením, ani sa snažiť o to, aby to niekto nenazval "zverstvom". Jedno také mi hralo aj pri dnešnom trénigu big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jak jednoduše se někteří nechají vyprovokovat k rozsáhlému monologu smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

No ak by ti išlo len o to, tak by si ma nachytal, ale obaja vieme že nie wink

(upravil mechanik 12. 1. 2020 23:31)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Pardon kaed ale už sa opakuješ. Vidíš že Dčka nikto nechce. Takže chceš len rýpať? Navyše tiež vlastníš DPA222 a Dčko máš len pri PC... Tiež si niekde písal že ktovie kolko výšok už nepočuješ takže baviť sa o zvuku by tiež velmi nešlo. Prosím v témach ako je táto s Dčkami neotravuj. Pretože to je jediný efekt ktorý to tu má.

Za mna. Dosť tranzistorových zosilňovačov tiež neznie ktovie ako. Počul som Dčko od lyngdorfu a hralo velmi dobre. Ale pozor nebolo to Dčko z alíku. Ten lyngdorf je vlastne digitálny zosilňovač teda akési výkonové DSD, teda PWM. Ktoré z filtrov ide rovno do reprobední. Teda nemá to D/A prevodník. To píšem zjednodušene pre tých čo nevedia o čo ide...

Minule som čítal nejake vyjadrenie od známeho konštruktéra analogových zosilňovačov, asi Cordell alebo Self k Dčkam. Myslím že to vidím uplne rovnako. Píše tam že sú prakvapivo transparantné a že to nemá mnoho "necností" ako tie horšie topologie ABčok, alebo proste horšie ABčka... Ale že vo zvuku vždy trochu počuť niečo cudzorodé. Čo dáva zmysel. Signál Dčka je z princípu zasvinený... Aj keď čo sa týka meraných hodnôt dnes sú už na slušnej úrovni. Pardon, nepamätám si to doslovne. Takže ma netahajte za slovíčka big_smile

Ja by som rozhodne uprednostnil ten lyngdorf pred nejakym pomalým osadeným prastarými tranzistormi v nejakej obyčajnej mizernej topologií. Pretože to je ten tranzistorák čo bude hrať zle...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak som dnes začal s UHS 3-jkou smile Po dobrej hodinke "lepenia" ti ma normálne bolí ľavé zápästie.
Plochačík je ešte surový, nevyleštený, tie čísla sú tranzistory v diferáčiku. Pri BC546/556B to tak nelieta, ako pri 550/560tkach.

https://i.imgur.com/Qf4q9ny.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Už to frčí! smile Offset 7mV, bude sa to ešte ladiť lol

https://i.imgur.com/4ZlAHiB.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Schématicky najjednoduchší, osadením najhustejší a zospodu najmenej prehľadný big_smile front end nabehol opäť na prvú.
Dokonca rovno na repro, už keď boli pripojené. Na miesto poistiek samozrejme len ochranné odpory.
Speaker protection hlásil zelenú, hudba tiež začala po tichu hrať, tak rýchlo zasunúť poistky a hneď sa išlo na ostro big_smile
Následne povinné merania, sínus, obdĺžnik, a aj do kapacitnej záťaže v celku stabilné aj na tých "krátkych" kááááblikoch.

https://i.imgur.com/tiyM0oH.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Dráteník:-)
https://www.youtube.com/watch?v=AufJvZS-0n4

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ono sa to na tých fotkách, vždy zdá väčší chaos ako naživo smile

Servus chlapci, ako si tu žijete? smile

https://media3.giphy.com/media/tIeCLkB8geYtW/giphy.gif Dobre smile