Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Yamaha CR-420 - nehraje levý kanál

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Zesilovač Yamaha CR-420 - nehraje levý kanál

Zdravím, chtěl bych požádat o radu. Mám zesilovač Yamaha CR-420, na který mám připojený gramofon a taky mám vyvedený AUX do počítače. Na zesilovači mi blbne levý kanál a to následujícím způsobem. Pří zapnutí zesilovače levý reproduktor nehraje (resp. hraje velice, velice potichu), při zvýšení hlasitosti se reproduktor chytne a následně můžu snížit hlasitost a levý reproduktor stále hraje. Za chvíli reproduktor zase vypadne. Pokud tedy chci aby hrám musím zase zvýšit hlasitost. Vyzkoušel jsem jak výstup Phono tak i AUX, abych eliminoval chyby na jednotlivých výstupech, ale problém se vyskytuje u obou. Prohodil jsem i reproduktory takže těma to není a je to opravdu levý kanál. Tímto bych se chtěl zeptat na radu, jak bych mohl problém vyřešit, popřípadě jestli vůbec můžu tento problém vyřešit, jelikož nemám k dispozici osciloskop ale pouze multimetr. Takže jestli vůbec jen pomocí multimetru půjde zjistit závada. 

Omlouvám se pokud se tento problém již někde řešil ale prošel jsem fórum a nenašel jsem odpověď, která by mi nějak pomohla.

Každopádně předem děkuji za odpověď.

(upravil pesve 10. 1. 2020 18:38)

Re: Zesilovač Yamaha CR-420 - nehraje levý kanál

Hezký starý stroj.
Asi tě zlobí špatné kontakty ve výstupním relé. Při nízké hlasitosti mají zvýšený odpor, který se dá dočasně odstranit zvýšením hlasitosti.
1. Zkusil jsi jiné výst.svorky? Yamaha má dokonce troje terminály.
2. Další možnost je mechanicky očistit kontakty výst.relé, při použití nějakého spreje na kontakty.
3. Nebo to relé vyměnit.

Re: Zesilovač Yamaha CR-420 - nehraje levý kanál

Ano, problém vzniká na svorkách A i B. Zkusím teda očistit to relé a uvidím jestli to pomůže.

Díky za odpověď

Re: Zesilovač Yamaha CR-420 - nehraje levý kanál

kontakty. input select, potencáky volume, balance, tone...speakers A/B nebo co tam všechno máš,
Pioneer A656 (ročník 1991) produkoval to samý, prostříknut kontoxem se zklidnil ale jen na chvíli
opravit to umím, nemám díly, měřáky ani prostředky (finanční tedy)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Yamaha CR-420 - nehraje levý kanál

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£