Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Hotový zesilovač nebo stavebnice??

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Hotový zesilovač nebo stavebnice??

Dobrý den.
Toto je můj první příspěvek na Audiowebu. Chtěl bych zdejší zkušené poprosit o radu. Na stará kolena bych zkusil poslouchat muziku trošku lépe než dosud. Můj nejkvalitnější poslech byl zatím na 20 let staré minivěži Aiwa a celkem dobrém audiu v autě. Poslouchám převážně Rockovou muziku - Ac/dc, Ozzy, Metallica, Puhdys atd. Teď k mému problému. Budu si stavět repro Tesmax 61. Později třeba Totemy nebo něco lepšího. Hledám ideální zesilovač. Místnost cca 20 m2. Mám dilema jestli si zesilovač postavit ze stavebnice nebo koupit levnější hotový od některé masové značky. Stavebnice mám vyhlédnuté tyto: SPA 100SE od bratrů Grolmusových nebo SPV 100P+ z Aldaxu. Z levných továrních mám Yamaha A-S201, Pioneer A-10AE (dobrá recenze na Hi-Fi voice), Onkyo A-9110. Ty trochu dražší pak Marantz PM 5005 a nebo můj favorit Denon PMA-600NE. Ty stavebnice vyjdou zhruba na polovic těch továrních zesilovačů. Může stavebnice za cca 3 až 4000 kč přehrát Denon za 8000? Zdroj bude CD přehrávač a později si chci pořídit streamer Yamaha WXAD-10. Ještě později i gramofon. Poprosím o radu co pro mě bude vhodnější a zvukově lepší. Podotýkám že chci jen takový spodní okraj toho čemu se říká HiFi. Děkuji.

Re: Hotový zesilovač nebo stavebnice??

Na to se dost špatně odpovídá - v případě továrně vyrobeného zesilovače si člověk kupuje přístroj určité kvality, která je dána konstrukcí, použitými součástkami, nastavením a celkovou kvalitou výroby. Navíc na ten výrobek máš určitou dobu záruku.
V případě vlastního návrhu nebo stavebnice můžeš mnohé věci ovlivnit - a to jak pozitivně (kvalitní součástky, precizní nastavení), tak negativně (něco zapojíš / nastavíš blbě) - a toto riziko bereš na sebe. Navíc u stavebnice je potřeba řešit i krabici, což (alespoň pro mě smile co do pracnosti tvoří podstatnou část vynaložené námahy. Čili tuto věc je též potřeba vzít do úvahy.

(upravil dusek29 4. 1. 2020 21:40)

Re: Hotový zesilovač nebo stavebnice??

To je mi jasné. Jde čistě jenom o zvuk. Ta bedna se dá později dodělat. Jde o to že ty tovární si můžu poslechnout, kdežto ty stavebnice ne. Proto hledám někoho kdo tomu rozumí a slyšel to hrát obojí. I když předpokládam že po mých ne-zkušenostech si sednu na zadek i z toho nejlevnějšího Pionýra.

(upravil Kritik 5. 1. 2020 1:22)

Re: Hotový zesilovač nebo stavebnice??

Ahoj,
co takhle postavit ty bedny a koupit raději bazarový zesilovač. Myslím, že kolem těch 5000,- Kč by jsi koupil slušný kousek. Jinak tu stavebnici zesilovače, by jsi stavěl sám? Jestli ano, tak bude hrát podstatě lépe, než to co jsi vybral z komerce...

Web

Re: Hotový zesilovač nebo stavebnice??

Našel jsem bazarový Denon PMA-720AE za 4900. Na té 600NE mě láká že má digi vstup a i výstup na sub. A na bazar starší než dva roky už bych byl asi opatrnej. Tu stavebnici bych buď zkusil zbastlit sám a nebo koupit už hotové oživené moduly. Mám elektro školu a tam jsme měli elektroniku, takže ledasco zvládnu. I když je to už skoro 30 let. A taky asi nemá cenu ty repra co mám v plánu krmit zesilovačem o několik tříd lepším. Jinak na té SPV 100 se mi líbí že je všechno včetně zdroje a ochran na jedné desce. Akorát si nejsem jistý jestli bude potřeba předzesilovač. Například EZK RSD4132SX. Bude k tomu připojen CD přehrávač a nebo ta krabička od Yamahy. Díky.

Re: Hotový zesilovač nebo stavebnice??

Ten PMA 720 má výstup na sub. Připojíš ho na pre-out. Pokud si chceš postavit zesák sám, tak to je jen dobře wink

Web

Re: Hotový zesilovač nebo stavebnice??

Už jsem něco naposlouchal, ale odborník nejsem. Najisto vím, že čím se pohybuješ v nižší cenové hladině /kupovaný/, tím lépe je to slyšet předem s bednama. Ten z Aldaxu , když koupíš dvě prumyslová trafa 2x24V za babku, korekce zde: https://aukro.cz/predzesilovac-s-ne5532 … 963980462, třeba. A když to budeš chtít mít rychle, pak korekční zes. a 2ks https://aukro.cz/tda7293-100w-digitalni … 962837557. Ten popis je ale blbě,obrázek dobře. Ten TDA 7293 je zvukově velice neutrální. D/A převodník na ověření funkčnosti https://aukro.cz/audio-konvertor-prevod … 552130928. Trochu podražil, ale funguje to. Nebo si to všechno objednáš z Číny ještě za míň, ale nevím jak dnes.

(upravil maxell 13. 4. 2020 11:54)

Re: Hotový zesilovač nebo stavebnice??

můžeš kompromisem - pořídit si starší aparát z bazaru a samodomo něco dobastlit, vylepšit...
tak například do TW44 jsem vložil dva ručkové VU měřáky s osvětlením (houby to sice měří leč vypadá dobře) filtry šumu, hluku, LED indikaci modulačních špiček, jack 6.3mm pro sluchátka, CINCH přípoj pro CD plajer...no možností je celá řada a vytvoříš vlastně svůj přístroj jaký nikdo nemá

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Hotový zesilovač nebo stavebnice??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£