Re: Akumulátory

A který jsou ty "900mAh stojí balíček 4 kusů stovku" ?

(upravil DJ_Rix 3. 1. 2020 23:09)

Re: Akumulátory

https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20303874/

Jsou to 1000mAh, spletl jsem si těch 900mAh s AAA co jsem tam kupoval 14 dnů zpět.

Re: Akumulátory

Len na okraj - v slovenskom Lídli majú momentálne AA aj AAA nabíjateľné za dobrú cenu. Otázka, či aj v českom.
Veci odtiaľ zvyknú byť kvalitné. Bral som vlani - spokojnosť.
Nabíjačku používam roky voltcraft ipc-1. Na tej spoznám článok, ktorý je načase vyhodiť aj tak, že vykáže o desiatky percent vyššiu kapacitu...

Re: Akumulátory

Mno, odcházející články se mi také jevily i tak, že se poměr nabíjecí energie k nominální výrazně zhoršoval (což lze rozpoznat i na vyšší teplotě článku). Pro pozorování to pochopitelně chce nějakou kvalitnější nabíječku, která nabíjí články po kusech a umí o nich podat informaci; já v poslední době používám Ansmann Powerline 4 PRO AN3211.
Občas uměly některé články pozitivně zareagovat na regenerační program nabíječky, nečekejme ale zázraky. U zmíněných origo (Sanjo-Panasonic-Fujitsu) Eneloop (mám jich 14 kusů) jsem jej dosud nepoužil, nebylo potřeba.
Stalo se mi také, že už mi chytrá nabíječka aku odmítla nabíjet - třebas při jeho úplném vybití, pak jsem to zkusil na "hloupé" nabíječce a v cca polovině případů se to vzpamatovalo natolik, že to pak ta chytrá vzala do regeneračního režimu a ještě několik cyklů článek dal.