Re: Má někdo Beymu 15LX60?

I kdyby jsi měl takový unipolární signál, tak nevíš z které strany je snímán a jestli není při zpracování invertován.

A je spousta zesilovačů, co polaritu otáčí smile

Re: Má někdo Beymu 15LX60?

To byl zase kup...Co s tím?Bude jednodušší koupit jinej reprák než tohle předělávat.Předpokládám,že s tímhle nic neudělám,že to bude chtít nový kit...

Re: Má někdo Beymu 15LX60?

Podľa obrázkov je membrána pôvodná (čistota lepenia vrchlíku) a 15LX60 sa robili aj s tmavošedou membránou, 15LX60V2 sú oveľa svetlejšie. Záves membrány aj spider sú spadnuté dnu, to vyzerá na dlhodobé skladovanie v blbom prostredí (teploty, vlkosť..), prípadne s nejakou záťažou na membráne, ktorá ju dlhodobo tlačila dnu. Spolu s pazvukmi to znamená, že jediný spoľahlivý spôsob opravy je recone kit, výmena všetkých častí (membrána, kmitačka, závesy, vrchlík...).

Re: Má někdo Beymu 15LX60?

Anebo hodit sub reprákem dolů a zvednout mms smile

Re: Má někdo Beymu 15LX60?

Ha,tak své info o barvě membrány beru zpět.Přece jen má BV s LX60 větší zkušenosti.BV,to platí i pro 12LX60 a 18LX60,ty dvě barevné varianty?

Re: Má někdo Beymu 15LX60?

Pre12LX60(V2) to platí 100%, 18LX60 som nepoužíval, ale podľa vývoja datasheetov sa farba rovnako menila.

Re: Má někdo Beymu 15LX60?

Děkuji.

Re: Má někdo Beymu 15LX60?

Pánové díky za info,sic jsem dověděl co jsem nechtěl,ale aspoň mám jasno.Vzhledem k tomu,že recone kit vyjde asi na trojku,tak to asi nemá cenu.Buď to nebudu řešit,nebo seženu "něco" v podobném rozměru.Těch 700w bratr rozhodně nevyužije...

Re: Má někdo Beymu 15LX60?

Recone kit cca 70EUR.

Re: Má někdo Beymu 15LX60?

Tak jsem zkoušel experimentovat.Vzal jsem trochu úkapu z kolony a navlhčil horní závěs.Na svorky pár voltíků a nechal to uschnout.Jednu chvíli to vypadalo,že impregnace závěsu odteče na stůl,ale posléze to zase ztuhlo a odměnou je mi téměř vzorové postavení membrány.Už to vypadá jako použitelný reprák...

Re: Má někdo Beymu 15LX60?

Skús krátkodobo DC napr. 1,5V v obidvoch polaritách, či je výchylka membrány +- rovnaká na obidve strany..A otázne je, ako dlho tá oprava vydrží.