Re: 2p SB17MFC + SS D2604

No já bych řek, že spíš z toho všeho zcvoknul.

(upravil mechanik 19. 12. 2019 16:04)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

antonio, big_smile

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Antonio, souhlas, ja to jen napsal hodne oklikou smile

ruzne DIY repro

Web

(upravil kaed 19. 12. 2019 19:15)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

S těma kondenzátorama podle mě někteří hledají tu tajnou ingredienci z hadích ocásků. Věřím tomu co naměřím, a když je to na 10kHz sériovej odpor 0.05 Ohm pro 4M7 kondenzátor ( výprodej epcos mkp X2 275V AC po koruně) Tak to považuju za dost dobrý. Ostatně proto si takový věci skládám sám, protože to 1.) moc nestojí, 2.) ještě si vyhraju. Nakonec největší problém jsou reproduktory, protože je to elektromechanická záležitost, u které se parametry mění s časem, taplotou, vlhkostí vzduchu, navíc jsou různý i kusy stejnýho typu ( SB26ADC???, DT300...). A co teprve poslechová místnost (off topic)... Ostatně zkuste si do simulace výhybky přidat 0.2 Ohm v sérii s každým kondenzátorem, stalo se něco zásadního? A co třeba kapacita +5%, -5% ? Když si to skládám z těch TC205-207, tak si doladím do obou kanálů stejnou kapacitu na rozdíl míň než 1% (neříkám, že je přesná v absolutní hodnotě).
Stejně tak si sám navinu cívky, na kostřičky koupený za pár korun, stačí akuvrtačka a trpělivost.
Je to o přístupu. Když přijedu na závody do vrchu, tak tam bude drobek upravenej Mkovej bavor za dva mega, nebo úplně vykuchaná š100,  polovina komponent z vrakáče, s motorem z favorita kterej je tak odlehčenej na klice a setrváku, že se na volnoběh pod 1500 n/min ani neudrží, a ve výsledku oba dělají to stejný, s podobnejma výslednejma časama. A myslím si, že ten s tou š.100 si to celý víc užívá.
Proto tady prezentuju svůj přístup. Že není potřeba všecko kupovat za těžký háky, když jsou alternativy srovnatelné kvality za mnohem míň peněz.

(upravil mechanik 19. 12. 2019 20:30)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Ja netvrdím že je to normálne takto rozdeliť kondenzátory do kategorií a tiež to beriem s rezervou. Ale tvrdiť že si odmeral 10kHz odpor 0,05Ohm je argument o ničom. To je ako keď sa tvrdilo že všetky cd playery budú hrať rovnako a hrajú? Už jitter ovplyvní zvuk. Ani S/PDIF signály niesu zhodné.

Meral si na tom kondenzátore obdlžnik v logaritmickom merítku do -120db (alebo podstatne menej) tak ako sa s oblubou merajú zosilňovače? Nemeral, pretože pri FFT vieš merať len harmonické signály. Osciloskop nemá taký rozsah ani logaritmické merítko.

Zmeraj si odpor keramiky na 10kHz bude super smile Asi by si do signálovej cesty keramiku nedal. Ale len z dôvodu že si čítal napríklad o dielektrickej absorbácií a vieš o dalších nevýhodách keramík ale kebyže to niekde nečítaš tak po odmeraní keramiky by si asi usúdil že nemôže ovplyvniť signál.

Nezástávam popisovanie zvuku každého kondenzátoru na niekolko odstavcov. Píšem len že to nikto dobre pre reálne podmienky nezmeral. Už vôbec nie tu na fore.

Čast som tu čítal o zvukových rozdieloch medzi polypropylenom a polyesterom. Skúšali ste to odmerať? Pretože myslím že tiež nič nenameriate. Vlastne som si tým istý big_smile Ale kedysi niekto povedal že polypropylen je lepší tak to tak každý robí a ani nad tým neuvažuje.

Pripadá mi ako blbosť dávať za kondenzátory stovky eur a rôzne olejové špecialy fakt nikdy kupovať neplánujem. Píšem len aby si niekto nemyslel...

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Kdysi v mládí jsem měl keramiky v cestě audiosignálu, asi i proto, že vlastně nic jinýho nebylo a třeba se to až tak neřešilo... Proti NP0 (C0G) s kapacitama pár pikofaradů  ve zpětné vazbě nemám nic doteď...

(upravil mechanik 19. 12. 2019 22:11)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Tiež mám v NFB NPO. Potreboval som kapacitu 0,6pF a to sa vo folií nerobí big_smile Až prerobím vstup a NFB na 10k tak to bude cca 1,3pF. Takže nebudem musieť dávať 2 NPO do serie big_smile

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

0.6pF v nf aparátu?  - to je odhadem tak zkroutit dva 1cm kousky drátu z UTP. nebo 1cm vedení 1mm široký z různejch stran DPS. To tam fakt bylo nutný?
Podobný kapacity znám z aparátků co se blíží GHz, a se to řeší spíš na DPS...

(upravil mechanik 20. 12. 2019 11:26)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Nerobím si srandu. Hodilo sa to. Potreboval som vyladiť obdlžnik aby bol bez prekmitov. Čo viem, každý "ladí" bez vstupného filtra. Ale môj generátor má rýchle hrany. Možno by sa s iným ukázalo že to funguje aj bez toho. Podstatnejšia bola kapacita vo VAS v C-B tranzistoru. Tam mám už viac, tušim okolo 10pF.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Kluci, nic ve zlym, ale todle uz je dost off topic...dik.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Všechno se to dá změřit, to je celkem výhoda u kondenzátorů, nějaké dojmy jsou nepodstatné, tu součástku definují jasně elektrické parametry. Nakonec on sám píše, že vyšší hodnocení neznanemá nutně lepší zvuk big_smile

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

to Kocour:
proč jsi od Bennic odešel ? Koukám na ty Jantzeny, jsou o trošku dražší ve std. provedení než Bennic, ale docela mě drtí doprava 180kč, to je skoro 1/4 celkové ceny. Kde je prosím tě kupuješ ?

(upravil Benazi 21. 12. 2019 11:39)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Koukni tady:
http://czech-speaker.cz/

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Majú tak mizerne urobený eshop že si to radšej objednám inde. Odkazy na katalogové list to by bolo zaostalé aj v eshopoch pred 13 rokmi... Keď chcú niečo predávať nech si tam nahodia aspoň všetky položky. Nepotrebujú na to ani programátora. Dnes sú už na všetko nejake šablony.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Jj, to jsem taky našel, ale jak píše mechanik, odradilo mě to.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Všetko na jednom mieste pre výhybky je tu: https://www.audiohobby.eu/en/
Doprava je trochu drahšia, ale keď som objednával veci z troch rôznych stránok, vyšlo to na rovnako. Teraz beriem všetko z audiohobby.
Keď si objednáš tovar za 30€ z EU, nečakaj že doprava bude zdarma.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Po delší odmlce mám konečně hotovo. Snad se mi podaří vložit správně fotku smile

https://i.postimg.cc/7bFrJsjJ/IMG-20200620-110609.jpg

Bedýnky jsem nechal nastříkat, pohled z blízka není úplně ideální, jsou trošku vidět nějaké drobné nedokonalosti, ale jsem spokojen.
Mám je v ložnici a momentálně připojené na stařičký Denon. Zvuk je perfektní.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Provedl jsi nějaké měření pomocí mikrofonu? Hlavně, že je spokojenost. Na fotce vypadají pěkně smile

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Měření zatím nemám, tím se chci zabývat zase až v zimě, chci do toho trošku proniknout. Zkoušel jsem porovnání s Heco Aleva GT 602 co mám v obýváku. Zvuk mi přijde velmi dobrý, jen každá dvojice beden hraje trošku jinak smile ale to se dalo čekat.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Ahoj chci se zeptat jak hrajou? A z jakými komerčními soustavami se dají srovnat, konkr
étně v jaké cenové?