Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 25 z 34)

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

  Stránky: ««« 1 ... 23 24 25 26 27 ... 34 »»»

RSS

Příspěvky [481 až 500 z 679]

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Docela by mě zajímalo, jak chcete určovat kupní cenu těch vesměs starých krámů, co má Sinclair v držení. Jaká je jejich reálná tržní hodnota? Kdo ji bude stanovovat a podle čeho?

(upravil danhard 19. 12. 2019 20:54)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Už jsem tu naznačil, že soud to nebude za Tebe oceňovat, takže když do žaloby takový parametr nedodáš, tak to bude posuzovat jako věc bezcenou a nemůže ani stanovit nějakou finanční náhradu.
Z hlediska soudu to může být jen Tvoje ocenění a je to jen v případě, že Ti tu věc nevrátí.
Nemusí být znalecký posudek, když ze jednodušeného odhadu bude ta cena přiměřená.
Třeba kupní cena byla 20kkč a ty si to ceníš po 20. letech na 5kkč, protože to má pro Tebe sběratelskou hodnotu.
Na to klidně soud přistoupí, nebo Tě vyzve, aby jsi to podložil znaleckým posudkem.
Náklady na to budeš uplatňovat proti žalovanému.
I určité navýšení může brát soud jako sankci za to, že tu původní věc nevrátí, je to jeho volba.
Ale na to by jsi se měl bavit se soudci, jako já, aby jsi to viděl z jejich pohledu a jaké mají mantinely rozhodování smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

danhard napsal:

Nakonec, všechny kauzy, co jsem si sám obhajoval jsem soudně vyhrál.

Ďáblův advokát smile

(upravil danhard 19. 12. 2019 21:18)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Jako tam nebylo co řešit, byly to směnkový záležitosti.
Přestože to zákon (směnečně šekový) nějak neošetřoval, nechal jsem si vždy ověřit podpis na rubové straně smile
Takže platnost směnky se zpochybnit nedala, jeden použil všechny možnosti protestu a šlo to přes 3. kola soudu až k vrchnímu, asi 3 roky, jinak 3.měsíce na jedno kolo.

Takže jsem měl platební rozkazy a nevyrazil jsem z nich ani korunu, celkem asi 3 mega smile
Byli chudáci nemajetní, nebo nazastižitelní.
Všechno už prošlo promlčením.
Jeden mi už leží přes 10. let u exekutora, přestože ho obral o baráka a důchod v jiné věci (stejnej exekutor), tak mě tvrdí stále, že tam žádný majetek nebyl a po mě chtěl jen správní poplatky, asi 150k. Tak se s ním taky nebavím smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

no to je právě ta otázka - máš věc - elektronickou - která před 20 lety stála 20 tis. Tu jsi dal do opravy, tudíž asi nebyla funkční. Pochybuju, že bys těch 5 tis. uhrál, pokud protistrana bude alespoň trochu argumentačně zdatná a výřečná - což dotyčný je wink Soud bude na 99% v této věci naprostý laik, takže buď to shodí ze stolu nebo to bude chtít doložit znaleckým posudkem, za který ale vysolíš víc, než těch 5 tis. co bys případně vysoudil wink A uhrát to na sběratelský exponát u věci, kterou výrobce sekal jako baťa cvičky a které jsou plné bazary ... nevím nevím.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Kdyby to šlo, předplatil bych si tuto rubriku na takové tři roky. Myslím, že se nespletu ani o týden.

(upravil danhard 19. 12. 2019 22:34)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

a) nedáváš žádost na náhradu škody, ale adekvátní částku posouzení věci.
b) pokud by to soud neakceptoval, tak tě vyzve k doložení už v přípravném řízení, dokládat to nemusíš a jsi tam, jako by jisi to neuvedl.
c) náklady na řízení, stejně jako smysluplná argumenace, jdou na vrub žalovaného, pokud soud vyhraješ.
d) minimální soudní poplatky jsou danné, byla by chyba neuplatňovat aspoň cenu věci přiměřenou min. poplatkům.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Pánové, náš případ, o kterém jsem psal se k žádnému soudu nedostal. Tuším, že byl podán u policie a rozmělněním na jednotlivé kauzy do 5 000 se to řešilo na nějaké komisi MěÚ. Tato rozhodla jak jsem psal. A protože jsme nic nedostali, museli by jsme se obrátit jednotlivě na soud. To kvůli kazeťáku, který si cením za pět táců, dělat rozhodně nebudu, protože by mě to stálo víc, než když jsem si sehnal v bazaru přístroj jiný. A v tom je jádro pudla a nedobytnost pohledávek. Věřím, že si tu takto budeme psát dalších 5 let a vše bude jako nyní.

(upravil danhard 19. 12. 2019 23:20)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Rozmělněno to bylo, aby to nebyl hned trestný čin.
A jaký byl verdikt, že to má vydat ?
Vydal to ? Ne ?
Tak nová trestní žaloba na maření výkonu rozhodnutí.

Jenže když to nemáte ošetřené od první instance, tak se bude hájit tím, že už tu věc nemá, že se ztratila.

Policie Vás pak odkáže na občanskoprávní žalobu o náhradu věci.

A jste na začátku smile

A to jsem nezmínil ještě takové pokusy, jako předběžné zadržení věci atp.

Ale poradit si nenecháte smile

(upravil danhard 19. 12. 2019 23:33)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Zkušeností s policií a se soudy mám aktivně už asi 50 let, můžu sem ty příběhy glosovat.

Poslední byl, jak jsem vykradl banku, asi před dvěma rokama smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Aha, a já si říkal, kde na ty měřáky bereš. Tak už je to jasný. cool

(upravil danhard 20. 12. 2019 0:32)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Banky jsou moje slabost smile
Ale tentokráte jsem chtěl vyplatit důchodové připojištění po mé mámě.
Sjednal jsem si termín, že si strhnou všechny úroky, protože na ty má nárok jen střadatel, taky mu je ukazujou na výpisu, ale pak přišli s tím, že jsem uveden jen jako pobiartel důchodu, ale ne jako osoba obmyšlená, to už jsem se nasral a prásknul do stolu.
Výsledek ? přepadové komando, 4h na policii v želízkách a v závěru po 4 měsících 1000kč pořádková pokuta od národního výboru.

Takže pozor, v bance (tady to byla zkurvená čs. spořitelna) vždy raději šeptem smile

ps. pozvánku na dědické řízení jsem dostal na 18.1.2020, máma umřela v srpnu 2014.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Spořitelna není banka, už podle názvu. Docela to chápu, já to nevydržel už někdy před rokem 2000, kdy se do banky ještě chodilo. Potřeboval jsem nějakou hotovost v řádu desetitisíců, což na kartu s mým limitem nešlo vybrat, tak stojím ve frontě a paní přede mnou řešila víc než půl hodiny nějakou platbu za míň než stovku. Po půl hodině jsem to nevydržel, dával jsem paní kilo, ať jde třeba k holiči, že tam si může popovídat jak dlouho chce, a baba na mě byla ještě sprostá, dokonce odtáhla bez té stovky, asi hrdost... A to jsem tam byl naposled, zrovna jsem vybral všechno, ale účet dokázali zrušit až za dva roky... Ale policajty na mě nikdo nezavola, spíš se okolostojící dobře bavili.
Naopak policajty na mě volala paní, která mi nabourala auto na parkovišti. Začala, ža na ni křičím. (Ano, mluvím nahlas, asi se málo slyším smile) Tím mě nasrala a já fakt zakřičel, aby viděla, že umím zakřičet. Samotnýho mě překvapilo, že to vrátila ozvěna od 200m vzdálenýho paneláku...  A policajti ani paní nedali dejchnout, zkoušeli to na mě, ale ona zbořila moje zaparkovaný auto na parkovišti, tak jsem jim oznámil, že i kdybych v sobě měl půl litru kořalky, tak nejsem řidič a nedejchám, a naopak paní je buď ožralá nebo nesvéprávná, když tohle provede. To je ta spravedlnost. Ona odtáhla bez pokuty a já řešil opravu auta a taky aby aspoň něco zaplatila pojišťovna. Asi se moc nudím.

(upravil BFU43 21. 12. 2019 18:46)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Osobně bych jako smysluplný viděl spíše postup, který navrhoval hifijak a který jsem už před časem doporučoval i já. Ty soudní tahanice jsou na dlouhé lokte a výsledek značně nejistý.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Malaník dnes chrlí na EB samé moudrosti,Lenin i Einstein hadra lol asi se nadýchal výparů kalafuny

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Tak jsem to celé přečetl. Chtěl jsem mu také poslat AZS 223 na úpravu, ale už NE. A to jezdím do Luhačovic na dovolenou. Kdo další šikovný dělá ty úpravy, aby zesilovač hrál normálně? Teda slušně? Samotnému se mi do toho nechce.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

kamarat mi pred rokmi tiez dal AZS223 na upravu (stale caka). idem vsetko vyhodit z vnutra okrem trafa a dam tam DanWATT

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Aha, četl jsem, že stačí pár věci upravit. Nechce se mi celé rozebírat....

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Proč všechno vyhazovat? Stačí upravit korekce, stabillitu a ochranu a hotovo? A samozřejmě nové součástky......kondiky.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Protože je to příšerný krám. Koncáky v béčku, na dnešní poměrny v síti topící a rušící trafák,otřesné teslácké potenciometry a ještě s naprosto nevhodným odporem, katastrofální mimitolerantní kondíky v celém zesilovači a hlavně v korekčáku, příšerná kvalita plošňáku. Hodí se z toho tak akorát krabice, pokud je alespoň trochu pěkná.

Příspěvky [481 až 500 z 679]

  Stránky: ««« 1 ... 23 24 25 26 27 ... 34 »»»

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£