(upravil misko 13. 12. 2017 15:18)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

hlavne mam nabytok uzsi(30cm) a cez celu stenu takze musim nieco vymysliet. Povodne som chcel aj tak pridat este stlpik, takto stlpik ozeliem a bude to plus minus na urovni posluchaca.

Spravil som protyp(4 dni roboty) a teda nie ze by ma pochvalili, dostal som vynadane ze preco to pretrca 5 cm do predu smile.

To ze by som mal dodrzat vysku od vrchu som uz ako tak pochopil z inych diskusii. Len som si nebol isty ci staci dodrzat objem a rozmery sa daju prisposobit.

Po kometaroch od kocura rozmyslam ze by som spravil stlp 22*22*70(bude to takto ok?), co by mal byt cca rovnaky objem aj ked pridam jednu/dve vyztuze naviac.

A este by som sa predsalen spytal: Ten bassreflex, netreba skracovat? Niekde v podobnych temach som sa s tym stretol, ale nevedel som to uz znova najst.

Dakujem...

https://ibb.co/k8Kf9m

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Pokud dodržíš čistý vnitřní objem, tak ne. Ale já si to naladění BR vždycky raděj proměřím, není to až tak složitý.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Zdravím příznivce domácí výroby repro.
Chci předělat 30 let staré repro, které jsem měl osazené teslami. Repro utrpěly od dětí, takže již jsou nepoužitelné. Tento projekt mi vyhovuje, protože ozvučnici mám cca 20 l.
Mám dotaz ohledně cívek na středobasu. Cívky bych si chtěl namotat sám, ale podle různých propočtů mi vychází průměr drátu 1,6 mm. Nějak mi to přijde hodně a zrovna 1,6 mm doma nemám.
Dotaz je, jestli to mám správně spočítané ? Popřípadě, kde jste nechali namotat ?

Druhý dotaz je, jak je provedeno to odfrézování výškáče, aby sedl k tomu středobasu ?

Díky moc za odpovědi

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=20961
https://www.prodance.cz/vysledky-vyhled … ow=product

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

O neco mensi objem nebude vadit. Chce to pak poladit delku natrubku podle umisteni a preferenci.
Z vyskace lze oddelat faceplate, odfrezovat, a zase dat dohromady.

ruzne DIY repro

Web

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Díky za info,
ještě mám dotaz na kondíky jaké je vhodné použít ? Máš nějaké otestované ?
Třeba něco jako: https://www.tme.eu/cz/details/jsx-4.7u_ … -7u-250-5/

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

To je strašlivá cena... Já jsem koupil na aukru TC205-207, kapacity od 1M do 4M7 za méně nez korunu, a skládám z nich cokoliv, i kapacity k basákům, kde by asi stačil bipolár, ale za ty prachy...
Nedávno jsem viděl nabídku na tohle: http://www.soucastka.cz/2u2250v-svitkov … ?ItemIdx=0
z toho složíš několik výhybek a ještě zůstane na příště. Ještě má balík 500ks za 300kč.
Kapacity pod 2M už jsou levný i na TME...

(upravil pet007 17. 12. 2019 5:24)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Bennic XPP 4u7 za 43kc... https://www.prodance.cz/kond-4m7-160vac250vdc.html. Tamty 2u2....no uprimne, nejak to ve mne nevzbujuje duveru....

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

No a já bych dal WIMA MKP10. Jsou sice dražší, ale pokud dám za měniče cca 5000,- ušetřit za matroš do výhybky (cca 1000,-) se mi nezdá vhodné.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Jak kdo chce. Ale proti TC205-207 nemá nikdo nic, doufám.
Jeden z těch kondenzátorů 2M2 jsem měřil a něco jako sériovej odpor jsem prakticky nenaměřil, nějakým velkým proudem jsem to netýral, ale na chvilku snesl připojení i k 230V AC, což už by neměl vydržet. Nijak se při tom nezměnila kapacita, takže se ani nepřepálily polepy. Ostatně podobně vypadající kondenzátory jsou v  asijské spotřební elektronice standart. 
Další věc je, že v bedýnkách vyloženě pro domácí poslech ty kondenzátory asi nezažijí muka drcení v baru na plnej výkon několik hodin, takže nějaký značkový jsou snobárna, pokud mají stejnej typ dielektrika.
Každej to vidí jinak, já raděj složím kondenzátor 50M z těchchle 2M2 než bych dal bipolár, stejně jako dělám vzduchový cívky do 3mH, a to už je celkem kus mědi, ale když mám drát na špulce, tak ho předse nevyhodím...
Na druhou stranu chápu ten dobtej pocit z renovované výhybky do úplně mizernejch tesla beden, když tam někdo osadí kondíky Jantzen nebo Bennic a ono to psychologicky pomůže na zvuku, ale jenom dotyčnýmu, nikomu jinýmu smile

(upravil zuki 19. 12. 2019 9:04)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Měl jsem (cca před 25 roky) podobně vypadající jugoslávské kondíky jako v příspěvku č. 26. Vypadaly že něco vydrží, ale opak byl pravdou... Vývody se "odpojily"...
TC205-207 používám také smile Největší hodnotu mám TC205/10uF(100V). Do RC členů - paralelně k (středo)basáku - nad 10uF dám klidně i bipolár...

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

To jsem nečekal tolik odpovědí smile během jednoho dne, díky všem
Právě, že se mi také nechce dát tolik za ty kondíky. K tomu středobasu si opravdu představuji něco levnějšího.
Akorát jsem přemýšlel, že by se třeba vyplatilo k výškači dát něco trochu lepšího, proto ten odkaz např. na ty JB.
Ovšem že kondíky nemusí to být značkový, na to si nepotrpím, spíš mi jde o rozumnou kvalitu, za dobrý peníze.
Otázka byla spíš na Kocoura, co tam použil za kondíky, jestli třeba s tím nějak neexperimentoval, když to ladil.

Upřesňuji, že původní ozvučnice + vyhýbky byly dělané, jen repro byly Tesla, ono taky před 30lety se nic jiného snad ani koupit nedalo smile.
Teď chci ty bedny vyztužit, novej předek bude mít 36mm....atd.

(upravil marcin 17. 12. 2019 17:03)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Ako napísali chalani vyššie, kondy Jantzen séria CrossCap sú výborné, takisto Bennic a nestoja až tak veľa. Do basovej sekcie a kompenzácie indukčnosti (ak ju plánuješ) stačia aj bipoláry na 63-100V (Bennic, Mundorf). Kapacity kondenzátorov týchto výrobcov idú vždy do plusu a to treba brať do úvahy pri presných RLC členoch.

Pri cievkach dodržať jednosmerný odpor, vzduchové jadro v sérii pri kvalitných meničoch a nízkom požadovanom odpore. Pri vyšších odporoch nebáť sa použiť železné jadro, nie ferit. Opäť sú výborné Jantzen za dobrú cenu a v rôznych prevedeniach.

Edit: teraz pozerám názov vlákna a jeho začiatok... Sranda, idem merať kombináciu SB17MFC35-8 s výškou SB26STC-C000-4 + návrh výhybky. Tak potom postnem výsledok na porovnanie. Ani som si to nevšimol

(upravil pet007 18. 12. 2019 7:54)

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Kaed: sorry jako, ale Bennic XPP povazuju za vicemene jedinou znacku kondu, ktery se daj normalne v CR sehnat a rozhodne to neni vec typu "hadi olej". Ja bych byl posledni, kdo by lidem radil pouzivani nakejch psychoakustickejch hajend picovin. A prece jen, vyprodejovy stary Tesla/Iskra kondy......ne kazdej se v tom orientuje a myslim, ze je na case uz je nechat spat...
Edit: add ruzny ty vykopavkovy kondy: napsal bych k tomu (po vzoru vyrobcu soucastek)  NRND - Not Recommended for New Design

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Někteří zaspali dobu.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Tak nakonec po přečtení různých příspěvku na různých serverech, studování parametrů kondíků a doporučení zde, mi nejlépe vychází ten Bennic.
A ještě když vezmu v úvahu, že Kocour počítal na výhybky 2000,- tak to tomu odpovídá.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

MANT KONDENZÁTORY - ROMAN MARŠALÍK
Elektronické součástky
+420 465 322 205
LANŠKROUN POKUD SI PAMATUJI.
Nevím jestli fungujou,ale dÁvno jsem od nich bral  také řadu MKT.FA Shan je dávala do svých beden.

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Ruzne kondenzatory jsem v teto konstrukci nezkousel. Meril jsem to pro Neromana, ten si to pak skladal. Jeste to stavel myslim MSpacil, na Repromanii.
S kondenzatorama jinak neporadim, pokud se nebudeme bavit alespon o Jantzen, Mundorf atd. Beru je, protoze pak muzu vse na vyhybky brat z jednoho eshopu. Bennic jsem opustil.

ruzne DIY repro

Web

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Pomerne rozsahly "test" kondiku .... http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html ....
Pozor treba i na "levne" Mundorf MCap EVO, stoji podobne za hovno jako Bennicy XPP ... smile

Re: 2p SB17MFC + SS D2604

Jj vim o tom. Fascinujici. Ten clovek ma neuveritelne schopnosti. Uz jsem premyslel bednareni zabalit, protoze vim, ze na tuto uroven bych potreboval nekolik zivotu.

ruzne DIY repro

Web