Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Levný měřící mikrofón

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 79]

Re: Levný měřící mikrofón

Pro ty, kterým se nechce prolézat odkazy, dám ještě ze stejného zdroje možný rozptyl parametrů elektretových kapslí.
https://www.hifi-selbstbau.de/images/stories/Messraum/MicCal1000/MicCal_Atelco165.png

Re: Levný měřící mikrofón

to Anti: Děkuji za nabídku. Já si ale nerad něco půjčuji. Raději bych svůj vlastní smile. Ale jak jsem řekl, děkuji wink

Re: Levný měřící mikrofón

Těch mikrofonů jsem dělal cca 100 ks, tak se poptejte a popůjčujte a poprodejte si to.

Web

Re: Levný měřící mikrofón

Nekecej ! Ty žiješ ? Vypadalo to, že jsi se úplně vypařil ze světa.
Povídej, čím měříš dneska ? Checkofon to nebude...
Tak mě napadá, nezbyly Ti nějaké mikrofony ještě z té diplomky ?

Re: Levný měřící mikrofón

Mám nový reciever s DOLBY ATMOS a ve všech 7-mi kanálech je možnost nastavení ekvalizéru a horní propusti od 40 Hz individuálně pro každý kanál. Takže předpokládám, že i efektové kanály přenášejí i ty nejnižší kmitočty.

(upravil zuki 13. 12. 2019 12:37)

Re: Levný měřící mikrofón

Doplněny odkazy na mikrofony do mého příspěvku (č.15).

Až zjistí co je to práce, tak nevím nevím jestli s tím "nesekne". Najít volné místo v bytě - aspoň 3-4m x 2-3m, potlačit odrazy od podlahy, nejlépe i stropu (lustr) nebo měřit jen venku na volném prostoru, sehnat stojan (udělat) na MIC a nejlépe i pro bednu (s otočnou deskou), udělat předzesilovač, přípravek před zvukovku, atd., atd. ...

Re: Levný měřící mikrofón

Kapslí se dá sehnat hafo, i když osvědčené WM61A už asi těžko. Zalepit do trubičky taky není problém. Problém je, jak to zkalibrovat, protože rozptyl parametrů je veliký. Viz obrázek z příspěvku 21.

Re: Levný měřící mikrofón

Koupit 5 kapslí, změřit rovný výškáč a vybrat tu která měří nejrovněš... Můj kus Checkofonu má asi +3db/7kHz a pak to padá k -2dB. To zas není tak špatný. smile  Až zjistí co je s tím práce, tak to stejně i tak asi brzo vzdá, ale třeba se pletu smile

Re: Levný měřící mikrofón

zuki napsal:

Koupit 5 kapslí, změřit rovný výškáč a vybrat tu která měří nejrovněš...

Velmi svérázný postup. S kalibrací to nemá naprosto nic společného.
Zajímavý je i Tvůj opakovaný názor, že by se na to dotyčný měl raději vysrat, protože to je moc práce.

Re: Levný měřící mikrofón

zuki: nepodceňuj mě smile. Mám za sebou zhruba desetileté období rekonstrukce baráku po prarodičích. Spíš stavbu repliky big_smile. Dům byl zhruba z konce 19. století, jak se ukázalo smile. To bych hochu nepřál ani největšímu nepříteli, to mi věř wink. A taky jsem od toho neutekl. Takže těch pár věcí, co kolem toho měření budu muset udělat, mě snad neodradí. Krom toho, díky těm 10 letům práce, mám zase pěknou, nevyužitou půdičku zhruba 9x17m. Pravda, zatím je prázdná, nevytápěná. Ale potenciál tu je. Na nějakou tu šmajchcimru big_smile. Napsal jsem "Mechanikovi" tak uvidíme, jestli se nějak domluvíme smile

(upravil zuki 13. 12. 2019 18:45)

Re: Levný měřící mikrofón

Taky mám za sebou rekonstrukci baráku z r. 1904 (včetně nové střechy i s krovem)...

A nepodceňuji tě,  jen jsem tě chtěl varovat, že to není "raz-dva"...
Abys neříkal, že tě nikdo nevaroval a nakoupil sis drahé vybavení atd... Pokud jsi rozhodnutý, tak si sežeň nebo půjč Checkofon nebo něco jiného a hurá do práce...

Ps: já si také nejdřív ověřil, že mi elektronika měří rovně (Loop OUT/IN) a pak, že i Checkofon měří pravděpodobně dost "rovně"...
A taky jsem dělal a měřil "bedny", např. třípásmo: http://zuki.hw.sweb.cz/Foto/Audio/3P%20 … 7x640).jpg
(z fotky to není moc poznat, ale repra jsou zafrezována a v rovině s čelem...)

Re: Levný měřící mikrofón

zuki napsal:

Až zjistí co je to práce, tak nevím nevím jestli s tím "nesekne". Najít volné místo v bytě - aspoň 3-4m x 2-3m, potlačit odrazy od podlahy, nejlépe i stropu (lustr) nebo měřit jen venku na volném prostoru...

Pre lenivcov ide kúpiť dayton s USB vstupom aj s SW. Kalibračný súbor rovno nahrať. Nastaviť okno a meranie v ose je otázka pár minút. Podobne tak merania mimo OS. Až tie dalšie veci sú zložitejšie...

Re: Levný měřící mikrofón

Zuki: No vidíš, tak to jsme na tom podobně smile. U mě byly krovy jedna z mála věcí, co zůstaly big_smile

Co se měření týče, určitě to z mé strany nebude žádná warp rychlost. Přeci jen mám ještě hodně práce okolo související s barákem. Začnu tím, že dočtu bibli audiofila začátečníka od Sýkory. Ještě mi chybí 18 dílů. Potom se detailněji zaměřím na teorii měření a zkušenosti místních borců smile Potom začnu s nějakým tím měřením.

Bedny máš pěkné wink. S tím zafrézováním střeďáku to musel být opruz smile

Re: Levný měřící mikrofón

Kupte si nakyho Behringera ECM... a poslete mi to, ja vam to prekalibruju. (Svuj mic Sonarworks ci Megaton mam prekalibrovan od Kocoura + z prace pres rovnyho GRASe).

Re: Levný měřící mikrofón

pet007

Vidím tam množné číslo. Komu všemu je tato lákavá nabídka určena ?  wink
Je to omezeno na mikrofony s připojením XLR a fantomovým napájením, nebo by šlo nakalibrovat i něco jako je M1 z Prodance (ovšem vlastní výroby) ?
Pokud bych byl zařazen mezi vyvolené, rád tu kalibraci zaplatím.

Re: Levný měřící mikrofón

Kdyz to budou nejaky jednotky ks tak klidne. Mam XLR fantom i solo predzes s 9V baterkou a za nim M1 Megaton...

(upravil Otas 13. 12. 2019 22:07)

Re: Levný měřící mikrofón

Nevím, zda mi v hlavě neběží nějaký omyl, ale u Behringera jsem tuším někde viděl kalibrační křivku svého ECM,však má každý svoje číslo.
Ač název Date code vypadá jak datum výroby, není to datum smile.

Re: Levný měřící mikrofón

Bohuzel, fabricky kalibrace levnych micu vetsinou moc nesedi hmm (to se tyka i o neco malo drazsiho Sonarworksu)

(upravil zuki 13. 12. 2019 23:16)

Re: Levný měřící mikrofón

DonKarlos napsal:

Zuki: ... S tím zafrézováním střeďáku to musel být opruz smile

Až tak velkej opruz to nebyl. Na bednu se to nakreslilo s pár desetinama do + (na lak). Pak se udělala ta kruhová část (dle dirky uprostřed a přípravku na kruhové frézování) a pak ty rovné - dle té čáry. Vše "v ruce" se základními přípravky...

Udělat šablonu se mi nechtělo...

To mi déle trvalo měření, návrh vyhybky, zase měření a doladění vyhybky. Pak poslech a doladění posledních úprav... a zase měření... Při požadavku rozumného průběhu impedance, vyrovnaného "vyzařování" ve vertikálu a horizontálu. Tzn takové ty
grafy na kterých je pokud možno skoro všude (v rozumném úhlu) jednolitá červená barva smile Podle toho se pozná, jak na sebe navazují repráky i mimo osu...

(upravil marcin 14. 12. 2019 1:36)

Re: Levný měřící mikrofón

@pet007: Daytoňáci uvádzajú, že každý mic je individuálne kalibrovaný pomocou pistonfónu (Bruel& Kjaer). Ak je to pravda, tak tie kalibračné krivky sú presné, či nie?

Inak kapsula v ECM 8000 je u mňa rovnejšia (+-1dB do 10kHz) ako v EMM-6.

Koupit 5 kapslí, změřit rovný výškáč a vybrat tu která měří nejrovněš...

technika zpred 15 rokov, navyše absolútne nepresná...

Příspěvky [21 až 40 z 79]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Levný měřící mikrofón

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£