Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ďakujem za rady smile ale ku tomu 1n na vstupe sa mi nik nevyjadril smile
Tak som sa s tým trochu pohral a výsledok, je že pri 100nF bez viditelných prekmitov.
Na obrázku 19kHz, 470n + 4R, merané pred cievkou, 1n zapojený:

https://i.imgur.com/qaE1xc6.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

este ukaz ako to vypada bez 1nF na vstupe

(upravil František 7. 12. 2019 20:11)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Bez 1n, 19kHz, 100n + 4R, pred cievkou.

https://i.imgur.com/5miyp4P.jpg



Bez 1n, 19kHz, 470n + 4R, pred cievkou.

https://i.imgur.com/m4YGoup.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Mas tam boucherot?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Áno...aj ten mám odpojiť? big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Asi bude záležať aj na rýchlosti hrán...používam túto blbôstku smile
Ide do 150kHz.
Výstup je riešený iba jedným SMT tranzistorom a 1k do plus napájania. A na vstupe konca mám 4k7 poťák.

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1pLldcW1s3KVjSZFAq6x_ZXXa9/1Hz-150Khz-Module-g-n-rateur-de-Signal-r-glable-PWM-fr-quence-d-impulsion-fonction.jpg_640x640q70.jpg_.webp

Naj  sa to zlepšilo keď som zdvihol napätie na násobiči... Zenerka 5V1 bolo dosť málo...to si nikto skúsený neuvedomil? lol

Inak sú už tie zvonenia v poriadku, alebo stále nie?
Laci Ty si dal na tých obrázkoch merania so vstupným koníkom či bez?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jaká zenerka,v jakým zapojení, ty tu chrlíš svoje myšlenkové toky a už se v tom nedá orientovat o čem vlastně mluvíš. Ten vehement s displayem, mas nejaky odkaz kde jsi to koupil ?

(upravil reeb 8. 12. 2019 14:54)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

https://www.aliexpress.com/item/3286790 … b201603_55

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Samozrejme všetko patrí k hniezdu UHS 3:
https://www.diyaudio.com/forums/attachm … s3-sch-png

...na miesto násobiča som mal pre jednoduchosť len zenerku 5V1...nik ma neupozornil, že to zhorší chovanie, nie len prechodové skreslenie, keď budú konce zatvorené, sám som to nevedel, ale aspoň som sa naučil niečo lol

Odpor medzi emitormi budičov som zvýšil na 440R, lebo budiče dosť hriali bez chladiča...predpokladám, že kľuďak asi 15mA by im malo stačí...a rýchle zmeny prenesie kondík 100n.

S kondíkom 1n na vstupe sa to podľa mňa chová dobre a s tlmivkou na výstupe úplne super. Ešte pomocné napätia som znížil asi na 6,5V zapojením zrážacej zenerky 3V do série s pomocným zdrojom. Výkon ostal 100W/4R. Viac asi ani nemá zmyseľ pokúšať sa z týchto toroidov smile

Stále však neviem, či to zvonenie bez 1n na vstupe a pred tlmivkou je v poriadku. Nikde na nete som nenašiel nejaký ucelený návod v skratke...pri DPA222 všetci bojovali s rýchlymi hranami, čo je vraj zbytočné a stabilita je dôležitejšia, ale merania do záťaže s kondíkom som tam nenašiel. Už vonkoncom nie, kedy je to OK a kedy ešte treba popracovať.

(upravil orhore 8. 12. 2019 17:28)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tipl bych podle toho co teď napsal, že myslí násobič Ube osazený místo V3 v postlém schématu, to je těžký, když tam dáš zenerku s polovičním napětím než jaké použil laco a navíc tam ani nenastavíš žádný kliďák, samozřejmě že to změní i dynamické parametry.

(upravil František 8. 12. 2019 17:34)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Áno ten..Dal som 5V1 aby mi pri prehriatí nevyletel kliďak a náhodou ešte aj nestrelili konce...ale ako sa ukázolo, pri 85°C zvládajú cez 100W do záťaže.
Dá sa koncák, ako taký pokladať za stabilný, podľa toho čo je v príspevku 863, za predpokladu, že som to meral ja aj osciloskop správne? smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Keď tak píšeš to číslo, 863. Mám dojem že toto bude jedna z najdlhších tém na AW. Ak nespomalíš big_smile

(upravil František 8. 12. 2019 19:40)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Snažím sa nedávať dva komenty za sebou a tiež dodržať 24 hodín za dvoma nasledujúcimi smile ...občas sa to nedá dodržať, ale nepreháňam to s porušením tohoto pravidla wink

Zo začiatočníkov som tu zrejme jediný, čo aj niečo robí a zároveň sa o to podelí...ako sa mi už niektorý priznali, že radšej sa ani nepýtajú, vzhľadom na možné reakcie členov fóra...tak možno aj tým big_smile a ako si aj ty povedal, ohľadom tej občas prehnanej kritiky sem niekedy foto ani nedáš...ja dám aj vrabčie hniezdo big_smile


PS: práve som docvičil...hádajte aký 100W mosfeťáčik mi dnes hral big_smile
To nove robí vždy väčšiu radosť smile Luxusné K63 len nemo stáli bokom big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Vlastne, taká základná otázka. Počuješ medzi nimi nejaky rozdiel? smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Samozrejme, že ten najnovší hrá najlepšie smile
Kým nemám poriešené repro a zdroj signálu, tak sa ani nechystám robiť nejaké posluchové testy smile
Mám teraz dosť výdavkov v súkromí (dovolenky, auto, aj súčiastky na bastlenie lol, zas idú vianoce atď.), tak sa to naťahuje.
V tejto chvíli, prečo to robím je 60% radosť zo stavby, 30% že mi to hrá pri tréningu a asi 10%, že si to pustím čisto, kvôli počúvaniu hudby.
Ak tieto mosfeťáčiky nesklamú, zrejme ich použijem aj k telke a ku tomu by som si vyskúšal nejaké malé slušné nie drahé dvojpásmo.
Keď už robím nábytok, tak by bolo hanba kupovať hotové tongue
Možno potom už môžem skúsiť aj porovnávačku wink

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ako mas riesenu tepelnu vazbu nasobica ? a na UNI doskach ?

(upravil František 9. 12. 2019 15:00)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Pri UHS 3 je zatiaľ len zenerka 5V1 a do série ešte dve LED.
Na Uni doskách ešte nieje...ale ak myslíš K63 tam využívam diódy ThermalTrak.
A keď bude UHS 3 na uni doske, tak bude podľa dadoda a tam sú dve TO126 čo pôjdu na hranoly, každý na jednu stranu.

EDIT: Pri 25°C je odber celého konca 60mA, pri 60°C asi 120mA, pri 80°C asi 150mA.

Trochu som sa zasa hral. Ck1 mám 110p, Ck2 33p bez toho 1R...mal som po ruke 2R2, ale nevidím rozdiel či tam je alebo nieje. Je nutný, alebo je to len "pozostatok" v simulácii?
Obdlžník 19kHz, 470nF+4R, pred tlmivkou, bez 1n na vstupe:

Pripojením 47p na Ck1 sa prekmitý zmenšujú, ale neviem koľko je už moc, aby som to príliš nespomalil.
Robím to za chodu, tak rozdiel hneď vidím na skope. Je nejaké rozumne maximum pre Ck1?

Ck2 som zmenšil na 33p, lebo pripojením 33p na 68p sa prekmity zväčšovali...ale bez Ck2  to už kmitalo ako na začiatku.
Takže minimálna kapacita je tam potrebná...snáď tých 33p stačí, alebo mám dať späť na 68p?

Pri zmene Ck5 nepozorujem rozdiel...mám tam 33p, lebo 22p nemám cool

Ck6,7 mám 1u + 10R...odpojením sa málinko zväčšoval prekmit, tak ich mám zapojené.

EDIT 2: Ešte včera som meral výkon do 3R, keďže som to mal zapojené na dve 6R bedne.
Bolo to rovných 125W z jedného páru a stým mojím trafkom smile
Inak tých 75W/4R bez pomocných zdrojov to zrejme nedosahuje aj kvôli 39R + 470uF v napájaní pre predok, v simulácii niesu tongue
Tak isto na mojom skope odčítavam limitáciu s malinkou rezervou, možno 0,5V pred skutočným orezaním.

EDIT 3: Práve som robil malý test, ako znie limitácia. Sínus 500Hz na DPA s antisaturačným obvodom vytvárajúci koleno pri limitácii vs UHS3 s ostrou limitáciou a s prípadným zvlnením zdroja prejavujúcim sa na vrchole zrezanej sínusovky. Na výstup som dal do série odpor 39R/15W a repro. No a musím povedať, že limitácia DPA je pre uši menej agresívna a to v celku výrazne. Neviem či ste to už niekto takto testovali, ale toto je podľa mňa dôvod prečo by sa mal antisaturačný obvod, alebo limitér použiť vždy, keď sa jedná o čo len trochu hlasnejšiu hudbu, aj v domácom prostredí. Možno je podobný test verejne známy, ale ak nie mal by byť big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Franišku ty jsi střelec, ale líbí se mi to. Já na takovéhle harakiri nemám odvahu. Připojování náhodných kondů při buzení obdélníkem mi příjde jako dost riskantní počin. Při nešťastné volbě kapaciti to asi půjde dostat do stavu nestability pro obvod smrtelné.

Edit 3:  V PA jsou limitér a kompresor nedílnou součástí řetězce a a z vlastní zkušenosti můžu říct že už mi párkrát ušetřili dost peněz. Když se za mix dostane pitomec kterému to zařízení nepatří je to už vždycky jednou nohou v průseru. Na doma je to něco jiného. Tam bych si konec dimenzoval tak(jak řekl tak udělal smile ), abych měldostatečnou rezervu v dynamice. S posilkou zkušenosti nemám. Od rána jsem v práci  a odpoledne dřu na stavbě, večer usnu u telky dřív, než žena uspí děti. Možná že v posilce bys limitér užil.

Edit 2: To s těma kondama - nemám tak dám jiný mi připomíná jak Polreich imitoval Babicu: Když nemáte limetu, nebo nevíte co to je, tak tam dejte podravku..

Ale nemyslím to zle, smekám před tvojí odvahou a tím co předvádíš. To je podle mě "bastlení" v pravém slova smyslu.

Ať se daří!!

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ďakujem smile smile smile
Jeden pár FQA zas tak veľa nestojí...tie prvé som dostal v podstate do daru, kúpil som len FQA32N20C na radu danharda a kremík okolo je skoro zdarma smile a mám doma všetko v 100 pároch, takže hneď po ruke v prípade nejakej oslavy s ohňostrojom big_smile
Zase tie kapacity nestrielam hlava nehlava, ak je 110p ok, + 47p na 157p predsa neodpáli koncák smile samozrejme môžu byť rôzne situácia, ale môžem sedieť so založenými rukami so strachom, že niečo domrvím, alebo experimentovať smile

Ešte sa skúsim poradiť, ale zrejme ten antisaturačný obvod, ako je v DPA dám aj do UHS 3.
Laci čo Ty na to? LED-ka do kolektora a dioda s malou keramikou z VAS.