(upravil potkan 23. 11. 2019 15:03)

Téma: Galvanické oddělení NTB

Asi jsem objevil Ameriku, ale možná to někomu pomůže. Dostal jsem nový notebok a při pouštění muziky do mixu byl v bednách slyšet brum. Starý NTB to nedělal. Na radu kolegy radioamatéra jsem zakoupil tuhle krabičku:  https://www.soundshop.cz/2248-galvanick … edeni.html  a je po problému, zvuk je bez brumu, jen to trochu potlačuje výšky, je třeba posunout equalizér.  Pokud to znáte a používáte, omlouvám se za OT. Potkan

Re: Galvanické oddělení NTB

Za málo peněz málo výšek smile. Známe to, hlavně když se potkají dvě zařízení ve třídě ochrany I. Než stavět překážky v cestě signálu, tak bych raději použil oddělovací transformátor. Třeba tohle: https://www.tme.eu/cz/details/pfs160_23 … ufvassons/

Re: Galvanické oddělení NTB

Já bych zkusil jinej zdroj k NB, bude to levnější, a spousta zdrojů je ve dvojité izolaci, takže bez problému.
Další možnost je galvanický oddělení USB a USB zvukovka, nebo přenos audia po optice z usb zvukovky, málokterej NB má optickej výstup...

Re: Galvanické oddělení NTB

A zkoušel jsi přehrávat hudbu z NTB napájeného pouze baterií?

Měl jsem na starém notebooku značky Asus stejný problém, když jsem pouštěl filmy na televizi. Při napájení ze zdroje na 230V byl slyšet brum. Když jsem jej odpojil a jel na baterie v notebooku, bylo po problénu.

(upravil potkan 23. 11. 2019 18:59)

Re: Galvanické oddělení NTB

J_paseka: Zkoušel, ale nevydrží celý večer. A teď bude Mikuláš, to znamená odpoledne pro děcka, večer pro dospělé, to akumulátor nedá.
Na optiku a podobné si netroufnu, zkusím ještě to oddělovací trafo 230/230, po vyzkoušení poreferuji. Díky všem za rady, Potkan

Re: Galvanické oddělení NTB

To som ani nevedel, že sa robia takéto oddelováky, palec hore za tip smile

(upravil Otas 24. 11. 2019 8:38)

Re: Galvanické oddělení NTB

Alternativou k trafu výše je vytvořit si vlastní zdroj pro NTB s oddělovacím trafem. Což i se zakázkovým trafem vyjde levněji a skladněji.
Z NTB (resp. z jeho spínaného zdroje) někdy přichází i jiné frekvence (spíše bzučí než bručí smile), vyzkoušel jsem si s překvapením, že postačilo na trase od (nezemněného) mixu k zesu dát symetrický kabel a bylo po problému.
Podobný problém bývá i projektor (kdo dělá karaoke, ví), naštěstí tam je to také obvykle o třídě 1 a řešením je společné napájení.

Re: Galvanické oddělení NTB

Otas: děkuji za radu, motebok je Lenovo, zdroj 20V, 2,5A, stabilizátor zmáknu vyrobit, tráfko 24V, 60W mám v zásobách,  když, tak nechám navinout toroid. Symetricky to nepůjde, zesilovače mají nesymetrické vstupy... Na Aukru jsem objednal usb zvukovku,  https://aukro.cz/nova-usb-stereo-zvukov … 6956408094   zkusím, co to udělá, ale moc si od toho neslibuji, to raději ty zdroje. Děkuji za rady, hezkou neděli, Potkan

Re: Galvanické oddělení NTB

ke zvukovce ještě potřrbuješ to galvanický oddělení, třeba tohle, jinak si nijak od zemní smyčky nepomůžeš. A od téhle zvukovky si moc neslibuj, pravděpodobně bude stejně mizerná jako ta integrovaná v NB...

Re: Galvanické oddělení NTB

Dobrý den, dorazila zvukovka, zvuk stejný, brum taktéž, pan kaed má pravdu. Oddělovací trafo mám asi 150W, s ním brum zmizí, ale je to těžké a když bude v krabici, tak i zabere místo v bedně na přenášení. Mikuláše odehraju ze starého NTB, po dovolené dodělám stabilizovaný zdroj pro Lenovo, vyzkouším a ozvu se. Hezký víkend, Potkan

Re: Galvanické oddělení NTB

potkan,to je Lenovo s tím hranatým konektorem?Těm s kulatým konektorem končí PE na X2 kondenzátorech.A nejsem si jistý,jestli není kondenzátor taky mezí PE a mínusem zdroje.To bych se musel podívat.

Re: Galvanické oddělení NTB

Horemic: ano, je to Lenovo V310 s hranatým konektorem.

Re: Galvanické oddělení NTB

Ostatně nikde jsem nenašel, co je na kterým vývodu toho hranatýho konektoru, mám dělat jeden kus na napájení z 24V baterek a origo adaptér mi přijde drahej...

Re: Galvanické oddělení NTB

Další varianta: byl jsem u kolegy radioamatéra, aby změřil kmitočtovou charakteristiku g. oddělení. Když viděl výsledek, prohrabal krabici s materiálem a donesl dvě "vajíčka". Vešla se do mixu mezi konektory a plošňák, jako by tam patřila. Mám to vyřešené, zvuk perfektní, EQ nemusím použít, brum zanedbatelný. Ještě jednou Vám všem děkuji za rady, pro příště mám spoustu návrhů, jak to řešit.
                                                                                  Hezký víkend, potkan

Re: Galvanické oddělení NTB

Hej, Tesla vajíčka 3AN 670 07.

(upravil potkan 10. 12. 2019 11:31)

Re: Galvanické oddělení NTB

Omlouvám se, označení nevím, jsou zelená, žádný nápis a jsem rád, že to perfektně funguje. P.

Edit: Nechci to plevelit zbytečným článkem navíc, v neděli hraní kolegovi na oslavě "60", vše perfektní. Potkan