Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TEXAN kmitání konce CFP

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 50 z 50]

(upravil danhard 3. 12. 2019 20:06)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Tohle bylo pro malé napájecí napětí, spíš na ukázku.
Konce se odbuzují přes Rbe odpory, tudíž limitovanou rychlostí, při 100kHz už bude narůstat příčný proud.
U Texana odbuzování není žádné, ale do 20kHz to nemusí vadit smile

Co se týče stability, tak nejdřív musíš umravnit konec do největší rezervy a pak celkovou stabilitu.
Samotný konec je dobré testovat i s kapacitní zátěží 100nF a stabilitu nastavit kompromisně.

Ale je tam více nectností, od konců chceš napěťové zesílení a s velkou (impedančně) zátěží jdou do hluboké saturace, přitom jsou konce nejpomalejší.

Můžu to ale nasimulovat se stejným materiálem jako Dexan a za stejných podmínek a můžem si ty nectnosti ukázat smile

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Roxio napsal:

Ale já problém našel je koncovém stupni, zesilovač jako komplet po kompenzaci na zpětné vazbě CFP pomocí kondů 3n3 běží bez problémů. Ale jak jsem psal již na začátku je toto správná cesta nebo ne? Samozřejmě že si dovolím polemizovat. Nemužu do smyčky ZV přidávat nežádoucí zakmity z koncového stupně.

Já myslím, že můžeš, původní Texan je dosti kompromis, prý navržený počítačem smile, asi neměl všechna potřebná data sad.  Výše bylo zmíněno scházející odbuzování, je i otázka napájení a způsobu prováděného měření. Pokud tam pošleš obdélník, budeš tam mít překmit... Kondík 3n3 nic zlého neudělá, ale to už jsem přeci psal. Na sinusu to snad nic nedělá...

(upravil Roxio 3. 12. 2019 20:21)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Na to odbuzování sem se ptal taky nikdo nic. Navíc TEXAN má pokračovatele podle Practical Wireles jmenuje se to "Rondo", ale víc nic jsem k tomu nenašel. Tak to bych chtěl vidět jak to chlapíci v Texas Instrumenst tenkrát navrhovali. To byl asi slušnej sálovej počítač smile

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Roxio napsal:

Na to odbuzování sem se ptal taky nikdo nic.

Kde jsi se ptal ?

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Koukni na 13ku post..

Neřešte teď část s OZ zajímá mě pouze konec nevím proč se vám nelíbí ty BCčka originál měl BC182 a BC212 tranďáky s max. kolektorovým proudem 100mA a taky to chodilo. Je jasné, že při větší výstupních proudech bude potřeba větší budící proud do koncovýc trandů to teď neřeším, řeším stabilitu, ta tam není aní vklidu bez buzení prostě to CFP kmitá otázka je proč? A proč jsou překmity při buzení obdelníkem jesli by nepomohly odbuzovací odpory koncáků mezi napájecí větve a báze konců nevím totiž jesli řešení pomocí keramik 3n3 je ta správná cesta. Jinak na obrázku plošňáku je chyba nevím proč při generování obrázku zmizela jedna cesta. A země na tišťáku jsou rozdělené na signálovou a výkonovou v signálové je ZZV a vstup a na výkonové bucherot napájení OZ a uzemění zpětné vazby koncových CFP dvojic.

(upravil danhard 3. 12. 2019 21:42)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Odbuzovací odpory by stabilitě nepomohly.
Kromtoho tam chceš mermomocí BC182 a BC212 a ty by se hřály.

A taky se v takovém výblitku bez jediné čárky hledá blbě nějaká konkrétní otázka.

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Ty odbuzováky jsem myslel právě na ty překmity no, ale to je jedno. To jsme měli řešit o 30 postů dříve. Spíš mě prozraď v čem simuluješ? Já používám MultiSim od NI. ale někdy to simuluje pěkný nesmysly.

(upravil danhard 3. 12. 2019 21:57)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Orcad PSpace 9.2 a Windows 98
Simulace je jen k oveření věcí, které víš jak mají vypadat smile

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Dík, teplotní simulace to umí taky? Win98 jo? To jedeš na PIII nebo na čem?

(upravil danhard 5. 12. 2019 1:30)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

jmd napsal:

Danhard, prosím ťa, ako vyzerajú simulované krivky, trebárs tých 100kHz a priečnych prúdov pre takto upravené CFP Tiger?

Tak tady nepotěším, všechny zapojení, kde je Rbe 100R pro 100W výkoňák mají nárůst příčného proudu od cca 10kHz a při 100kHz sin se nezavírají vůbec, příčný proud je přes 1A.

Obecně je to problém všech CFP, protože tam nejde udělat odbuzování koncáků tvrdým napětím.
Proto je v Dexanu CFP jen jako budič, z tranzistorů s podstatně menšími kapacitami a konce jsou EF s tvrdým předpětím definovaně v Bčku.

Pokud vím, tak takovou konfiguraci nikdo ještě nepoužil, kdybyste to někde viděli, tak mi dejte vědět, abych nebyl zase za pitomce smile

Příspěvky [41 až 50 z 50]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TEXAN kmitání konce CFP

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£