Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To je pučmeloud:-)Zesíky budeš mít hezké.Ukaž nám,prosím,fotku posilky,pro inspiraci.Co máš,co jedeš za pecky.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Skôr by som povedal, že je to Flip z včielky Maji smile

S posilkou Ťa sklamem...už to nieje to čo bývalo. Honba za veľkými svalmi už nieje potrebná  ani zaujímava, ako to bolo pred rokmi.
Cvičím skôr kondične a výbušne. Lavička, kladka, stojan na tricepové kliky išli z priestorových dôvodov preč.
Ostali len jednoručky a veľká tyč a pár nutných kotúčov...
Necvičím s veľkými váhami, ale s nižšími, výbušne alebo veľký počet opakovaní na vytrvalosť.
Najmä sa snažím robiť cviky s vlastnou váhou. Drepy s výskokom, rôzne variace klikov v rýchlom tempe alebo staticky plank.
Keď som pred pár rokmi skončil s MMA, pre bolesť ľakťa som ani necvičil, a stlsol som. Musel som sa dostať do normálu.
Takže to šlo tak nejak prirodzene cestou kondične, tak trochu tabata/HIIT.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Díky za info.To jsi můj člověk s cvičením a MMA.Ať zdraví drží!

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ďakujem, o kĺby sa treba starať...šak už pomaly 40tka na krku smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

O celé tělo,ne ho jen používat,že?Škoda že jsem to nezjistil dřív než taky ve čtyřiceti:-)Ale to už jsem úplně mimo téma.
A jedna faktická,chceš přejmenovat toto vlákno?S tím Accuphase z Aliexpresu je to takové zavádějící,když už se tu o něho tolik stran nejedná.
Jo a koukal jsem že jsi zatím "neřešil" vstupní tranzistory.Taky mají vliv na zvuk.

(upravil František 9. 11. 2019 8:18)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ja športujem od 16r...viac menej stále...teraz je to už najme o kondícii, lepšie sa cítiť a pomalšie starnúť.
Skalný poznajú a trochu sledujú tému aj pod takýmto názvom smile ...ale aspoň uni dosky z Aliexpressu sú smile
Takmer už prišlo aj na ne smile po vyskúšaní si to s pomalými MJL2119x mala prísť speed verzia vychádzajúca z DPA440 s 30MHz koncami a jfet na vstupe.
K63 je super tak ako je smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

mechanik napsal:

Osvetlenie do dielne budem riešiť tiež. Ja mám v pláne LED reflektory. Každých asi 80cm jeden. Pôjdem asi do 10W/kus a studenej bielej. Môžem dať potom vedieť ako to dopadlo. Tiež to neznášam... tak meter je osvetlený dobre ale ten zvyšok smile

Viem že to nie je do tejto témy, ale aspoň trochu by som poradil v tom, čo mi je teraz blízke.
Nejdem robiť reklamu, ale toto mám v garáži a neviem si to vynachváliť. Doteraz som mal klasické trubice a nejaké prisvetlenie nad stolom kde bastlím. No toto ma dostalo. A ak môžem poradiť, tak určite nie 6000k, ale normálne denné 4000k.
Garáž mám 6,6x3,3 metra a tri kusy 1500mm v pohode utiahnu tento priestor. Nad stolom sú zavesené na samostatnom vypínači dve 1200mm.
https://www.iled.sk/led-osvetlenie/led- … 48w-150cm/

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tiež nemám rád biele svetlo v izbách ale v dielni mám velkú lupu s LED a tá biela je na prácu aj fotenie super. Skúsim ešte pre istotu porovnať s nejakou špecialnou drahou žiarivkov a svietidlom čo mám v inej izbe... Ale tých 48W v led je šialebosť keď potrebujem svietiť tak v troch bodoch... V izbe 4,5x6m mám 56W a je tam vela svetla v celej izbe... Potom sa nedivým že nechceš bielu...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Skúšal som pri bastlení aj studenú bielu, v lupe som mal 2x3W 6000k. Nedalo sa. Musel som to vymeniť. Po pár minútach ma tak boleli oči, že som to musel zabaliť a ísť na normálne svetlo.
Teraz mám v lupe 2x3W 2700k a to je iná parádička. Svetla nad hlavu a oči netrpia.
No dosť už OT. Bola to len talá malá vsuvka odo mňa. Tak off.

(upravil Elox 10. 11. 2019 0:34)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Barevná teplota je důležitý parametr. Ale existuje ještě číslo, kterého si málokdo všímá, udává se buď CRI nebo Ra a říká, jak moc se spektrum osvětlení podobá přirozenému světlu.
Podrobnější vysvětlení je například zde:
https://ledme.cz/textove-novinky/6_co-z … a-cri.html
Oproti doporučení bych dnes zvolil CRI 90, mají ho například novější LED žárovky IKEA a skutečně je to znát.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Konečne som mal zasa trochu čas na bastlenie a je to snáď neuveritelné, ale druhý predok K63 sa tiež rozbehol na prvé zapnutie smile
Vlastne po 440-tkach je štvrtý v poradí. Už klasický zaznelo medzi prvými "it's my life" a František sa vytešoval big_smile

https://i.imgur.com/A9TeWl1.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

už to máš zmáklé smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Fuuu ďakujem, ale to by som to nemal potom v polke vzdať a urobiť nový predok od začiatku big_smile
Ale tie ostrovčeky preliate cínom zo strany súčiastok sa mi fakt nepáčili.
Vyzerá to tak, že aj hranoly budem robiť ešte raz. Minule som ich už vyvŕtal, ale nie som s nimi to spokojný.
Sú tam drobné chybičky na ktoré sa nechcem na hotovom module pozerať.
Zospodu je to síce také aké je, ale to v podstate nevidno smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Väčší prietok elektrónov dosiahneme väčším otvorom tongue ...maximálny prúd tranzistora sa tak zvýši z 15A na cca 18A lol

https://i.imgur.com/AZiicAg.jpg



Tak som odpílil a vyvŕtal nové hranoly. Ale to čo naozaj zaberie a zabije čas, je montáž tranzistorov na ne smile
Pri umelom svetle sa to blbo fotí. To podstatné ale je, že prvý modul K63 bude mať pomaly bratríčka smile

https://i.imgur.com/Nv2k7hD.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

udělat takový díry do tranzistorů by mi strach nedovolil... Ostatně M3 šroubek ze sprostýho železa, udrží 1500N v tahu, nedejbože nerezovej. Spíš bych se realizoval na větších podložkách na plastu, na širokejch pérovkách a kvalitních izolačních podložkách na hranolky... Samozřejmě u tebe problém nastává u závitu v hliníku, ale i na to je řešení, lisovací matice...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Otvor v tranzistore je 3,48mm. Ja som vŕtal s 4mm vrtákom. Takže som len trochu lizol okraje smile
Otvor som jemne zrazil s osmičkou vrtákom v ruke, tak sa to na foto zdá, akoby to bolo vŕtané s 5.
Od robenie závitov som upustil už na úplnom začiatku, pri prototype vychádzajúcom z DPA440.
Na predchádzajúcej strane je foto spodku K63 a vidno aj matice, aj keď len "obyčajné" smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

mal by si dať detail toho ako sú tie matice "zapustené" - nie každý si to asi vie predstaviť...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Už som sem také foto dával ešte v spojení s predchádzajúcimi koncáčikmi smile
Diera M4 a zahlbené s osmičkou vrtákom:
https://i.imgur.com/KGIEl6O.jpg

Matice sa pekne zarežú a vôbec ich netreba istiť pri zaťahovaní. M3 občas treba špičkou malého skrutkovača do medzierky medzi maticu a hranol.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Přitahování transistoru ve futrálu TO 264 jedním šroubem M3 je krapet nonsens, lze to provýst i podstaně lépe, byť i trochu komplikoaněji...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tranzistory se snímáním teploty a 5x paralelně ?