Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TW 44 Junior tunning

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: TW 44 Junior tunning

Zdravím všechny.
Dostal se mi do rukou tento zesilovač a chtěl bych se zeptat,zda se dá na něm něco vylepšit,aby hrál co nejlépe.Napadlo mě třeba přidat 10MF/50V kondenzátory do filtrace zdroje......atd....(trochu brumí,když se zesílí bez signálu)
Třeba je to blbost,tak mě za to nebíjte.
Dík

Re: TW 44 Junior tunning

Ja som ešte len začal s takou blbosťou, ako je výmena filtrácie za 4700uF/50V a zvuk sa nenormálne zlepšil, je ako keby tvrdší a oveľa. Mienim pokračovať, zatiaľ sa chystám na výmenu trafa za toroid, posnažím sa aj povyberať tranzistory na čo najväčšiu betu. Z takých blbostí plánujem vymeniť vstupné a výstupné konektory plus prekvapko ako bonus smile

Re: TW 44 Junior tunning

Díky ti.Hele, když tam jsou ty starý kondy a ještě nějak filtrují,tak bych je tram mohl nechat a napojit paralerně na každou větev 5000mikrofaradů/50v?

Re: TW 44 Junior tunning

Zkus si tady prolízt pár threadů o tunění zesilovačů a pochytíš víc, než získáš čekáním na návod jak krok po kroku vytunit zesilovač a co s čím spojit.

Abych ti ušetřil čas, řeknu ti, že pripojovat nové kondy paralelně ke starým je blbost. Staré vyhoď, nové tam dej.
Ještě ti řeknu že důvodem je ESR, jednoduše staré kondenzátory mohou mít stárnutím větší svod.

Web

Re: TW 44 Junior tunning

ESR a svod není tak úplně totéž smile

Myslím že ohledně tuningu AZS222 a TW44 tady někde pár výživných threadů už dávno je.

Web

Re: TW 44 Junior tunning

Aha, no vidíš, tak mám ještě co dohánět. smile

Web

Re: TW 44 Junior tunning

Svod je defakto "paralelní odpor" smile

Web

Re: TW 44 Junior tunning

Každý zesilovač, který má otevřený vstup /bez signálu, jak píšeš/ a se vstupní impedancí okolo 100 kOhm bude při vytočení hlasitosti nadoraz bručet, to je normální, indukované brumové napětí 50Hz "z luftu" prostě do toho vstupu naleze.
Vyměň ve zdroji původní kondenzátory za Nippony 10G/50V /dají se objednat v Aldaxu nebo u mě/, vhodné je i přehodit potenciometr hlasitosti ze 100k/Y na 25k/Y s příslušnými úpravami fyziologie /to jest RC členy, napojené na odbočce potenciometru. Volbou menšího potenciometru se sníží přeslechy ze vstupu do vstupu a citlivost na indukovaný brum. Do koncového stupně raději nehrabej, několik lidí tady už na to dojelo.

Web

Re: TW 44 Junior tunning

Díky Sinclaire.
Kondy jsem měl doma,ale další budu objednávat u tebe,protože jsou kvalitní.
Na každou napájecí větev jsem dal 10G/50v.
Na zvuku se mi zda ,že basák je tedka víc kontrolovaný,jakoby byl na silnějším zesilovači.
S tím potenciometrem asi zatím nic dělat nebudu.
Mám to na bednách ARS 1038.

Re: TW 44 Junior tunning

Já jsem ve svém sbírkovém TW44 přehodil ten potenciometr za 25k/Y už jenom proto, že se líp strefuje fyziologie díky nižším parazitním kapacitám v potenciometru 100k. Celkově se zvětšil odstup zesilovače jako celku, jen je potřeba ve fyziologii upravit korekční členy podle TW600CD a zvětšit výstupní kondenzátory gramofonového předzesilovače.
Ještě rozhrabu TW600CD a oddělím běžec potenciometru od vstupu operačního zesilovače kondenzátorem při současné instalaci svodového odporu cca 150k od vstupu operáku proti zemi. TW600CD totiž velmi nepěkně škrtá při manipulaci s regulátorem hlasitosti.
Paradoxně z Transiwattů, co mám ve sbírce, hraje subjektivně nejlépe TW077 Pionýr a hned po něm stará dobrá TW40 několika drobnými úpravami.

Web

Re: TW 44 Junior tunning

Lidi,přestaňte blbnout.Tunit takový krásný stroje.To je jako dávat do starýho veterána moderní motor.Dejte mu nový kondíky a bude Vám vděčnej.Když chcete "kvalitní muziku",tak si pusťte nějakou tu čajnamašinu s reprákama co do nich musíš natáhnout kabel jak palec u nohy a nečhte klasiku na pokoji.Byj jsem u prvních TW 30G takže snad vím o čem mluvím.Přeju Vám Krásný dny.

Re: TW 44 Junior tunning

... a co si takhle přečíst datum posledního příspěvku ve vlákně,abych náhodou neodpovídal na něco osm let starýho ?  big_smile

Re: TW 44 Junior tunning

Stačí si povšimnout že na nic neodpovídám.Jen vyjadřuji svůj názor a ten byl stejný už tenkrát.

Re: TW 44 Junior tunning

Můj sen byl nacpat do staré  škody 120 nějaký hodně silný motor big_smile

Re: TW 44 Junior tunning

mir.ku:
nevím o co ti jde, protože připomínka kterou napsal "mahen" je platná stále i když je původní vlákno staršího data. Během let se tady a na sousedních fórech namnožilo plno příspěvků od idiotů, kteří mají potřebu na Transiwattech stále něco "tunit". Já mám Transiwatty téměř všechny a mám je rád v originální podobě. Dnes je používám již jen jako připomínku mládí a začátků hi-fi éry v 60tých letech. Pokud někomu Transiwatt nevyhovuje, tak lze nalézt v inzerci nepřeberné množtví různých modelů zesilovačů a často i za velmi příznivé ceny. Nač tedy experimentovat s hotovým přístrojem a ničit nějakou přestavbou jeho dnes již historickou hodnotu. Navíc vím, že většina "tunitelů" nemá ani teoretické znalosti a přístrojové vybavení pro provedení nějakých kvalifikovaných úprav původního zapojení.

(upravil danhard 18. 11. 2019 11:41)

Re: TW 44 Junior tunning

vluz napsal:

Během let se tady a na sousedních fórech namnožilo plno příspěvků od idiotů, kteří mají potřebu na Transiwattech stále něco "tunit".

A taky se najde vždy pár vypatlanejch debilů, kteří ty Trannsiwatty mají jako svátost, nepřipustí žádnou chybu a staví si z nich kapličku se svíčkou a fotografií jejich konstruktéra smile

ps. rozbor k činnosti konce TW40B jsem dával na tomto fóru.
Přiměly mě k tomu lži a nesmysly v manuálech od Mistra Jandy.

Re: TW 44 Junior tunning

nemá ani teoretické znalosti a přístrojové vybavení pro provedení nějakých kvalifikovaných úprav

No tak to vidíte, nemáte ani znalosti, ani vybavení a chcete něco dělat smile

(upravil danhard 18. 11. 2019 14:49)

Re: TW 44 Junior tunning

Nejlepší to všechno pozlatit a vystavit do vitríny, aby na to nepadal prach.
A hlavně, chodit se k tomu modlit, to je velmi tvůrčí a odkaz pro další generace smile

ps. probuďte se, Bůh není.

Re: TW 44 Junior tunning

vluz napsal:

mir.ku:
nevím o co ti jde, protože připomínka kterou napsal "mahen" je platná stále i když je původní vlákno staršího data. Během let se tady a na sousedních fórech namnožilo plno příspěvků od idiotů, kteří mají potřebu na Transiwattech stále něco "tunit". Já mám Transiwatty téměř všechny a mám je rád v originální podobě. Dnes je používám již jen jako připomínku mládí a začátků hi-fi éry v 60tých letech. Pokud někomu Transiwatt nevyhovuje, tak lze nalézt v inzerci nepřeberné množtví různých modelů zesilovačů a často i za velmi příznivé ceny. Nač tedy experimentovat s hotovým přístrojem a ničit nějakou přestavbou jeho dnes již historickou hodnotu. Navíc vím, že většina "tunitelů" nemá ani teoretické znalosti a přístrojové vybavení pro provedení nějakých kvalifikovaných úprav původního zapojení.

 
vluzi:- Urážíš lidi pro tunning starejch strojů, jen proto, že Tobě se to nelíbí?!!!   

Víš, každej si může tunit co chce, jak chce a kdy chce.

A Ty, človíčku jeden nešťastná s tím rozhodně nic nenaděláš, i kdyby ses po......

Tak se stím smiř a nepruď ---- a nebo vypadni.

Čau.

Re: TW 44 Junior tunning

Nech ho, už jsem ho pohanil dostatečně.
Prostě někdo si to dá jako svátost do vitríny a někdo si s tím hraje smile

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TW 44 Junior tunning

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£