Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 22 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [421 až 440 z 1,502]

Re: Danwatt ...

No, je to kousek pod limitací, neměl jsem moc času hledat přesně bod kde to začne limitovat. Ale při zatížení zdroj spadne na 34V jak už jsem publikoval tu:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … 13#1044413

(upravil Wili 6. 11. 2019 13:59)

Re: Danwatt ...

tiez som dost zmateny jak odcitas dB z napetove log stupnice, ale zrejme to ide odvodit nejako, ale je to dost confusing, hledam decibely a nikde big_smile da sa to v tom AP prepinat?

spravne pocitam ze 10V k 1uV je 140dB = cca sum toho AP?

(upravil microlan 6. 11. 2019 14:21)

Re: Danwatt ...

Dá se to přepnout, ale měl jsem to z důvodu přepočtu výstupního výkonu nastaveno na napětí, abych nemusel počítat s dB. Jednoduchá pomůcka, co desítkový řád, to 20 dB. 7 řádů je 140 dB.


// dB = 20 * log(U2/U1)

(upravil kaed 6. 11. 2019 18:39)

Re: Danwatt ...

Zase jsem to zmastil. já počítal co řád, tak 10db, ale to by muselo být v jednotkách výkonu, ne napětí. takže s dovolením opravím ten příspěvek o odstupech na pravou míru, tím pádem jsou to pěkný hodnoty...

Re: Danwatt ...

Jsem rád, že konečně padlo dogma, že výstupní kondenzátor je fuj. smile

Web

Re: Danwatt ...

To tu taky někdo tvrdil?

Re: Danwatt ...

Tak samozřejmě výstupní kond je fuj, ale má i své přínosy, netrápí tě dc složka na výstupu, když se něco sekne, tak má funkci ochrannou, při zkratu na výstupu to většinou ochrání proudová limitace jen jedné polarity, na jištění konce stačí jen jedna pojistka v napájení, vystačíš s jednoduchým zdrojem.
A když se udělá elgantně náběh napájení, tak o něm ani nevíš smile

(upravil hranatybraska 7. 11. 2019 13:54)

Re: Danwatt ...

http://www.douglas-self.com/ampins/dipa/dpafig32.gif

No jak to nemá 0,0000000..% THD, tak to není dostatečně Adidas, že. big_smile

Web

(upravil microlan 7. 11. 2019 14:09)

Re: Danwatt ...

Ale na tom grafu chybí, při jakém je to výkonu. A ten nárůst směrem dolů bude asi dán zejména poklesem amplitudy, takže zase jen vítaná funkce horní propusti.

(upravil danhard 8. 11. 2019 12:23)

Re: Danwatt ...

Je to blbost, tady je zpětná vazba až za oddělovacím kondem.

Z které debilní příčurky na oblbování amatérů to je ?

Re: Danwatt ...

Nejaký Self...Ale je to meranie samotného kondenzátora, skreslenie pred a za kondenzátorom. Však je to v popise..Nie je to v slučke NFB.

Re: Danwatt ...

Řekl bych, že to Danhard trefil smile

Web

Re: Danwatt ...

Přemluvili jste mě,Danwatt zkusím pro sebe též zrealizovat.S osazením: 2SC1815GR, KC507, KD140, KU612,a KD607/617.
Jo,jen pro info,KD140 má čip cca 0,7 x 0,7mm.A KU612 cca 2 x 2mm.
Danwattu zdar!

(upravil BV 8. 11. 2019 14:52)

Re: Danwatt ...

Řekl bych, že to Danhard trefil smile

Pri zosilňovači, ktorý má vlastné skreslenie rádovo 0,01% a viac , to je zanedbateľné..

(upravil horemic 9. 11. 2019 17:30)

Re: Danwatt ...

Pánové,prosím o pomoc.Protože nemám grafy SOA k Tesla tranzistorům,nevím který bude pro napájení cca. 43V vhodnější.Jestli KD607,nebo KD503?Mám k dispozici oba.Objevil jsem u sebe torzo domo-robo Tranziwattu který je osazen KD503 a KUY12.Tak mi to vrtá.Děkuji za radu.
EDIT:Aha,tak se omlouvám,není to torzo TW.Je to jen chladič s KD503 ,KUY12 a KU612.Zmátlo mě to a neuvědomil jsem si,že KUY12 je taky NPN.
Otázka na KD503 vs. KD607 platí.Děkuji.

Re: Danwatt ...

43V, byť tvrdých dá do 4 Ohm 5A ve špičce, 3A při 8V na trandu, to zvládnou oba.

Re: Danwatt ...

Díky.Zvládnou,jen nevím jak beta při tom proudu.Jestli je to v pohodě.

Re: Danwatt ...

No betu při tom proudu změř a podle toho nastav zdroj proudu a patřičnou modulaci. To už se tu nebo na bastlirně řešilo mnohokráte.

Re: Danwatt ...

Díky,díky.Nemám momentálně k dispozici zdroj s více jak 1A.Osadím co mám a uvidím na škopku.

Re: Danwatt ...

Tak to změř aspoň při 1A.

Příspěvky [421 až 440 z 1,502]

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£