Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 19 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 17 18 19 20 21 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [361 až 380 z 1,502]

Re: Danwatt ...

Polymery do ss aplikace a na nizke frekvence? To by me opravdu zajimalo proc? : ))

Re: Danwatt ...

Pro malé rozměry

(upravil therion 23. 10. 2019 10:42)

Re: Danwatt ...

A to ze mají při pouziti na nizkych frekvencích daleho horsi vlstnosti nez elyt to nevadi? O pouziti ve ss rezimu nemluve. Mimo DC biasu jsou jejich vlastnosti při ss nebo frekvencích vyrazne horsi o sumu nemluve. Polymery patri do spinanych kaskad a ne do audia.

(upravil microlan 23. 10. 2019 12:08)

Re: Danwatt ...

Viděl jsi kam ty kondenzátory dáváme?

Paralelně k referenčním diodám proudového zdroje pro budič koncových tranzistorů, kde se pohybuje úroveň v řádech voltů. Myslíš že pár uV šumu tam někdo uslyší?

Re: Danwatt ...

tie Kemet co som pouzil ja maju ripple current pri 100Hz a teplote 105st. az 5000mA, to ti pripada ako zla hodnota? ESR pri 100kHz je 14mOhm. Najlepsi je ale u polymerov life expectancy chart, ak 105st kond provozujes na 65st. ma zivotnost 200.000h! to je asi 5x tolko ako obyc. kond. Je ale pravda ze vyrobca udava nasledovne doporucenie:

• Do not use in a high resistance, high voltage circuit.
• Do not use in a coupling circuit.
• Do not use in a time constant circuit.
• Do not use in a circuits that are significantly affected by leakage current.

Ja osobne si myslim ze v tomto konkretnom pripade je totalne jedno co za kondenzator tam bude, ci je to keramika, tantal, elyt alebo cokolvek, ide len o kapacitu, ktora sa nabije na zaklade pretekajuceho prudu dalsieho stupna a to urci casovu konstantu, plus minus autobus.

pdf

https://www.tme.eu/Document/a9aa5b21364 … 9_A758.pdf

(upravil danhard 23. 10. 2019 14:09)

Re: Danwatt ...

Je úplně jedno co tam dá, je to jen zpoždění náběhu zdroje proudu, se signálem to nemá nic společného.
Může tam dát jakejkoliv čínskej hnůj, až uhnije, tak to začne zase dávat prdu při zapnutí smile
Při snížení filtru 1. stupně na 100uF/40V stačí ten zpožďovací kond od 680uF výše.

Al kondy mají udávanou životnost 2x na každých 10°C dolů, polymery 10x na každých 20°C dolů.
V tom není ale posouzení čínského hnoje, který uhnije nedefinovaně, i když není v provozu smile

Re: Danwatt ...

jsem našel modrý tesly 100u/10V, to bude asi dost dobrý, navíc pěkně vyjdou přes ty dvě diody. Kondíky s vývodama na jedné straně by se mi tam blbě bastlily... číňan už mi píše, že to dal pošťákovi, tak ještě chvilku vytrvat...

Re: Danwatt ...

100u je málo.

Re: Danwatt ...

se mi ztratila nula...

Re: Danwatt ...

Pak je ten kondenzátor zas moc velký. Já jsem to s pomocí dvojdiody dostal do původního návrhu, bez narušení dobového vzhledu shora

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/2x470u.jpg

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/T75.jpg

Re: Danwatt ...

Tohle je fakt úlet. To až jednou někdo najde, tak nebude chápat. Cihláky odpory, 40 let starý tranzistory a kondíky , spolu s SMD na jedné desce...
Jelikož nemám sbírku těchhle historickejch věcí, tak to mám navržený na TO126, TO3p, a moderní kondíky. Deska i s pojistkou vyšla na jeden kanál 7x9cm, v papírové verzi jsem si to osadil, a ještě je mezi kondenzátorama i nějaký místo...
P.S: proč je provrtaná ta velká díra v + plošce desky? v - bych to ještě pochopil...

Re: Danwatt ...

To je jednoduchý

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/blok.jpg

Re: Danwatt ...

Dobový i filtrační kondíky... To už je moc...
Ale ještě by to chtělo ty modrý odpory vyměnit za bílý nebo ty TR191, aby bylo zmatení dokonalé.

(upravil microlan 24. 10. 2019 10:28)

Re: Danwatt ...

Nechci nikoho mást, je to první ubastlený zesilovač, který jsem ještě jako školák viděl realizovat u svého kamaráda. Tak jsem to z nostalgie udělal dobově. Jako třeba MK14 sinclairovu prvotinu v oblasti počítačů

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/mk14.JPG

Re: Danwatt ...

Ten zesilovač na takovéhle nějaké desce jsem měl taky, ale zdroj jenom vybastlenej ve vzduchu a na vývodech kondíků. I ten naohýbanej chladič si pamatuju, jak jsem to bastlil ve svěráku a těžko sháněl slídový podložky. No jo, ale ten letopočet, skoro je mě to blbý napsat: 1982-1983

Re: Danwatt ...

vy ty zesilovače máte prosklený, že tak bazírujete na vzhledu? wink

Re: Danwatt ...

NE, ale možná je to zajímavá myšlenka. Ostatně je fajn, když víš, že je to pěkný i zevnitř...

(upravil Anti 24. 10. 2019 17:53)

Re: Danwatt ...

rvx73 napsal:

vy ty zesilovače máte prosklený, že tak bazírujete na vzhledu? wink

Upupa by t to vysvětlil,ten má i součástky v lajně  smile
Mě by tam asi vadil ten "hovňák"

Re: Danwatt ...

To je zase předsudek. Potenciál je na něm 1V, svod má změřený při tom napětí 20 MOhm, ESR 0,3 Ohm. Kde je problém?

Re: Danwatt ...

Dokud nepukne, a nezvlhne, tak nikde. A když nepuknul doteď, tak asi ještě jednou tak dlouho vydrží. Ale není to audiofilský smile

Příspěvky [361 až 380 z 1,502]

  Stránky: ««« 1 ... 17 18 19 20 21 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£