Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Ahoj, poprosím o radu. Odešel mi po pěti letech můj levný oscilosko Owon. Nj za ty peníze se ani nedivím. Opravovat ho nemá smysl.
Ted přemýšlím co jiného. Rád bych aby byl:

1)spolehlivý a neřešil to zas za 5let
2)rychlý
3)slušný display s přehledným ovládáním

Vybral jsem si Siglent SDS2202X-E a SDS2102X.
http://www.silcon.cz/index.php?route=pr … uct_id=333
http://www.silcon.cz/index.php?route=pr … uct_id=314

Je to dobrá volba? Máte někdo zkušenost s touto značkou?
Používat ho budu v podstatě vždy pro nf techniku.
Případně by jste doporučily jinou značku nebo si připlatit víc cca do 40.000Kč?

Dále jsem si vybral stolní multimetr: Siglent SDM3065X
http://www.silcon.cz/index.php?route=pr … uct_id=337


Chtěl bych si tedy vybavit dílnu trochu něčím kvalitnějším na co by bylo spolehnutí a vydrželo by to delší čas..

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Potřebuješ tak fajnovej multimetr, kterej stojí víc než škopek ?

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Ještě bych doplnil, že jsem cca před 14 dny dostal v práci přenosný osciloskop Fluke 190-102 ale abych pravdu řekl na to co to stálo
tak se mi to moc nelíbí. Velký šum, složité ovládání a rychlost jako ten čínský Owon. Jasně je to přenosný škopek...

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Dj Rix.: V podstatě ne. Stačil by o řád horší. Mám to na kalibrace přístrojů.. Nižší řada stojí tuším 15 a tenhle stojí cca 22tisíc.
Kupovat to chci jednou a napořád. Otázkou je jestli ty dnešní plastové krabičky nebudou za pár let na vyhození. Servis měřící techniky jsem doted nemusel řešit ale nedělám si žádné iluze o dostupnosti....

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Aha,tak to jsou samozřejmě diametrálně jiné požadavky, pokud to má být v podstatě laboratorní pro kalibrace....

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

brilan napsal:

Opravovat ho nemá smysl.

Byl by k mání na opravárenské pokusy ?

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Beztak to budou jen elyty ve zdroji, pokud to nedostalo nějakou ránu zvenčí.

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Danhard: Ten vadný škopek je Owon 7102V. Originálně zabalený ti ho mohu nechat za 300Kč. Jestli ti to za to stojí
tak sedni do auta a jsi u mě v Říčanech za 15min smile

Jeden kanál zobrazuje vstupní signál ale nelze přepínat div/V. Druhý nezobrazuje nic. A nereagují vůbec žádná tlačítka.
Zácházel jsem s ním celých 5let slušně žádnou ránu,přepětí nedostal. Měřil jsem zrovna předzesilovač a najednou škopek nic neukazoval tak jsem nejdřív myslel že sonda nemá kontakt..   

Dj Rix: Tohle kondenzátory asi fakt nebudou. Tahle diagnostika se mi vždy líbí = joo to budou kondíky. Nebo hláška typu no jo to bude kurvítko.
Už jsem skoro alergický na tyhle odborné výrazy big_smile

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Ano, tohle elyty pravděpodobně nebudou. Tohle nebyla diagnostika, jen poznámka čím by to mohlo být, na dálku se špatně odhaduje, jak jsi zdatný diagnostik, jestli ses pokusil i o opravu, nebo jsi to ani neotevřel.

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

má teda někdo nějaké zkušenosti Rigol, Siglent, Agilent.....?

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Tak fajn, dej mi do sz adresu a telefon a já tam vyrazím.

(upravil danhard 20. 10. 2019 15:24)

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Já mám HAMEG HMO1522 a nedá se říct, že by to bylo nějak lepší.
Třeba sondy mi zdechly po půl roce, zlomil se v nich drátek.

Pokud neděláš rychlý věci, tak stačí začátek ve frekvenci.
Mě se líbí tento, 4 kanály se hodí smile
http://www.silcon.cz/index.php?route=pr … uct_id=325

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Ten vypadá taky celkem dobře. Nejhorší je se taky vyznat ve všech těch popisech. Každý udává jen co se mu hodí nebo některé parametry neuvádí sad
Co je třeba myšleno vzorkování 400.000 snímků v normálním modu a 140.000 snímků při sekvenčním modu?

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Co to je do prdele za web, že tam nemají ani CZ popisky? Rovnou se jich zeptej jestli dodávají CZ manuál ať pak nebádáš smile Pokud nemáš slušnou "technickou" Angličtinu.

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Tak Owon bohužel neopravitelný (pro mě), nejde tam komunikace s předním panelem.
Ta je v FPGA, to dává hodiny i nulování, skenování funguje, přední panel dává odezvu, ale FPGA na to nereaguje.
Na FPGA si nešáhnu, jelikož je tam vše BGA, ale drát je průchozí, změřím tam, že to jde do vstupního pinu a úrovně jsou v pořádku.
Takže chyba může být kdekoliv jinde.

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

divný pocite proč tak hned silné výrazy ? Dělám robotiku pro Fanuc takže servis konference pořad v angličtině  a žena navíc není češka a je učitelkou angličtiny big_smile Ale je fakt, že to i tak v češtině budu chtít, protože ty škopky mají dnes tolik funkcí že to neumím ani využít a mateřský jazyk je pohodlnější smile

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Danharde to jsi dobrý já bych asi nedal ani tuhle diagnostiku. Dělám jinou techniku a do problematiky škopků nevidím.
Tak snad aspon něco z toho využiješ aby to nebyli vyhozené tři stovky...

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Určitě, je tam zajímavej materiál.
Zkoušel jsem vyměnit i zaletovanou lithiovou baterku na zálohu, měla jen 2,2V, ale žádný úspěch.
Zkoušel jsem i upgrade software, ale ani na USB komunikace nejde.
Takže se po startu nainicalizuje zobrazování a potom se na nějaké chybě zasekne komunikace, tudíž to neobsluhuje ani přední panel, ani USB.
Stačí jeden přerušenej spoj a je z toho neopravitelná mrtvola. Všechno v BGA pouzdrech, tam se nic odměřit nedá.

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Pozri si ešte HANTEK dso-5062b , ten sa dá prehrať na 200 mhz , cena je ešte prijateľná, a displej je moc dobrý. Mám ho 7 rokov bez problémov.

Re: Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Rozumím. V tomhle je miniaturizace fakt na prd. U stolního osciloskopu bych klidně překousl kdyby rozměry byli klidně dvakrát tak větší ale hlavně aby to bylo spolehlivější a rozumně opravitelné... Dalším nešvarem stávající laboratorní techniky je odvod tepla respektive hlučnost těch větráku. U tohohle osciloskopu jsem to ještě překousl ale u funkčního generátoru který mám mimochodem také značky Owon je to natolik hlučný že by mě z toho hlava praskla. Až tomu skončí záruka tak se podívám jestli by to nešlo nějak upravit..

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Osciloskop Siglent SDS2202X a DMM Siglent SDM3065X

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£