Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výměna kondenzátorů a další úpravy na Technics SU-7700K

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: Výměna kondenzátorů a další úpravy na Technics SU-7700K

alx: JJ, to dělá no, musí se sondy udělat čtyřvodičově a pak je to výrazně lepší. Na druhou stranu, to kolísání i s obyč šňůrama do 10cm délky je ve smyslu 0,008-0,02 respektive 0,02-0,05 což na bezpečnou identifikaci elytu co je hyn zcela stačí a dá se s ním měřit v desce. Nicméně, přesně ten atlaspeak jsem koupil chlapům do práce a měří dobře smile Jen na doma je to celkem drahé.

Re: Výměna kondenzátorů a další úpravy na Technics SU-7700K

a co součástky kolem? zatím jsem to nezkoušel, jak to je spolehlivý na ESR zapájenýho kondíku? nenajde to spíš diodu nebo odpor?

Re: Výměna kondenzátorů a další úpravy na Technics SU-7700K

To napětí co je na elytu je tak malý, že to okolní součástky neovlivňují, pokud teda není k elytu třeba jen pár Ohm rezistor.

(upravil Hippo007 17. 10. 2019 22:45)

Re: Výměna kondenzátorů a další úpravy na Technics SU-7700K

Tomanes: No ono je to všechno s atmega328. Jak jsi udělal tu úpravu na měření zapájených kondů?

Re: Výměna kondenzátorů a další úpravy na Technics SU-7700K

Já osobně to nedělal, ale tady na tom videu má napájený dva další vývody, kterýma se to dá měřit i v desce:
https://www.youtube.com/watch?v=Ga1KC9KfW-A

Re: Výměna kondenzátorů a další úpravy na Technics SU-7700K

Aha, dobrý tip. Napájené vodiče má na ploškách pro měření smd, to není dobrý nápad.
Já používal měřák v módu automatickéh rozpoznávání součástek a to v případě zapájeného kondenzátoru většinou nerozpoznalo kond. Po přepnutí měření na ESR, jak to dělá ve videu, měří tento měřák spolehlivě i zapájené kondenzátory.

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výměna kondenzátorů a další úpravy na Technics SU-7700K

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£