(upravil František 15. 10. 2019 7:59)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

UP smile
Pre posledný príspevok na predchádzajúcej strane.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ja vacsinou taham 3 zeme, cca tak ako na tomto obrazku
https://i.ibb.co/9YwVBvM/pcb-grounding.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Takže zem, ktorá prejde cez blokovacie kondíky koncov, pokračuje až k blokovacím kundíkom a zenerke front endu?
Týmto si nie som istý, či tu nebudú tie spätné prúdy, ktoré spomína aj DJ_Rix, od kondíkov koncov, "modulovať" napájaciu zem pre predok.

Inak poradie v zemnom uzle mám rovnaké.
Akurát tie 2 a 2 kondíky vľavo od uzla, na ceste k PGND1,2, to sú "veľké kondíky" zdroja, alebo "pomocné"?

Sorry, že sa toľko vypytujem smile len to nechcem domrviť celé a na tri krát to prekopávať...už som vyhodil tlmivku s boucherotmi a musím ju posunúť ďalej. Lebo sa mi tam nezmestili nové kondíky a odpory pre predbudiče a budiče.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

Takže zem, ktorá prejde cez blokovacie kondíky koncov, pokračuje až k blokovacím kundíkom a zenerke front endu?
Týmto si nie som istý, či tu nebudú tie spätné prúdy, ktoré spomína aj DJ_Rix, od kondíkov koncov, "modulovať" napájaciu zem pre predok.

Inak poradie v zemnom uzle mám rovnaké.
Akurát tie 2 a 2 kondíky vľavo od uzla, na ceste k PGND1,2, to sú "veľké kondíky" zdroja, alebo "pomocné"?

Sorry, že sa toľko vypytujem smile len to nechcem domrviť celé a na tri krát to prekopávať...už som vyhodil tlmivku s boucherotmi a musím ju posunúť ďalej. Lebo sa mi tam nezmestili nové kondíky a odpory pre predbudiče a budiče.

v pripade K61 mam to tak ako som nakreslil vyssie. vysledok je dobry (uz som tu dal a nejake grafy)
https://photos.app.goo.gl/Z3jY7UKuyDpWWBZV7
... nic nebrani aby si rozdelil PGND

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak zatiaľ Ti ďakujem smile

Celkové rozloženie výkonovej časti by mohlo vyzerať asi takto.
Blokovacie kondíky atď. sú len dekoratívne. Všetko potrebné som dnes objednal z TME, takže teraz môžem čakať big_smile
Ešte uvažujem, že na doske zdroja, by sa mohli zmestiť ochrany. Uvidíme.


                                         https://i.imgur.com/uZ2b79Z.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Když koukám na tu rozměrnou výstupní cívku, tak se ptám, nezkoušeli jste to někdy jinak, nebo jen drilujete něco, co jste jinde okoukali ?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Namotat ji místo na válec na obdelník?

Web

(upravil František 15. 10. 2019 14:06)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Laco používa menšie, videl som aj nastojato v dvoch vrstvách.
Mne sa vizuálne páčia tieto. Navíjam ich priamo na nádstavci pre bity uťahovačkou.
Na takom niečom:
https://www.nobio.sk/23784-large_defaul … er-w-1.jpg

Edit:
Alebo ju navinúť do trojuholníka...pekne by sadol na plošák lol
Pyrámídový vzhlad, sústredenie energií, to by bol pravý high end wink

(upravil danhard 15. 10. 2019 14:37)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Co tu dlouhou válcovou cívku v půli zlomit a dát to kolmo k desce ?
Taky jsem dělal vzduchovej toroid, ale to se blbě vyrábí.

Důvod ? snížení vyzařování, jednoduchá cívka má vždy velký dipólový moment.

ps. není vždy zapotřebí opisovat od strejců, co dělají pěkný zesilovače a umí to hezky z s pilníkem smile

(upravil laco 15. 10. 2019 14:40)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

staci aj mensia cievka, 0.6uH,  robim 18 zavitov na 6mm s drotom cca 1.3

videl som aj taketo nieco v zosikoch
https://xppower.en.made-in-china.com/pr … uctor.html

(upravil danhard 15. 10. 2019 14:50)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Klasická "dlouhá jednovrstvá cívka", odpor asi 6mR.

Je to výkonově nutné, když si tam nasereš emitorové odpory minimálně 50mR ?

Vícevrstvá krátká cívka, trochu si pomůžou s indukčností, tudíž kratší drát (u Tebe asi 40cm 1,3mm), při stejných parametrech mohou použít tenčí drát. Vzařování víceméně stejné.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nakoľko je to s tým vyžarovaním vážne, keď napríklad v DPA222 ide signálová zem presne pod výstupnou tlmivkou, ešte aj okolo jej prívodov, tvorí akýsi závit nakrátko. Aj keď je to "tienené" z druhej strany vrstvou medi, ale to je zas samotný výstup, v ktorom pulzuje pár ampér.

A takisto napájacie zeme pre front end sa tiahnu práve pod emitorákmi.

(upravil danhard 15. 10. 2019 16:28)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

a) DPA je nějaký mezinárodně uznávaný standard, jak to dělat ?
b) měl by jsi nastudovat vliv magnetické vazby, když jde druhý vodič souběžně, nebo příčně.
c) zajímá mě vyzařování ve větší vzdálenosti, třeba 10cm, kde to jde do vstupních obvodů a do úrovní, které jsou o 40dB slabší.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Použil som slovné spojenie "napríklad v DPA" nie v etalone DPA wink
Ale mechanické usporiadanie mám podľa DPA tak sa niet čo čudovať, že som ho použil ako príklad.

No tie väzby medzi vodičmi sú tam obama smermi.
Vidiš, mňa zas zaujíma toto smile

(upravil danhard 15. 10. 2019 16:41)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

No tie väzby medzi vodičmi sú tam obama smermi.

Tobě to ruší od někud to té výstupní cívky ? smile

Ale pro představu je to celkem jednoduché, určíš si magnetické vyzařování té cívky při 1A a podle indukce určíš indukované napětí na 1mm spoje kolmého k siločarám smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Oboma smermi som myslel priečne aj pozdlžne vedenia vodičov.
Nie ako rušenie cievkou do okolia a z okolia do cievky.

(upravil danhard 15. 10. 2019 17:04)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

b) měl by jsi nastudovat vliv magnetické vazby, když jde druhý vodič souběžně, nebo příčně.

To samé se týká magnetických siločar cívky.
Druhá věc, že se normálně ukazuje jen dráha siločar, ale nikoliv gradient mag. pole, tedy hodnoty mag. pole v místě siločáry.

Takže u různých cívek nemáš představu, jak moc vyzařují, víš jen kam.
A stačily by puntíky hladin pole na těch siločárách.

(upravil František 15. 10. 2019 17:19)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

No a to sú krásne komplikácia navyše smile
Hladať vzorec a počítať to určite nebudem, aj tak by mi vyšli len nezmysli.
Myslím, že ani väčšina konštruktérov toto nepočíta, a tých čo to napadne a majú možnosť, to skôr zmerajú.
Ja ako amatérsky bastlič veci skorej odkukávam. Rovnako ako tú výstupnú cievku. Je to pre mňa druhý koncák v rade, takže sa ešte ani nedá hovoriť o nejakom drilovaní, proste sa mi tam vizuálne páči. Možno na ďalšom už bude toroidná so vzduchovým jadrom wink

Edit: Samozrejme, ale cievku môžem aj bez počítania posunúť o jeden rad tranzistorov ďalej, od vstupných obvodov smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Takze je lepsi dat dvouvrstvou a kolmo k DPS, aby nevyzarovala do vstupnich obvodu?

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Myslíš tak, jak to dělají všichni výrobci už 50 let ve spotřebce ? smile

https://external-preview.redd.it/6G3ENLLdl6kY_7sak1pdRbFUcdYXsszk3wdglVLGlFA.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=1a71d08a03ab38a6b61428b517b35d6b12255416