Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

Ahoj všem, dnes tu byl kamarád, musím pro úplnost dodat, že on je velikým příznivcem Vintage, on miluje sedmdesátá léta, tak, jak se to tehdy dělalo. Ještě doplním, že tady nemám nijak oslnivé stroje, ale zesilovače let devadesátých, tedy třeba Pioneer A450, Philips FA920, tedy spotřebku, no, ale jde mi o váš názor: On tvrdí, abych to všechno vyházel, protože jedině stroje sedmdesátých let jsou opravdu HiFi. Teď mi pánové nejde o to, že mám sračky, z hlediska ceny, což mám - a vím, že kdybych měl zesilovač za pade, najdou se lidi, co mi ho vymluví, protože za sto je lepší - ale já se chci zeptat, protože sem chodí zběhlí vlčáci, jestli je to opravdu tak, jestli ty nové stroje jsou nutně horší, než to, co se dělalo v letech sedmdesátých. Děkuji, a hezký víkend všem.

Re: Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

Počúvaj čo sa Ti páči a nevšímaj si "múdre rady".

Re: Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

Tak jim nachystej past, nebo nejakou pasticku..
Do nejake vyhrezle a nefunkcni teslamusic 30, implementuj treba TA2020, nebo TPA 3116, treba i z korekcemi, kdyz se jim to bude hnusne co mas z 90tek, tak jim zapoj onen zazrak a nasledne jim ukaz streva.

Re: Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

O představě, že stařičké zesilovače Tesla hrály líp a byly hifi velice silně pochybuji. Jednak jsem si je oměřil a za druhé i vyzkoušel je posunout parametry někam na úroveň dnešní průměrné spotřebky. Měl jsem příležitost si poslechnout upravený a původní kanál. Jsem sice už dost hluchý, ale rozdíl tam byl i na mé uši. A nejen na mé.
Nakonec; co bych kecal, je tam popis nectností a mého pokusu je napravit: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22399
Možno přečíst ohlas od následovníka.

(upravil tatko Tom 13. 10. 2019 8:26)

Re: Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

Netvrdím, že "vintage hraje dobre" - dobre "hraje" zosiľňovač s lieárnou charkou, s minimálnym skreslením a nieje od veci pre niektoré reprosústavy, ak má  vysoký DP.
Po takmer 40-tich rokoch počúvania 3p tesloviek a veže s TDA 2030 a prv elektrónkového gramorádia s dvojpásmovými repro respektíve TEsla DIXI by som to dnes už doma nechcel.
No je to vec každého, aký zvuk sa jemu páči smile
I tak kvalitné reprosústavy "zahrajú" uspokojivo aj z biednejšieho zosiku no mizerné ani zo špičkového...

Re: Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

To je jak tvrdit, ze nejlepší auta jsou ze 70 let. No ano mohou se libit, muze nekomu vyhovovat jejich zvukovy projev nebo jizdni vlastnosti , ale ze by byly celkove lepsi nez dnesni vozy bych nerek : )))

(upravil stiglitz 13. 10. 2019 21:44)

Re: Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

Mě ten kamarád doporučil, nebo jinak, jeho názor je, že i AZSXXX přehraje cokoli tu mám já v současnosti. "...Devadesátá léta jsou zvukově o ničem, osmdesátá jenom o chlup lepší..." Zdá se mi to, jako dogma, sedmdesátky - myslím, že tam nejsou špatné zesilovače, ale... Vzhled, třeba, já je nějak nemusím, ale nevymluvám to nikomu. Možná hrají líp, ale nechci paušalizovat. Díky za názory.

Re: Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

Otas - s velikým zájmem jsem si celé vlákno přečetl, a určitě si ho ještě přečtu - děkuji.

(upravil reeb 14. 10. 2019 6:10)

Re: Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

stiglitz napsal:

Mě ten kamarád doporučil, nebo jinak, jeho názor je, že i AZSXXX přehraje cokoli tu mám já v současnosti. "...

https://ulozto.cz/file/WMtTq65NX/azs218-pdf

Jako třeba tento zázrak? lol

Spíš by to chtělo upřesnit co znamená slovo "přehraje" -na jakou muziku a do jakých beden..Asi se mu spíš líbí ten zkreslený a zamatlaný zvuk.

Jinak ty staré stroje ze zlaté éry HiFi časů byli neskutečně poctivé..stačí se podívat na údaj váhy a fotky vnitřností. Obří trafa, spickove elyty , plno jfetů a Sanken koncáků..A dnes je to dostupne za par supu.S tím se dnešní na kost osekaná spotřebka nemůže srovnávat.

O Tesle se nemá cenu bavit, ta byla zastaralá v době vzniku.

Web

Re: Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

stiglitz napsal:

Mě ten kamarád doporučil, nebo jinak, jeho názor je, že i AZSXXX přehraje cokoli tu mám já v současnosti."

Sděl tomu kamarádovi, že pokud je zatížený na basy, a o to tady jde, tak nechť si pořídí pořádné (sloupové) bedny a nenahání to tady tím zkreslujícím a přebasovaným tesláckým střepem.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovače po desetiletích, čím starší, tím lepší?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£