Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 17 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 15 16 17 18 19 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [321 až 340 z 1,502]

(upravil Wili 10. 10. 2019 14:46)

Re: Danwatt ...

danhard dakujem za tipy, ale uz ked je to odladene mozno do toho nebudem sahat, mozno ak sa budem nudit cez vikend tak poskusam veci co si pisal...

Jawis tie toroidy su teda riadne placate big_smile vyzera to jak civka z indukcneho varice. Inak zajtra pojdem na postu po balicek, ak by si chcel a vyhovoval ti ten moj dizajn, tak ti mozem poslat v obalke dve DPSky. Daval som vyrobit minimum, tj. 5ks a potreboval som 2-3 (stereo + 1ks na pokusy), takze mam akurat 2ks navyse, ktore pre mna uz nemaju vyuzitie. Tie DPS stali par korun takze ti ich poslem zadarmo, len mi posli do spravy meno a adresu najneskor do zajtra kam to chces a ja to poslem ako obyc. list. ak mas zaujem.

Ak by si chcel viac ks z tej mojej mono verzie pripadne stereo verziu dosky tak napis a poslem ti eagle podklady na vyrobu aby si si vyrobil kolko chces.

https://i.postimg.cc/CdGsydcc/IMG-2259.jpg
https://i.postimg.cc/mtTNTRqB/IMG-2260.jpg

takto vyzera zatial len nakreslena stereo verzia:

https://i.postimg.cc/PC8RWCwJ/DanWatt.png

vyzera to tak ze transiwatt zaziva renesanciu big_smile

(upravil kaed 10. 10. 2019 16:17)

Re: Danwatt ...

Vypadá to strašně pěkně, ale raděj mám, když jsou malý proudový smyčky a součástky co nejvíc tam, kam patří. Zatím mám jenom rozložení, budu dělat jednokanálový moduly s rozdělenou zemí od prvního stupně. Nejlíp mi vychází rozmístění výkoňáků velkej, malej, velkej, malej. Jelikož navrhuju všude kondíky na 63V, tak moje deska vypadá jako že jsou na ní jenom kondenzátory: https://i.postimg.cc/sQ8QxsxR/danwatt2.png
Je to jenom první propojení a rozmístění součástek, ještě to musím trochu dopilovat. Máš tam boucherotův člen na výstupu, nebo ne?

Re: Danwatt ...

ne ne bocherot nemam, pri hladani internetom soms a docuital ze moze v transiwate sposobovat nestabilitu. To s tym vedenim zemi mas pravdu, ono hlavne ked je to u teba z jednej strany komplet kryte tak to mozno aj dobre odtieni nejaky VF bordel, ktory by mohol vznikat medzi budenim a koncakmi.

Moja myslienka u kresleni DPS bola urobit silny zdroj so silnou zemou a so striedavym bordelom cim dalej od zosilnovaca, otial priviest napajanie poistkou, priamo pri koncakoch blokovat malym elytom co je za poistkou, a od vykonovej zeme odblokovanej zeme ktora krmi vystup a koncovy stupen vies "samostatnu" zem posupne pre budenie a najcistejsiu az nakoniec pre vstup postupne od najspinavsej zeme po najcistejsiu big_smile

(upravil kaed 10. 10. 2019 17:12)

Re: Danwatt ...

Já si na něj našel kousek místa, asi to bude o laborování. Na tvé desce vidím problém v tom, že když spojíš země vstupů, budeš mít zemní smyčku jak vyšitou.
Tu jednu stranu desky na zem jsem začal kdysi používat u vf, běžně se to podam dělalo tak, že na jdené straně byl motiv, na druhé se nechala měď a po vyvrtání se trojkou vrtáčkem s malým úhlem zahloubily dírky, kde se neměla zem spojit s vývodem... Ale tohle asi nechám udělat číňana, i když mám všechny signálový cesty po jedné straně, takže by to šlo i podoma tímto způsobem, akorát bych měl problém se zeměma u elektrolytů a navíc bych si nemohl vybrat barvu nepájivé masky a potisku. Možná by to mělo být bílý s černým popisem, ala amáro z konce osmdesátejch let...
Ještě jedna připmínka: ten stejnej výkon, co se ztrácí na odporu zpětné vazby, se ztrácí taky na odporu modulace proud. zdroje. Takže pokud budeš hrát na plno, tak 0.5W odpor pro 20V výstupní signál je málo, bude na něm akorát 1W ztráta... ostatně proto jsem kdysi měl ZW v transiwatu 820/47R, protože původní TW40 měl 390R/22r, ale hrál jsem nahlas a odpor jsem upekl, a 1W jsem neměl... Ale 0.6W odpor pro hudební signál snad bude stačit...

(upravil Wili 10. 10. 2019 18:06)

Re: Danwatt ...

tak u cinana sa uz poslednu dobu oplati kazda DPS, z ciny to mas aj s postou okolo 200,- za 5ks a mas masku potisk a prekovenu obojstranku, v CZ za tu cenu ziskas jednu jednostranku bez masky prekovov a bez postisku, jedina nevyhoda je ze z ciny to trva dlho...

jj v tej mono variante tam mam 2W odpor pre modulaciu prudu, ta stereo verzia bola kreslena este pred tym mono a je tam 0,6W ten by asi nestacil, takze tam je kopa chyb, skor som to sem hodil len ako nacrt koncepcie.

S tym spajanim zemi oboch kanalov cez signalove kable a zemnou smyckou to mas pravdu, preto som sa tu aj minule pytal ako sa to riesi napr. v DPA, kde je tiez dualmono napr., ale nejak kazdy to robi inak. Niekto napevno spaja zeme, niekto cez chasi niekto vobec, niekto cez 10R odpory, ja som z toho uz totalne zmateny a vzdy doladzujem az na finalnej montazi do krabice "skusmo"

Re: Danwatt ...

Wili napsal:

danhard dakujem za tipy, ale uz ked je to odladene mozno do toho nebudem sahat, mozno ak sa budem nudit cez vikend tak poskusam veci co si pisal...

Odladěné neznamená, že je to optimálně smile

Samozřejmě trimr nechat, transiwatt tam drží "nějaké" napětí, ne automaticky střed pro symetrickou limitaci jako jiné zesilovače. To se musí nějak nastavit, i podle napětí zdroje a po ohřátí.
A není tajímavá symetrická limitace při maximálním sinusovém výkonu, ale při hudebním, kdy bude na zdroji trochu více.

Re: Danwatt ...

kdy bude na zdroji trochu více.

Aha, to je taky fakt.

(upravil danhard 11. 10. 2019 23:24)

Re: Danwatt ...

Zrovna spravuju nějakej Crown CDi 1000, tedy už ho mám spravenej, hroznej pekáč smile
Má to nastavení DSP OFF, ale co z toho leze je hrůza, pořád to leze přes DSP, i když to dělá jenom hlasitost. 1kHz obdélník z toho leze jako nazvoněná příšera smile
A to za to chtějí přes 20 tisíc Kč.

Jinak je k mání, moc toho nenajel, ani nebyl zaprášenej, můžu kontaktovat na představu o ceně.

ps. je to seriózní PA zesilovač, 2x500W, jen to není nic pro mě smile

(upravil danhard 11. 10. 2019 23:54)

Re: Danwatt ...

microlan napsal:

kdy bude na zdroji trochu více.

Aha, to je taky fakt.

Je to těžký, děkuji microlane, ty jsi takovej malej ostrov poznání smile
Jinak je to tu hrůza stereotypů.
Všechno to končí "návrhem tišťáku", mohu Vás ujistit, že jsou na 90% blbě smile

ps. doufám, že jste se nějak neurazili, bohužel způsob myšlení, míra poznání, je z Vašich příspěvků jasně zřejmá.

ps2. můžem ale společně probrat taková dogmata, jako pomalý elektrolyt na výstupu a Já ho vylepším pralelním svitkem smile

Re: Danwatt ...

Blbe neblbe, funguje tak som spokojny smile viem ze rozdelit kanaly od seba je blud ale paci sa mi to tak, ak bude problem so smyckou tak jednu (signalovu) zem odpojim. Akurat stale vaham jak zemnit krabicu, aby som sa vyhol problemom spravim bezp. II triedu, akurat len premyslam preco nespajat kastli s gnd ale cez RC ako si tu uz viackrat spominal?

S tym elytom to bolo len take tusenie, nie meranim podlozeny fakt takze netusim aka je realna rychlost elytu ale predpokladam ze 25ns pri niekolkych amperoch nebude len tak a na toto uz su mkp svitky, ale mozno sa mylim.

Re: Danwatt ...

Všechno to končí "návrhem tišťáku", mohu Vás ujistit, že jsou na 90% blbě.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Proč jsou ty návrhy špatný?

Výstupní elyt --- dám typ low-esr --- vím, že je zařazenej ve zpětné vazbě --- beru ho pak jako no-problem, tak uvažuju já. smile

Míra poznání --- nejsem Ing. --- jsem jen bastlíř --- ale snažím se --- v rámci možností a chuti --- pochopit co se dá. smile

Chci to udělat tak, aby to nemuselo mít žádnou kompemzaci (jako Z-1) a přesto to bylo stabilní a klidné --- samozřejmě s konci do Ft-4Mhz.

A to vše na jednostranné desce --- nesnáším případné vyletovávání součástek z prokovů --- brr.

Re: Danwatt ...

Nesnášíš vyletovávání z prokovů? Ty nepoužíváš odsávačku?

(upravil danhard 12. 10. 2019 13:25)

Re: Danwatt ...

Co se děje na výstupním elektrolytu změříte snadno.
Do serie se zátěží dáte ještě jeden stejnej, se zemí zátěže a tam můžete osciloskopem změřit, jaký je na něm úbytek a jak se to změní, když k němu přidáte paralelně svitek.
Kromtoho celková zpětná vazba je až za oddělovacím kondem.

Re: Danwatt ...

Wili, jaké to dělá efekty při zapnutí sítě ?
Výstupní kond se musí nabít a po zapnutí není ještě napájení vstupního tranzistoru a nefunguje zpětná vazba.

Re: Danwatt ...

rvx73 napsal:

Nesnášíš vyletovávání z prokovů? Ty nepoužíváš odsávačku?

Používám, ale stejně je to "oser", obvzlášť při vícenásobné výměně na jedné pozici.

Re: Danwatt ...

Hordek napsal:
rvx73 napsal:

Nesnášíš vyletovávání z prokovů? Ty nepoužíváš odsávačku?

Používám, ale stejně je to "oser", obvzlášť při vícenásobné výměně na jedné pozici.

odštípnes součástku a odsavackou vyfouknes vyvody..zaležitost na par vteřin

Web

Re: Danwatt ...

Danhard pri zapnuti klasika transivatt... proste pumpa do basaku spolu s akoby křupnutim. Ale ta pecka je (pre male repro) festovna. Ten tvoj rc vylepsovak proti pecke do repro som este neskusal.

Re: Danwatt ...

reeb napsal:
Hordek napsal:
rvx73 napsal:

Nesnášíš vyletovávání z prokovů? Ty nepoužíváš odsávačku?

Používám, ale stejně je to "oser", obvzlášť při vícenásobné výměně na jedné pozici.

odštípnes součástku a odsavackou vyfouknes vyvody..zaležitost na par vteřin


Jo kdyby to bylo tak snadný. Často mi v prokovu stejně kapka cínu zůstane a potom musím opatrně vrtat novou dirku, neb odsávačka tu kapku nepořeší --- zlatý jednostranky. Ale možná je to tím, že jsem vyrůstal v dobách, kdy tyhle "novoty" nebyly a tak mi to nevlezlo pod kůži. Ale dost už, toto je vlákno o siliči "Danwatt".

Re: Danwatt ...

Wili napsal:

Danhard pri zapnuti klasika transivatt... proste pumpa do basaku spolu s akoby křupnutim. Ale ta pecka je (pre male repro) festovna. Ten tvoj rc vylepsovak proti pecke do repro som este neskusal.

Danwatta ještě postavenýho nemám, ale mám doma před pár měsíci z mrtvých vstalou "(díky mě smile)" TW-140P a u ní když jí zapnu, se basové měniče zhoupnou bez křupání a jiných podivných zvukových efektů.

(upravil Wili 12. 10. 2019 19:28)

Re: Danwatt ...

hmm zacinam premyslat ci ten chrastak neni narazeni civky malinkeho basaku o dno magnetu mad jak som pisal... ta prda je celkom silna na male repro, tak mi to nedalo a dal som to na velke profi 12" a tam nechrasti a znie to nejak takto:

https://www.youtube.com/watch?v=nhgoJm6XITo

mam tam miesto na vypinac repro / mute, tak male repraky vzdy pripojim az po zapnuti

Příspěvky [321 až 340 z 1,502]

  Stránky: ««« 1 ... 15 16 17 18 19 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£