Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 36 z 36]

(upravil ondra.klofat 16. 3. 2016 20:25)

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Já už jsem na tyhle soudy podle podobných předváděček opatrný. Konkrétně příklad zrovna z této akce .... Asi rok zpět jsem u známého v rakousku slyšel Focal ScalaUtopia v jeho multimediální místnosti (což byl lehce přestavěný vinný sklípek, nebo spíš sklep) - pro úplnost krmeno monobloky McIntosh MC601, do toho Hi-Res audio z mediacentra nebo gramofon. Dodnes můj absolutně nejlepší zvukový zážitek!!! Naopak na Audio-Video-Show stejné reprosoustavy - naprosto nezajímavý projev a kdybych je měl hodnotit podle dojmu tam, tak by u mě propadly i oproti některým mnohonásobně levnějším. Může to být jak použitým zesilovačem, tak, což si myslím především - prostorem. Proto opatrně... to že to někde hraje skvěle nutně neznamená, že to stejně dobré bude ve vlastním poslechovém prostoru. Naštěstí to ale funguje i opačně... to co mě doma hraje "perfektně" jinde tak dobře hrát nemusí.

Jinak samozřejmě nechci kritizovat. Věřím že se 7.1 přijde spokojenost smile

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Vzhledem k tomu, že už asi 14 dní mám v opravě pětikanálový koncák od NADu, tak teď poslouchám jen klasické stereo. Jako zdroj mám OPPO 105 a AV procesor Arcam FMJ AVD9 (perfektní i ve stereu), konec NAD C272, repro elektrostaty Martin Logan Ascent..... Zvuk vynikajicí, ale stále mi tam něco chybí. Už jsem si na to prostorové ozvučení 7.1 tak zvykl, že se nemůžu dočkat toho pětikanálového koncáku z opravy.... Centr mám BW a efekty z důvodu jednoduchosti umístění (mám sádrokartonový strop) podhledové dvoupásmové dexony, které myslím na efekty stačí....
Píši to jen pro inspiraci s těmi efekty.... v předchozím bydlišti jsem i na efekty používal klasické bedýnky, ale ty podhledové na ty efekty jsou opravdu dostačující a nemusíte řešit spoustu kabelů po podlaze a nikde to nezavazí....
Za mě je 7.1 prostě lepší než stereo a to i když poslouchám klasické stereo nahrávky.... když se to s těmi efekty nepřežene, tak to nádherně zaplní celý prostor a streoefekt to nenaruší.... ale každopádně je to jen můj subjektivní dojem.... rozhodně nemám pocit, že bych stratil prostorovou lokalizaci sterea....

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Jetě doplním, že i když ty ML Ascenty mají velmi slušný bas, tak jsem to doplnil dvěma subwoofery a ten tlak je znát....

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Sonorous napsal:

Vzhledem k tomu, že už asi 14 dní mám v opravě pětikanálový koncák od NADu, tak teď poslouchám jen klasické stereo. Jako zdroj mám OPPO 105 a AV procesor Arcam FMJ AVD9 (perfektní i ve stereu), konec NAD C272, repro elektrostaty Martin Logan Ascent..... Zvuk vynikajicí, ale stále mi tam něco chybí. Už jsem si na to prostorové ozvučení 7.1 tak zvykl, že se nemůžu dočkat toho pětikanálového koncáku z opravy.... Centr mám BW a efekty z důvodu jednoduchosti umístění (mám sádrokartonový strop) podhledové dvoupásmové dexony, které myslím na efekty stačí....
Píši to jen pro inspiraci s těmi efekty.... v předchozím bydlišti jsem i na efekty používal klasické bedýnky, ale ty podhledové na ty efekty jsou opravdu dostačující a nemusíte řešit spoustu kabelů po podlaze a nikde to nezavazí....
Za mě je 7.1 prostě lepší než stereo a to i když poslouchám klasické stereo nahrávky.... když se to s těmi efekty nepřežene, tak to nádherně zaplní celý prostor a streoefekt to nenaruší.... ale každopádně je to jen můj subjektivní dojem.... rozhodně nemám pocit, že bych stratil prostorovou lokalizaci sterea....

Presne jak pises taky se mi to zalíbilo ta prostorovost a jeste to bylo lepší když pustil 7.1 tak to bylo pekne obklopené jako bych byl přímo na koncerte.jinac kabely jsem natahal do husích krku do zdi takze vidět nic nebude když jsem stukoval tak uz jsem to rovnou schoval i k televizi takze mi nikde nic netrci.

(upravil marvinnrv 17. 3. 2016 9:21)

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

ondra.klofat napsal:

Naopak na Audio-Video-Show stejné reprosoustavy - naprosto nezajímavý projev a kdybych je měl hodnotit podle dojmu tam, tak by u mě propadly i oproti některým mnohonásobně levnějším.

S tím mohu jen souhlasit. Byl jsem tuto sobotu na Audio Video 2016. Focal ScalaUtopia zrovna hrály v jedné poslechovce a byl jsem z nich hodně zklamanej. Žádné středy, skoro bez výšek, no hrůza. Přišlo mi to jak repro za 2000,-  ... nic méně bych to přisuzoval né zrvona kvalitní nahrávce. Což jsem mohl o tři místnosti dál vidět i v poslechovce AQ. Celou dobu perfektní poslech, pak jeden posluchač požádal o přehrání jeho vlastního vinylu. Najednou kvalita poslechu klesla jen díky špatné kvalitě hudby pocitově asi o 70%.

(upravil ondra.klofat 17. 3. 2016 10:49)

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Tak on vinyl sám o sobě je už z principu takové dejmetomu svérázné médium smile To, že má fantastický charakter je fakt (nebo věc názoru), ale pro nějakou referenci je podle mě docela nevhodný a na porovnávání/posuzování reprosoustav bych vinyl asi nepoužíval.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Asi jsem to nedostatečně upřesnil. Jednalo se o přechod z vinylu co tam měli přimo vystavovatelé na vinyl co chtěl pustit návštevník. Tam byl rozdíl subjektivně pro mě těch 70%. Vystavovatel ale přecházel i s poslechu vlastního CD na vlastní vinyl a tam jsem skoro rozdíl nezaznamenal, Až potom, když se tam dala deska jednoho z návštěvníků ...

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Chápu. Tohle bude opravdu spíše problém rozdílné kvality nahrávek ..to se samozřejmě může projevit jak na CD, Vynilu tak čemkoliv jiném. Nicméně v případě stejné nahrávky na vynilu/CD/Hi-res digitálu, bych jako refenční zdroj pro demonstraci reprosoustav gramofon viděl spíše jako méně vhodný zdroj. Tolik k OT.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Jj tuhle sobotu to bylo.a jeste sem si malem odvezl pokutu za stani na vegetaci

(upravil Seas Freak 31. 3. 2016 22:09)

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Operuji s 9.2 a taky na Onkyu, jen model 5007.

Pár z mých poznatků za těch 10 let operování s DK a stereem:

- měj svůj vlastní pokoj pro DK a aspoň 6x4 metry, tzn. ať můžeš ladit i místnost
- Dobře odladit 5.1 je umění a dobře odladit 9.1 je boj na život a na smrt
- žádný kino není dost silný a ani v biampu pokud hraješ na dospělých 3p bednách, papíry o výkonech lžou
- žere to strašný prachy, když se to chce dělat pořádně
- zkus sedět geometricky uprostřed všech beden
- myslím si, že všechny měniče a výhybky by měly být stejné (asi bych si nedal efekt za 2000 k předkům za 20k)
- AVR nejsou stavěné pro 3p, výkonově se asi počítá všude s regálovkama s basákem do 180cm a zbytek práce odvedou zesilovače v Subwooferu/rech. Tzn. dalších 200-400 watů páry. Jen se o tom nikde nepíše a rozdávají se hvězdičky a procenta a všichni se předhání, kdo napíše nesmyslnější číslo do datašítu.
- i kino umí zahrát pěkné stereou, jen to chce větší investici
- nikdy to není hotové, zvlášť jestli máš perfekcionistickou úchylku

Je toho ještě spousta, mohl bych psát a psát až k upsání se k smrti.
Ptej se na co chceš, zkusím být nápomocen.

Jinak ty reproně, jak jim doma přezdívá moje dražší polovička, jsi hodil nahoru správně.
Nicméně mysli dopředu a udělej si ty krky pro D Atmos - jednou se to může hodit.
Proč to říkám? Naivně mám krky jen na 5.1, takže s 9.2 to tu teď vypadá jak v elektrárně ;o)

(upravil jardabradler 1. 4. 2016 22:09)

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Seas Freak:Děkuji za vyčerpávající odpověd,Vemu to popořadě.
:Svůj pokoj bohužel mýt nemůžu bydlým v 3+1 pronájem(možná do budoucna barák,ale to musím vyhrát smile ),Proste se budu muset spokojit stím co je.
:Těch tvých 9.1 musí být fakt ůžasné  zatím sem měl možnost poslechnout 7.1 a je to fakt paráda.
:Tak sloupy jsou provizorní jebky od sony 3p,i když jsem snimy spokojen,taky dokážou udělat kravál.a i slušně zahrát.
:No peníze ? Tak nekdo má koníčka drogy a chlast,Já mám rodinu a koníčka tohle audio,tudíž to cpu do obojího.
:To je obrovský rozdíl kam si sednu,to je pravda.
:V tom stebou souhlasím to my bylo řečeno i u toho pána co pouštěl  7.1. Já mám chut jít kompletně do Visatonu.cenove to není až tak zlé a projektů od nich je spousta a navíc ta firma RIHA také spolupracují s Visatonem. http://s21.postimg.cc/l6ijrgag7/kino_studio_1.jpg
ale zrovna u téhle soustavy jsou měniče Seas.což ta kvalita tam opravdu je.ale já se spokojím i stím Visatonem.
:A co se týče AVRka tak toho se asi nevzdám prostě se mi to líbí je to pro mě praktičtější.Pokud až postavím ty repra ,to bude vše vpořádku a bude my to vyhovovat tak u toho zůstanu,Ale samozřejmě že vše je o penezích.A nebránil bych se klidne použít ten Multikanálový relátkový předzesilovač RIHA PRE-M7.1-2.
:Pokrok nezastavíš pořád je co ladit a zlepšovat,A co se týče perfekcionistické úchylky tak tu asi mám,jsem tak trochu puntičkář v tomhle směru.
:Stím umístěním zadních surroundu jsem rád že to tak má být,No obývák už mám hotový kabely zasekané pouze pro 7.1 víc to na 17m2 asi nedá,už takhle to bude mazec.A co se týče Atmosu tak to bohužel v bytovce nebude reálné.to asi až ten Barák......


No po shrnutí všeho bych se spíše ptal na ty reprosoustavy ohledně výberu měničů pokud jsou Visatony dobrá volba tak do nich jdu.Vzhledem k financím je to pro mě přimeřená cena.Nechci drahý repra za 5 tísíc kč kus,myslím že na moje uši bohatě postačí ty Visatony.V dobách Tesly toho moc na výber nebylo a každý z nich byl unešený jak hrají a spokojil se stím,a neříkej že to tak není.
Takže pokud to schvaluješ tak není co řešit,nebo tedy je shánět projekt a stavět. smile
Otázek je spousty spíše aby byly kloudné odpovědi.Takže pokud se můžu ptát dál tak se můžu zase rozepsat.
Ja si nemuzu pomoct ale prijde mi ze to kazdy kopiruje a upravuje podle obrazu sveho tento projekt http://www.visaton.com/en/bauvorschlaeg … index.html je tak moc podobny co vyrabi RIHA.Da se rict ze je to ono.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Osobně bych to už dneska nestavěl. Musí to být hrozně žravý. Vracím se k dvoupásmům. Do 17m2 bych ti dobrý 2p bedýnky a SW měly bohatě stačit. V podstatě bys za cenu jednoho toho sloupku postavil 2 dobrý regálovky. Koukni se na Plánky Monacoru. Viz Monacor.de. Mají tam online katalog pro bastlíře.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

No vzhledem k tomu že už mám natahané kabely,tak těch 7.1 prostě chci.vím že to stojí dost času a peněz,ale co v dnešní době nestojí peníze a čas.skoro vše něco obnáší.Na ten Monacor se mrknu..a uvidím co tam najdu.

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Navážu na toto téma. Jak je to s náročností na zadní a horní kanály v Dolby atmos? Jaký rozsah přenášejí efektové kanály?

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

pokud vím, tak pod 300Hz nic a nahoře tolik, kolik slyšíš. Takže buď dobrý širokopásmo, nebo malý dvoupásmo 4"+0.7" kalota

Re: Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Tak asi ne. AV reciever nabízí pro jakýkoliv kanál nastavení equalizeru v rozsahu 25 Hz - 16 kHz. Takže by to byl nesmysl, kdyby efektové přenášely jen nad 300 Hz. Navíc je možné nastavit ještě odříznutí kmitočtů pod 40 - 200 Hz individuálně v každém kanálu.

Příspěvky [21 až 36 z 36]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Rozmisteni 7.1 reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£