(upravil penjo 17. 12. 2019 6:44)

Téma: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Po sklamaní z poslednej posluchovky, kvôli neúčasti čelných predstaviteľov Hifi komunity na pôde Českej a Slovenskej republiky a pre množiace sa otázky a stupňujúci sa záujem ohľadom ďalšej posluchovky, som sa rozhodol usporiadať ďalší ročník tejto podarenej, nevydarenej a zároveň nepodarenej akcie a to cez prvú januárovú nedeľu. Preto také pomenovanie, lebo nie každý majiteľ reprosústav odchádza vždy s úsmevom na tvári, keď zistí, že lacnejšie homemade bedne hrajú, ako tie jeho niekoľkonásobne drahšie továrenské. Ale o tom práve tá posluchovka je. Ukázať ľuďom, že drahé kupované nie vždy znamená, že je to aj dobré a že keď chceme, vieme spraviť aj "za málo peňazí veľa muziky".

Pozývam teda všetkých triezvych hifistov, nadšencov, poslucháčov a podobných bláznov do tohto koníčka. Opäť sa nebudeme hrať na žiadne "cablewoodoo", nebudeme meniť ani otáčať poistky a ani čistiť púzdra, ani mazať kontakty sprejom s obsahom nano-diamantových uhlíkových vlákien.
Kto bude mať záujem doviezť svoje reprosústavy, či už robené, vytunené, alebo kupované, ktoré by chcel predviesť, či porovnať s inými, nech mi napíše buď sem do vlákna, alebo cez SS. Budem to priebežne aktualizovať.

Vstupné bude dobrovoľné, začiatok o 10:00h., drobné občerstvenie bude zabezpečené a kulturák vykúrený.

Z mojej strany budú k vypočutiu:
Golem II - veľké 4-pásmo
Teslabuki - menšie veľké 4-pásmo A La Tesla
UMD 365 - stĺpové 3-pásmo

Z mojich zosilovačov budú k dispozícii:
Dual CV1462
Luxman L-430
Yahama M-4
Harrison X1000 Mosfet

Avizované veci od návštevníkov
Repro:
UCD280 - Martko
6,5" Sica + OX20 - Kodl
Helium ND91 + ND16 - Kodl
KEF Q15 aktiv - BlackRider
DIY CVS-851 - BlackRider
UMV380 - Klingo25
SMD3100 - Klingo25
ZV240 - Klingo25
DIY širokopásmové horny - Hugo2
Cerwin Vega XLS-15 - ToolFan
Cerwin Vega XLS-28 - ToolFan
PSB Alpha B1 - ToolFan

a iné

Zosilňovače:
Proton D1200+AP1100 - Lukyss
Yamaha A960 - BlackRider
NAD T754 - BlackRider
Yamaha RX-V395RDS - ToolFan

Ako zdroj zvuku poslúži NB HP EliteBook 850 G5 cez Foobar, DAC MagicPlus.
Ďalej na miniposluch bude druhý NB HP a vytunená zvukovka E-MU  0204.

(upravil BlackRider 30. 9. 2019 0:40)

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Ahoj, jak to vypada s ucasti? Je nejaky guset list? Asi bych se stavil, jen se jeste musim podivat na mapu, jak to bude daleko. Bez beden bych tam nejel.

Web

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

S účasťou? Kto príde, ten príde. Ohľadom ďalších bední zatiaľ nemám potvrdené od majiteľov, tak neuvádzam nič, kým to nie je isté.
Vždy sa ale stane, že dovezú ľudia bedne aj bez ohlásenia a potom je v tom zmätok.
Ak by si niečo viezol, o čo by konkr. išlo?

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Ptal jsem se na GL, jestli tam budu někoho znát atp..
Je to tady?
Vzal bych MiniDSP a nějakou reprobednu, která zrovna bude provozuschopná + NAD T754, asi Focusrite 2i2 nebo FiiO X5. smile

Web

(upravil penjo 1. 10. 2019 11:49)

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Ale ja neviem koho poznáš a koho nie :-/ Oznam o akcii je zverejnený na 5tich fórach so zameraním na audio. Odtiaľto asi najznámejší účastník, čo zvykne chodievať, je Betaron.
Účasť býva približne 60-80 ľudí a nevyžadujem od účastníkov, aby mi všetci dali vedieť, či prídu. Skôr očakávam spätnú väzbu hlavne od ľudí s tehnikou. Na akcii bývajú nachystané menovky, ale nie všetci ich využívajú.

Ale pre informáciu: Kto z tohto fóra sa predbežne chystá prísť na túto akciu?

Miesto sedí, akurát treba odbočiť doprava na ulicu Školskú 152. Po ľavej strane veľká žltá budova a vedľa nej kostol.

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Super, to mám relativně za bukem, navíc to je nějakých 70 km od rodiny přítelkyně, možná se mi podaří to nějak skloubit dohromady.
Osobně budu znát málo lidí, spíš pod nickama z fór.
Zkusím nahodit dotaz na lidi z Brna, co se točí kolem HiFi, třeba by se někdo přidal.
Jinak se mi moc nechce brát něco echt velkýho, to by pak musel být sólo výlet, páč by bylo auto plný hifi. smile
Možná vezmu pracovní verzi KEF Q15 s custom výhybkou dle měření, hraje to moc příjemně. Jestli to je nějakej větší sál, tak asi budu muset vzít i nějaký spodky pod to.

Web

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Ahoj,

Dost silně uvažuju že bych dojel. Pokud dodělám do finále i druhého Krakena a budu mít hotový zesík (Což by se mělo podařit). Taky budu potřebovat propustku od manželky. Pojedu dodávkou s dalšími čtyřmi volnými místy, po trase Opava - Nový Jičín- Vsetín - Púchov, případně bych to mohl vzít i přes Ostravu. Takže by další minimálně dva lidi s aparátem mohli přiskočit. Moje sloupovky určitě nepatří do kategorie Top HiFi, je to spíš bizardní dílo. Ale sám pro sebe bych to rád ukázal světu a poslechl si i něco lepšího, ať stojím nohama na zemi.

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

penjo bude aj nieco elektronkove?

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

BR: KEFy môžu byť zaujímavé na porovnanie, či už v surovom stave, alebo aj s novou výhybkou.  Kľudne zober.
Sála je síce veľká, ale samotný posluch prebieha na javisku, medzi dvoma oponami.

Jawis: ak sa jedná o tie "Sloupovky pro zapřísáhlé PA-čkáře", tak určite ich dovez. V kategórii bizarných zatiaľ vyhrávajú moje škaredé Teslabuki.

Wili: elektrónkové zosiky sa za minulé roky neraz objavili. Naposledy to bol tento homemade krásny kúsok: https://svetelektro.com/modules.php?nam … ;start=620
Problém je len ten, že takmer všetky reprosústavy majú citlivosť okolo 87dB. V tomto smere bol výkon značne nedostatočný. Zosik si rozumel skôr so spomínanými Teslabuki, ktoré majú 93dB. V porovnaní ale s klasickými tranzistorákmi, či mosfetmi zvukovo nijak neohúril, ani neurazil.
Zatiaľ sa mi nikto s elektrónkovým zosikom neozval.

Čo sa týka priestoru, tak najbližší poslucháči sedia zhruba 2m od reprobední, stoličky sú v radách za sebou až do vzdialenosti asi 7m. Vzhľadom na nižšie citlivosti reprosústav a väčší priestor po úvodných výmenách rôznych zosilovačov, sa vždy uchýlime k parnému zosiku Harrison X1000 mosfet (2x500W/4R pri 220VAC). Nebudem tvrdiť, že je to zvuková hitparáda a nejaký etalón. Je to starý PA zosik z roku 1985 s koncákmi v púzdrach TO3. Používam ho už prakticky len na posluchovke, vzhľadom na vyšší výkon, ale zvukovo takisto nikoho neurazí. Samozrejme hlasitosť s ohľadom na pripojené reprosústavy.

Na pozretie: http://scarabeo.rajce.idnes.cz/Strezenice_2017

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Rad by som prisiel, len to mam dost daleko takze by som to musel sklbit s nejakou rodinnou navstevou a je blbe ze je to po vianociach lebo keby som siel tak zrejme cez vianoce :-/ popremyslam a este dam vediet, rad by som prisiel, uz minuly rok som chcel prist ale nikdy mi to nejak nevyslo... sad

Mohol by som doniest nedavno upgradnuty velmi rychly 2x500 Leachamp, no mozno zbytocne ked Jawis donesie svoje bi-amp monstrum big_smile
https://i.postimg.cc/qNhrFtZ6/69-D7-A9-F2-ED88-463-F-86-CA-40-BD02-F39104.jpg

Pripadne MC275 s hybridnym preampom, uz na neho mam aj prepravny flightcase, takze konecne by nebol problem s dopravou smile
https://i.postimg.cc/nMXvQvn8/IMGP7190.jpg

Ma to aj elkovy MM preamp, bude na akcii aj gramofon?
https://i.postimg.cc/z3yXs6TY/IMGP7555.jpg

(upravil penjo 30. 9. 2019 20:20)

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Čo znamená dosť ďaleko? Zvykol chodievať KomarDJ z Michaloviec, aj nejakí Košičania a zase z opačnej strany raz prišiel aj Zorg (repromania) spoza Prahy, neviem či z Plzne. Každopádne je na každom a na jeho možnostiach.

Gramce sú spomenuté na konci prvého príspevku. Dual CS704 a Tesla NC580.

Edit: pridané fotky miesta činu deň pred akciou 2019
https://i.postimg.cc/YvScHgXG/56716117-328972651306754-7876922552885444608-n.jpg https://i.postimg.cc/LJQc6X7y/57174923-279848466239984-2565235458816606208-n.jpg

(upravil BlackRider 30. 9. 2019 21:19)

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Zajímají mě ty Tesly s ARTčkama, jetě jsem je neslyšel. Na repromanii jsem o nich myslím kdysi četl vlákno.
Termín není úplně idál pro mě, přišla by mi vhodnější sobota, ale podřídím se.
Poslechový místo nevypadá nějak echt velý, asi bych si lajznul vzít ty KEFy i bez spodků, mají solidní citlivost a od spodu jdou též dobře.

Edit:
Jawisovy megalomanský bedny mě hodně zajímají, a navíc mu dlužím nějaké to pivo. smile

Web

(upravil Betaron 1. 10. 2019 11:15)

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Taky bych rád viděl a slyšel Jawisovy bedny na živo.
Nemám to do Streženic moc daleko...

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Už to začíná vypadat jako politický závazek, navíc mezinárodní smile.

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Ahoj, bohužel se mi ze zdravotních důvodu, dost radikálně změnily vyhlídky na konec roku. Začátkem ledna budu nejspíš ve špitálu. Tak nevím jak to dopadne.

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Ahoj, akce se zítra koná?

Web

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Jistě, proč by se nekonala?

(upravil hranatybraska 5. 1. 2020 10:05)

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Dobrá, no jen se ptám pro jistotu, přecijenom to kousek mám.

Up: Tak se tam nakonec bohužel nepořídím dostat, tak se těším příště, a ať se akce vydaří!

Web

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

Pár fotiek z akcie:
https://penjo.rajce.idnes.cz/VI._Posluc … _5.1.2020/

Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2020

měli jste tam i "zesilovač třetího tisíciletí" ?