(upravil mahen 22. 9. 2019 14:52)

Téma: Kazetové magnetofony

Zdravím všechny.Závada kazeťáku:Nenahrává,nesmaže starou nahrávku ale je pod ní slyšet křaplavě a slabě nahrávka nová.Mám dotaz,nevíte prosím někdo jaká je výše předmagnetizačního napětí a frekvence na mazacích hlavách kazetových mgf(myslím ty velké v sestavách),konkrétně Onkyo TA-2060 ? Naměřil jsem 230mV a cca 700kHz(čistá sinusovka),odpor odpojené mazací hlavy je 1,4 ohm.Nevím zda jsou tyto hodnoty správné.Dík předem za rady.

Re: Kazetové magnetofony

To kmitá nějak vysoko, čekal bych tam 60-200kHz.

Re: Kazetové magnetofony

Dík za odpověď.Jo,taky se mi zdá ta frekvence moc velká.Ještě jsem si říkal že ta hlava není v pořádku,ale i když je připojená,napětí na ní neklesne,tak si říkám,že bude dobrá.Prostě mně mate  že vůbec nemaže.Mrknu na předmagnetizační oscilátor.

Re: Kazetové magnetofony

Já taky. Určitě pod 100kHz, obykle někde mezi 47-60khz. A asi vyšší úroveň, čekal bych jednotky voltů. V manuálu to není popsaný. DC odpor hlavy nic neznamená, vzhledem k pracovnímu kmitočtu. Začni tím, že si stáhneš na hifiengine manuál https://www.hifiengine.com/manual_libra … 2060.shtml - stačí se zaregistrovat, je to bez podrazu, a jenom letmo jsem nahlídl na obvody mazání a předmagnetizace, a na můj vkus je to zbytečně složitý, takže prvně ověřit, jestli na ten modul oscilátoru jde vůbec nějaký rozumný napájecí napětí, třeba jeom přepínač normal/chrom/metal díky špatnýmu kontaktu může tohle celý zlikvidovat, a je to bez mazání a bez předmagnetizace. A to jsou tam ještě jakýsi složitosti okolo, co to napájecí napětí oscilátoru mění.

Re: Kazetové magnetofony

Manuál mám stažený.Ta předmagnetizace ja fakt zbytečně složitá.A to napětí  bych taky viděl rači o něco větší.Nejsem zrovna odborník opravář,spíš stavitel elektronkových hf zesilovačů(né na kšeft),ale tohle Onkyo se mi líbí a rád bych,aby fungovalo.Tak že dle rady poměřím co půjde a uvidím.

Re: Kazetové magnetofony

Frekvence kolem 80kHz jak už bylo psáno a napětí bývá u mazací hlavy klidně 15-30V.