(upravil Boro 17. 9. 2019 7:35)

Téma: Reprovyhybky pre AQ310

Ahojte,

Potreboval by som pomoct s 3-pasmovymi reprosustavami AQ310. Su dost stare a podla mna vyhybky to uz maju za sebou (alebo aspon elektrolytycke kondenzatory pouzite v nich). Podal mna, ani tie cievky nie su dost dobre (feritove jadro) a setrilo sa na vsetkom. Nechcem do toho moc investovat, takze mam 2 moznosti.
1. vymenit len spomenute kondenzatory za foliove (mam Wima MKS2 na 50VDC - bude to stacit?)
2. vymenit celu vyhybku za uplne novu napr BSacoustic CN 03-3-12/8 www.bsacoustic.sk/vyhybky-hifi/cn-03-3-128/

Nie som si isty, na ake deliace frekvencie je nastavena povodna vyhybka a ci spomenuta nahrada s frek. 800/5000 Hz (strmost 12db/oct) bude ta spravna. Osadene bedne su 2xARN226/4R, ARP150/8R, ARV104/8R. Zapojenie nemam a ziadne som ani neasiel na nete.
Foto vyhybok:
https://photos.google.com/photo/AF1QipP … 88vpeRfXYq

Par temat som nasiel aj tu, ale nic co by mi pomohlo pri rozhodovani.

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Použij výhybky od fa Pekra, pan Král kus 990 Kč, a přilepit magnety na basák.

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Ahoj Benazi,

Odkaz na tu vyhybku nemas?
A odkial zozeniem dodatocne magnety? Existuje najaky navod ako na to? Bez dodatocnych magnetov to nepojde?

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Ahoj, výhybka má označení 3W TS 350-015/8 OHM
Meil je: pekra@seznam.cz
TEL:581 604 134,Mob +420 608 711 377 doufám že ještě čísla platí.
V origo bedně jsou 226/07 s dvěma magnety,magnety mám, origo TVM případně  bych je  pustil
Skus napsat na meil a domluvit se.

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Ahoj,

Na stranke www.pekra.cz som ziadnu vyhybku s oznacenim 3W TS 350-015/8 OHM nenasiel.

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Už je nemá v nabídce. Ale ve skladu určitě piš, volej.

(upravil Benazi 17. 9. 2019 11:33)

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Sídlo má v Hranice na Moravě
http://www.ri-audio.cz/

(upravil vluz 17. 9. 2019 12:32)

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Svého času jsem tyto reprosoustavy používal, ale nakonec poměrně rychle odešly z domu, protože vlastně nebyly moc poslouchatelné.
V době koupě již měly asi 10 let věku, takže následovala revize výhybek při které bylo nutno vyměnit všechny bipoláry, protože už ani jeden z nich nebyl dobrý. Použil jsem místo bipolárů svitky, ale i po této operaci se mi jejich zvukový projev stále nelíbil. Pak ještě následovala zkušební záměna výhybky - do doby než jsem si opatřil součásti na repasi původní výhybky, měl jsem tam krátce i výhybku ze staré reprosoustavy 1PF 067 67, která je téměř totožná s výhybkou původní, ale je provedená ze solidních komponentů (ještě se tehdy dělalo kvalitně). Měl jsem tam i výhybku z reprobeden s obdobným osazením ARS330-04/8, ale zvuk se mi pořád nezamlouval. Za dlouhá léta jsem měl k dispozici většinu modelů tuzemských reprosoustav a nic z toho mě nenadchlo. Nakonec jsem své dlouholeté laborování s bednami zakončil koupí starších větších reprosoustav Grundig, které již plně vyhovují mým poslechovým návykům a mám asi nadlouho s bednami klid.
Také byla na začátku vlákna zmínka o nekvalitních komponentech ve výhybce. Doba je taková, že takto, nebo ještě hůř,  vypadají dnes výhybky v reprosoustavách i renomovaných výrobců v sortimentu běžné spotřebky.
Na nějakých ruských stránkách jsem narazil na dovozce použitých reprobeden ze "Západu". Předvádí tam v rozebraném stavu mnoho modelů známých výrobců a tam je jasně vidět, jak uboze a levně jsou jejich výhybky provedené, takže to naše AQ ještě není v provedení výhybky zdaleka nejhorší.
Můj názor je, že nemá cenu se s těmito reprosoustavami moc zabývat, protože půjde jen o ztrátu času a financí.

(upravil Boro 17. 9. 2019 18:16)

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Vluz, to si ma moc nepotesil sad
Tak to vypada, ze zmena kondenzatorov bude asi teda najlepsia volba.

Este otazka, staci my to vymenit za foliove kondenzatory Wima MKS2 ? Hodi sa to vobec?

Re: Reprovyhybky pre AQ310

U této výhybky neměnit níc,to je paskvil, Pekra je zvukově originálu nejblíž.

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Pokud s tím budeš něco dělat, tak je tam je třeba dát kondenzátory aspoň na 100V ss. S těmi kondenzátory Wima nemám zkušenost. Používám na repase výhybek svitkové kondenzátory z prodejen Prodance, Hadex, nebo Dexon (mám to k nim z domu blízko), ale v Hadexu mají v současné době jen minimální výběr potřebných hodnot. Paralelně k hloubkovým repro stačí použít levnější bipolár.

Re: Reprovyhybky pre AQ310

3W TS 350-015/8 OHM ma ake parmetre, nepamatas si?
Je urcena na 2xARN226-07, ARP150-00 a ARV104-00 ?

(upravil Benazi 17. 9. 2019 19:21)

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Ano,přesně na tyto reproduktory.Deličky byly tuším 450/3500 hz
Stavěl jsem je  jak mi bylo 17 let.Tehdy jsem použil právě tu výhybku.Jsou to ty svině černé.
https://i.postimg.cc/RFhrFfkD/DSC00221.jpg

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Pekna pracicka a prevedenie.

Ozaj to tak zle hra? Ved TVM nebola az taka zla znacka. Pravda je, ze v tych rokoch tu ani nic ine nebolo (aspon za tie peniaze).

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Vyměň si pro posouzení zvukových kvalit či nekvalit těch pár bipolárů za bipoláry nové, protože to vyjde levněji. Pak se už musíš sám rozhodnout podle vlastních poslechových návyků, jestli tyto bedny mají podle tebe zvukový projev vyhovující anebo bude třeba jejich nějaké vylepšení. Jak už jsem výše psal, tak můj názor je, že se z nich nic moc lepšího nevydoluje. Jejich největší slabinou je dle mého názoru nepěkný přednes středového pásma.

Re: Reprovyhybky pre AQ310

Pokiaľ by si chcel z toho niečo rozumné dostať, tak je potrebné to zmerať a nanovo navrhnúť. Ono sú to šitózne meniče, tak z toho žiaden highend nikdy nebude. A ten návrh aj s meraním by stál zrejme viac ako sú hodné tie bedne. Na vedľajších fórach sú stavebné návody na slušné bedne bez veľkých nákladov.