Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 13 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [241 až 260 z 1,502]

(upravil rvx73 15. 9. 2019 18:25)

Re: Danwatt ...

ústa pochybovačům ale lze zavřít jedině tak, že to někdo postaví, změří a publikuje wink

S tím posledně jmenovaným jsem ochoten pomoci, jak už jsem psal

(upravil Hordek 16. 9. 2019 17:07)

Re: Danwatt ...

Tak já si to postavit rozhodně plánuju --- psal sem nicku "krmolec" zda si můžu "obšlehnout" tu jeho desku, kterou si "mírně" upravím. Bude to ale až v zimním období, kdy je víc času si hrát. Co se týká měření, to bude horší, starej osciloskop mi nedávno odešel do křemíkovýho nebe. Ke stavbě bude muset stačit multimetr. smile

(upravil rvx73 15. 9. 2019 21:05)

Re: Danwatt ...

Hordek: na ebayi koupíš stavebnici osciloskopu ani ne za 500 Kč. Žádnej zázrak to není, ale lepší něco než jen multimetr wink

https://youtu.be/x19kwG-wJRI

Re: Danwatt ...

je toto aktuálna schéma?
http://leteckaposta.cz/791099851

(upravil danhard 15. 9. 2019 23:17)

Re: Danwatt ...

Nemohu říct, moje stará herka to neumí stáhnot a chce abych si nainstaloval Acrobat Reader smile

Ale schema upravené TW40 je pořád stejné, udělal jsem pak ještě asi 5 variací konce, některé byly dost jiné.

Je to jednoduché, vhodné spíš na sbastlení na bastl tišťáku.

Re: Danwatt ...

Danhard: dej pravý tlačítko myši - uložit jako, a pak si to otevři

(upravil danhard 15. 9. 2019 22:09)

Re: Danwatt ...

Sorry, ale kdyby mi to tak fungovalo, tak to dávno udělám.
Volba je tam jen "uložit odkaz jako" a to mi udělá začarovaný kruh.

Re: Danwatt ...

Uložit ne odkaz, ale soubor...
a asi je, proudový zdroj s modulací proudu. Diody 4101 neznám, to má být tj. jakákoliv plošná dioda např 1N4007 (KY132, 133,130) nebo spíš  1N4148 (KA501,201...) ?

(upravil danhard 16. 9. 2019 13:06)

Re: Danwatt ...

Prostě mi to v Mozille nejde uložit, ve starém IE to jde.
Už si tam na to někdo přichcal, paralelně k výstupnímu kondu bych svitek nedával, nemá to žádný význam.
Naopak je zapotřebí výkonově ošetřit 390R ve zpětné vazbě a v modulaci proudu.
Je na nich až 1% výstupního výkonu, asi bych tam dal 2W metaloxid.
C8, kond v modulaci proudu stačí 47u/40V, 220u byla zase hodnota z TW40.

I zde plati, že je zapotřebí použít NPN tranzistor se slušným proudovým zesílením při maximálním proudu. Podle toho se dá upravit hodnota zdroje proudu a hloubka modulace.
Třeba tento návrh s 46V napájením byl podle TW40 a klidový proud byl 80mA a modulace 50mA.
Při rozkmitu 20Vp (50Wsin do 4R, 5Ap) je budící proud max. 130mA a potřebná beta >40.
Takový tranzistor už je běžný, odpovídá to třeba KD607 s betou 70 při 1A.
PNP by měl mít stejné vlastosti, tedy betu 70 při 1A, že mu padá rychleji zesílení s proudem nevadí, tam má budící proud rezervu.
Samozřejmě průběh bety trochu kecá do zkreslení při plném vybuzení.

Takže si nejdřív změřte pořádně výkoňáky, které chcete použít a pak uvidíme co se z toho dá zrealizovat smile
Měřím je úplně jednoduše, mezi bázi a kolektor dám ampérmetr (případně ještě 1N4007 do serie v propustném směru) a ze zdroje 4V s proudovým omezením tam pustím do kolektoru proti emitoru 1A, 5A, 7A, 10A.
Na tranzistoru je napětí kolem 2V a z proudu báze spočítám zesílení.
Proud zapínám jen pár sekund, abych to stačil přečíst, takže se nestačí ani ohřát.

Re: Danwatt ...

Ehm, a jak moc velkou betu musejí mít ty výstupní tranzistory?

Re: Danwatt ...

nedavno som repasoval zosilnovace co mali kybel na vystupe. Nahradil som to najlepsou radou audio-grade nichiconmi co maju na tme. Ten rozdiel vo zvuku bol vyrazne pocutelny smile ziadne extra svitky netreba.

Re: Danwatt ...

To si je měl Wili změřit, aby si viděl, co opravuješ smile

Na výstup nejlíp kondy s malým ESR.
Do 4R to chce ale kolem 2000u, těch 1000u, co bylo v TW40 je málo.
Ten kond je taky zatěžovanej proudem, ohřívanej odporama, nebo chladičem, takže dostává zabrat.
Ale starý Teslácký axiální kondy na tom nebyly s ESR špatně.

(upravil Wili 16. 9. 2019 23:54)

Re: Danwatt ...

Uz mam rozkreslenu stereo verziu, uz len dokreslit dosku a bude hotovo na experimenty wink s MJW na konci to mozno splni aj ochranu proti skratu na vystupe big_smile big_smile big_smile

https://i.postimg.cc/64pDXvKB/stereo-danwatt.png

Re: Danwatt ...

Děláš z toho kočkopes.
Lupnutí do repráku při zapnutí k takovému zapojení patří smile
Spíš bych tam doplnil trimr na nastavení symetrické limitace, transiwatt nedrží na výstupu střed napájení, ale nějaké napětí, které také záleží na toleranci součástek.

(upravil Elox 17. 9. 2019 10:13)

Re: Danwatt ...

A nebude to s trimrem ujíždět s teplotou ? To by chtělo rovnou DC servo, ať se to rovná automaticky bez ohledu na teplotu nebo napájecí napětí.
Ono je fajn, že to jde kousek od napájení, ale když to nebude přesně symetricky, tak jde ta skvělá účinnost do kytek.
V tomhle mají zase zapojení se symetrickým napájením trochu navrch.

(upravil danhard 17. 9. 2019 13:07)

Re: Danwatt ...

To jsou nectnosti převzaté z transiwattu smile
Ujíždí to s teplotou i bez trimru, ale s ním to můžeš někam kompromisně nastavit.
Nebylo to myšleno jako nový zesilovač, ale jako odladění chyb a dogmat transiwattů na minimální (měřené) zkreslení.

Symetrické zapojení s koncem v B jsem navrhl Dexan (parodie na Texan).
www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=88656&postdays=0&postorder=asc&start=186

Re: Danwatt ...

OT:

ad dexan... ta D1 ma byt tepelne svazana s chladicem? to by bolo dobre dat tam nejaku MUR v TO220 a pod smile

(upravil danhard 17. 9. 2019 13:31)

Re: Danwatt ...

Nemusí, je tam rezerva 400mV, to je rozdíl teplot konců +100°C.
Ale můžeš tam dát třeba dvě Schottky SB160, ty by byly v souběhu.
Je to nepodstatné, koncáky jsou buzeny proudem, to minimalizuje přechodové zkreslení.

Re: Danwatt ...

Ujíždí to s teplotou i bez trimru, ale s ním to můžeš někam kompromisně nastavit.

Ano. U TW-140P je za studena na plus-výstupním kondenzátoru cca 34V a po ohřátí to spadne na cca31V. Vždy to po ohřátí spadne o 2-3V dolů.

(upravil Wili 18. 9. 2019 19:05)

Re: Danwatt ...

Moj prvy nastrel stereo verzie, bez kockopsa big_smile DPS ma 55x250mm akurat k nejakemu 250mm sirokemu chladiacemu profilu smile snad tam az tak vela bordelu nebude :-/

https://i.postimg.cc/PC8RWCwJ/DanWatt.png

Příspěvky [241 až 260 z 1,502]

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£