Téma: Jak odlepit magnet?

Zkoušel tu někdo nějakým rozumným způsobem odlepit magnet od koše? Dostaly se ke mě dva 15" JBL s poměrně poddajným závěsem, které jsou vzhledově jako nové, ale cívka na kaši. Rád bych je zkusil použít jako pasiv, ale chtělo by to nejprve odstranit magnetický systém. Rozbít křehký ferit a pak to nějak vyloupat umím také, ale říkal jsem si že by to možná šlo nějak méně barbarským způsobem. Zkoušel někdo tomu spoji nějak pomoci? Zdá se že lepidla je ve spoji dost a drží dobře na rozdíl od jiných repro, kde jsem už kolikrát viděl že magnet odpadl prakticky sám a bez vyžádání.

Re: Jak odlepit magnet?

Ponořil jsem repro do lavoru s acetonem, magnet aby byl celý ponořeny, za 3 dny se oddělil od koše.

Re: Jak odlepit magnet?

Ak uz ti nejde o zachovanie jeho magnetickej sily, tak mne to fungovalo ked som ho velmi nahrial teplovzduskou. Lepidlo povolilo, a potom som s nim silnejsie buchol a uz bol volny. O magnetickej sile pisem preto ze magnet moze svoju silu stratit po dosiahnuti urcitej teploty.
Skusal som magnet aj ponorit do acetonu ale to trvalo prilis dlho. Mozno by bolo efektivne skombinovat obidva metody.

(upravil stiglitz 29. 11. 2019 23:44)

Re: Jak odlepit magnet?

Já jsem to taky nahřál, povolilo to. Ale. Jde o to, jaké tam máš lepidlo, samozřejmě.

Re: Jak odlepit magnet?

Najrýchlejšie je to nahriať a povolí to. Robil som to na nahriatej elektrickej platničke, magnet sa ani nestihol zohriať nejak výraznejšie cez 100°C. Podľa údajov čo som videl na stránkach predajcov magnetov tak ferit mal uvedenú prac. teplotu do 250°C, takže nie je problém rozlepiť teplom a neoslabiť magnet.